Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Amelyik állat nem védett és...

Amelyik állat nem védett és nem számít veszélyesnek, azt bárki tarthatja? Elméleti kérdés

Figyelt kérdés
Magyarországon őshonos állatokra gondolok pl róka, borz, fácán, amiket vadásznak is. Mikor lép közbe a hatóság? Nem értek a témához, csak érdekel.

2023. jún. 15. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Azt tarthatsz, ami engedélyezett.

Ennyi.

2023. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg konkrét állattal érdemes keresgélni, hogy EU, állami és helyi önkormányzati szinten mi szükséges hozzá. A róka pl. dúvad, önkormányzati engedéllyel külterületen már lehet tartani, de csak ketrecben - tehát nem rohangálhat az udvarodon.


Illetve a másik nagy kérdés, hogy aki ilyet akar tartani, honnan szerzi be. Mert ugye ezeket vadásztól kell, tehát ha elfog egyet, akkor szépen lepapírozva eladhatja, ha neked minden engedélyed megvan hozzá.

2023. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy védett, meg hogy tarthatod e otthon, két külön dolog.
2023. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rókát lehet tartani otthon, annyi a kitétel, hogy egy állatorvostól kell igazolás aki a veszetség elleni oltásokat intézi, meg a kölyök csak vadásztársaságtól származhat ami mentett. Elvileg ez a nehézkes része mert dúvad és inkább lelövik a kölyköt ami olyan. Egyébkét a vadkaland youte csatornán van a rókatartásról videók.
2023. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét állatnak érdemes utánanézni, nincs ilyen átfogó szabály, hogy ami nem védett, azt tarthatod a kiskertben.

De olyat semmiképpen se csinálhatsz, hogy erdőből befogod az állatot és hazaviszed.

Rókát pont lehet tartani, de megvannak, milyen oltásokat kell kapnia és milyen kifutót kell biztosítanod. Vadásztól tudsz szerezni kölyköt, vagy ami egyszerűbb, tenyésztőtől vásárolni.

2023. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jah nem is úgy gondoltam el lesz a kertben, mint egy háziállat. Feltételeztem, hogy jól zárt kifutó kell mindegyiknek, különben megszöknek.


Kisebb állatokra gondoltam, nem szarvasra vagy ilyesmi. Azért írtam a rókát meg borzot, mert azt tudom, hogy kis méretűek és írtják is őket. A fácán meg vadászható és biztosan nem veszélyes.

2023. jún. 15. 23:23
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha engem kérdezel, tök feleslegesek. Nem véletlenül vadásszák ezeket. Fácánnak pl. amekkora helyigénye van, annyiból sokkal több más baromfit tarthatnál, ami kezelhetőbb és több hasznot hoz a házhoz. Rókát nem fogsz semekkora tanyán úgy tartani, hogy kotorékot építhessen magának, viszont nem lesz kezesbárány vagy öleb. Önző úri hóbortnak elmegy, meg amúgy a róka pont cuki, de akkor el lehet menni ahhoz, akinek van tapasztalata a tartásukban, megnézni, esetleg simogatni.


Tudom, elméleti volt a kérdés, de az elméleti válasz is az, hogy nem érdemes ezekkel tartás szintjén foglalkozni.

2023. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
0%

Borzot, és rókát nem tarthatsz. Rókát csak többféle engedéllyel. Fácánt esetleg, ha hivatalos forrásból vásárolod. Maguk a vadállatok a helyi vadgazdasághoz tartoznak, nem szabad őket befogni. Pont azért, mert vadásznak rájuk, a vadgazdaságnak ebből bevétele van.

A fácán egy dolog, az csak hangos, de nálunk pl. van aki tartja. A róka, és a borz viszont ás. Sokat, és mélyre, kiássák magukat a kerítésen, a kifutójukból, és kárt tehetnek a szomszédok magántulajdonában. A róka általában párban él, de ha sokat foglalkoznak vele, egyedül is tartható(vannak ezek az orosz háziasított rókák), de a borz nagy családban él, egyedül nem tartható, a nagy családot meg ember nem tartja el, annyit esznek, ásnak, és mozognak.

2023. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mendy98 ***** válasza:

Engedélyekkel lehet tartani persze.

Szerintem vadból a legkönnyebb a ragadozó madarakat tartani.

A vércse például nagyon kezes és ragaszkodó madár.

Bár őket nem vadásszák.

2023. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!