Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kinek mi a véleménye a kesztyű...

Bandika1996 kérdése:

Kinek mi a véleménye a kesztyű nélküli zsigerlésről?

Figyelt kérdés

Többször zsigereltem már életem során de mindig kesztyű nélkül.Egy ismerős (20eve vadászik)azt mondta hogy mindenképpen kesztyűben kéne mert sok minden betegséget benyalhatok.Nem igazán hiszek neki.Nektek erről mi a véleményetek?


Ui:Ha haza értem mivel érdemes kezet mosni (szappanon kívül)



2022. jan. 22. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Pedig igaza van.

Mire hazaérsz, addigra már tök mindegy, mivel mosol kezet.

2022. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Csak ne vágd meg a kezed, az a lényeg. Amúgy nem hülyeség egy eldobhatós kesztyű, ami rugalmas és simul a kezedre. Kézmosás kézfertőtlenítővel, már ott, a helyszínen, nem csak otthon.
2022. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a bajhoz megvágni a kezét - elég, ha van rajta egy kis hámsérülés...
2022. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A parazitákon át, mindenféle fasza fertőzést benyalhatsz ha zsigerelés közben véletlen megvágod magad. Egyik oktatóm mesélte hogy neki sikerült megvágnia magát egyszer, de úgy gondolta semmi baja nem lesz. Már nem tudom mi volt a neve annak amit elkapott, de pár napra rá öklömnyi duzzanat lett a hónalj nyirokcsomójában.
2022. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
93%

És amíg hazaérsz, mi mindent fogdosol össze? Kocsi, fegyver, ruha, farkad,...


Én mosogatókesztyűben csinálom, külön késsel, amit utána leöntök, palackban vitt hypos vízzel, majd odahaza megint elmosom.

2022. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Undorító
2022. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Ember, összetperolsz mindent. Kocsit, puskát, pálinkásüveget, vadászkürtöt. Elhiszem, hogy archaikus, de gondolkozzál már.
2022. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Nézd már meg egészen közelről például közvetlenül a lenyúzott bőre alatt, hemzsegnek a nyüvek!

Nem olyan nagy mint pl a légy lárva hanem sokkal kisebbek.


Belében is férgek, pfuj, ezért nem eszem vadhúst.

2022. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
8-as azért hülységet nem kéne. A "nyüvek" tudod mi? Légylárva, csonti. A dögöt beköpik a legyek, és 1-2 nappal később kikelnek a "nyüvek". Felzabálják a húst bebábozódnak majd elrepülnek légyként. De télen nincs légy és nyüvek sincsenek. Ezért is vadásznak jobban télen, nem csak a vastagabb szőr miatt.
2022. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

#9 nem vagy tájékozott, nem hiszem hogy képben vagy a vadállományt illetően.


Remélem ilyen tudással nem is vadaszol, főleg nem állítasz elő élelmiszert vadhúsból!


Javaslom hogy tanulj vagy érdeklődj mielőbb.


Pl. Az őzek bőre alatt, bőrében mik élnek.

Vagy vaddisznó.....

2022. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!