Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kinek mi a véleménye a kesztyű...

Bandika1996 kérdése:

Kinek mi a véleménye a kesztyű nélküli zsigerlésről?

Figyelt kérdés

Többször zsigereltem már életem során de mindig kesztyű nélkül.Egy ismerős (20eve vadászik)azt mondta hogy mindenképpen kesztyűben kéne mert sok minden betegséget benyalhatok.Nem igazán hiszek neki.Nektek erről mi a véleményetek?


Ui:Ha haza értem mivel érdemes kezet mosni (szappanon kívül)



2022. jan. 22. 16:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Esetleg még egy tipp : üsd be a Google-be hogy BŐRBAGÓCS / BAGÓCS!


Kérdező is!

2022. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%
2022. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Forrás : [link]


Nem elérhető Nem elérhető


Hozzászólások: 1447



Re:A vad betegségei és kezelésük

« Új üzenet #182 Dátum: 2013. Február 20. - 19:15:50 »

Idézetet írta: Simi - 2013. Február 19. - 17:48:17

Sziasztok!


A hétvégén -egészen pontosan szombaton- lőttem egy repcéből bezabált (fotos), elég gyengécske suta gidát.

Nyúzás után kiderült, hogy a hátán lévő bőrréteg alatt ölég' szép számmal laktak bagócslárvák...

. . .elég bizalomgerjesztő látvány volt. . .

Egy olyan (kezdő) kérdésem volna, hogy ezek ellenére a hús (ami kinézetre abszolút ép és normálisnak tűnt) fogyasztható-e?

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném! Mosolyog

Zoli Wave


Szia Simi!


Itt délvidéken az összes őzben és szarvasban van bagócs! Esetleg mennyiségi eltérés lehet, de kivétel nem nagyon van, csak az életerős példányokat nem viseli meg!

Ettől függetlenül nyugodtan fogyasztható, hiszen nem a húsban van. A bőrt meg nem esszük meg!

Viszont ez miatt sem használja szívesen a bőripar az innen (pl. Gemenc) származó szarvasbőrt, mert nem olyan minőségű, mint a bagócsmentes területekről származó! (Én így tudom.)

2022. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Zsigerelheted, de a bőrét is meg kell fogni ugyebár, meg tiszta trugyi lesz a kezed amivel mást is megfogsz. Semeddig sem tart felvenni egy eldobható kesztyűt (mármint ne az erdőben dobd el utána).
2022. jan. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kiegészítem a mondókám,zsigerles után egyből palackból meg mosom a kezem vízzel és utána kezfertotlenito,nem taperolok össze semmit véres kézzel..Félre érthető volt tény és való.
2022. jan. 28. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!