Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Veszett a macska? SŰRGŐS!!...

Veszett a macska? SŰRGŐS!! (megharapott)

Figyelt kérdés

Megharapott egy kb. 3 hónapos kismacska, bejött a kertünkbe és megetettük, megitattuk kb már 2 órája lehet nálunk mert ahogy az állapotát nézzük gazdátlan, szal lehet befogattuk volna mert megsajnáltuk…

Kivittuk a hátsó kertbe hátha pisilnie kell és hirtelen oda futott a tacsink ezért a macska megilyedt, felugrott és vételenül megharapott…

A bal tenyeremem a hüvelykujjam alatt, eléggé fáj és vérzik/vérzett.

Csak egy kis pont (nyilván a foga helye) melette még egy kicsi de az épp hogy csak vöröslik talán picit vérzik de az nem fáj…

Mitcsináljak? Szerintetek veszett volt a macska? Menjunk orvoshoz?

Amikor megharapott egyből beszaladtam és előszőr kinyomtam a vért belőle aztán pedig csak zsepivel törölgettem pár perc után a csap alá tartottam.

(Attól féltem, hogyha egyből a csap alá tartom, csak megkönnyebíti a macska nyálának terjedését)



2023. ápr. 2. 17:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Láthatatlanban nem lehet pontos véleményt alkotni.

Nagy valószínűséggel az történhetett,hogy a macska megijedt és védekezni akart,ennek következtében a véletlenül megharapott.

Biztosan nem veszett. Ha az lenne akkor annak tünetei is lennének és az állat pár napon belül elpusztulna.

Amennyiben veszélyezve érzed magad,akkor értekezz az orvosoddal vagy menj el sürgősségire.

2023. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, amikor a macskám hasonlóan megharapott, hideg víz, kimosni alaposan és fertőtleníteni, például Betadinnal. Nagy bajod nem lesz, hidd el, nyilván kellemetlen :)
2023. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegény cica csak megijedt a kutyától.Kétlem,hogy veszett lenne,de ha nem bízol abban,hogy nem veszett menj el orvoshoz.
2023. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A veszett állat dezorientált, szokatlanul viselkedik. Ez a macska viszont teljesen természetesen viselkedett, megtámadták, veszélyben érezte magát, odakapott mindenhova. Attól hogy enni adtál neki még nem tekint a gazdájának ugyanúgy idegen vagy neki mint a veszélyforrást jelentő tacskó.
2023. ápr. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Ha nem iszik akkor kell aggódni (olvastam, h veszett allatok nem isznak nagyon)
2023. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szegény cica, jó helyre került.....
2023. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!