Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek milyen előnye...

Szerintetek milyen előnye lenne ha a vaddisznó vagy bármely agyaras vadállat a hátsóján is hordana egy behúzható agyart?

Figyelt kérdés

Az agyar működési elve hasonló lenne, mint a macskaféléknél a behúzható karom.


Nem vagyok troll csak mostanában ezen elmélkedtem, hogyha hátul is lenne egy behúzható agyara pl. Egy vaddisznónak akkor a hátsóját is tudná védeni anélkül, hogy meg kéne fordulnia. Tudom vicces kérdés 😄, pláne egy elefántnál a behúzható agyar Mission Impossible lenne anatomiailag.



2022. ápr. 5. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Látom, te még fokozni is tudod a baromságodat.
2022. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

9-es van olyan állat ami fehér színű és jól beolvad a környezetébe, télen, de az is igaz, hogy ott nincs ellensége.


8-as patásoknál ja, elől agancs hátul tüske. Amúgy most elmélkedtem a fold turas is nehézkes lenne a vaddisznonak a hátsójával, mert ahhoz majdhogynem le kéne ülnie. :'D


Bocsi csak még ami eszembe jutott gyerekkorom egyik könyve amibe ha úgy lapoztam akkor elefántzebramadarat is lehetett készíteni. Persze akkor is tudtam már, hogy ez lehetetlenség, de némelyik olyan cuki volt. De amúgy a dinoszauruszoknak volt hátul is tüskéjük, és vannak olyan állatok ma is amiknek hátul is van tüskéje.

2022. ápr. 5. 16:34
 13/17 A kérdező kommentje:
11-es kicsoda?
2022. ápr. 5. 16:34
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azok az állatok, amiknek hátul is vannak tüskéi, nagyrészt hüllők, plusz a sünfélék. Egyrészt hüllőknél ez másabb genetikát jelent (pikkelyből könnyebben lesz tüske, mint szőrből), másrészt gyors mozgású állatoknál az a cél, hogy minél kevesebb dolog akadályozza a mozgásban, tehát egy használható méretű tüske vagy mindenbe beleakadna, és ezzel lassítaná, vagy túl nagy plusszsúly lenne, esetleg mindkettő. Ezzel szemben a lassabb állatokon bőven elférnek ezek a függelékek, hiszen nekik más a védekezési stratégiájuk.

A dinoszauruszok idekeverése is csak ugyan ezt bizonyítja. Gondolom "tüskés" alatt valamilyen stegosauridát (lemezes hátúak) vagy ankylosauridát (bunkósfarkúak) értesz. Ha megnézed a testfelépítésüket, egyik se az a szökellő gazella alkat. Tehát ugyan az vonatkozik rájuk, mint a jelenleg élő lassú állatokra (pl sün, amit feljebb leírtam). Viszont ha megnézel mondjuk egy gallimimust, vagy parasaurolophust, ott semmilyen tüskét nem fogsz találni a farkán, ugyan azon okból, amiért a ma élő gyorsan menekülő állatokon sem (feljebb írtam). Bizonyos méret fölött pedig egyszerűen tökmindegy, hogy van-e az állatnak bármi védekező eszköze, mert a puszta testméretei (súlya, magassága) miatt nem nagyon fogja semmi megtámadni. Ilyen pl ma az elefánt, vagy dinoszauruszoknál a hosszúnyakú sauropodák (pl brachiosaurus, apatosaurus), vagy az edmontosaurus. Ebben az esetben van egy pár kivétel, amikor levadásszák az állatot, de ezek olyan ritkák, hogy a faj fennmaradását nem veszélyezteti.


By:Macavity

2022. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagy része hüllő, és azt is tudom, hogy a dinoszauruszok is hüllőfélék amiknek tüskéi voltak, és azt is, hogy az emlősök között a sünféléknek van tüskéje. Csak elgondolkodtam, hogy milyen előnye lenne egy behúzható agyarnak a vaddisznónál, ami olyan lenne, mint a macskafélék karma. Ez minden.
2022. ápr. 5. 18:43
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb üreget tudna magának kotorni, ha trágyázni akar. Csak odadörgöli a valagát a földhöz, és kész is.

(Ne szégyelld magad a kérdés miatt, ez nem trollkodás. Erre való a gyakori)

2022. ápr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

:'D


Ez is lehet előny erre nem gondoltam.


Tényleg nem trollkodasnak szántam. Köszi 16-os.


Amúgy nagyon értékes és tudományos válaszokat is adtok. Értékelem nagyon. Azokat is különösen nagyon értékelem akik szabadjára engedték a fantáziájukat előnyök után kutatva.

2022. ápr. 5. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!