Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Álatkertbe szabad ilyet vagy...

Álatkertbe szabad ilyet vagy lehet következménye?

Figyelt kérdés

Olvastam neten olyan okosak a csimpázok képesek magukat felismerni a tükörbe vagy értelmezni a laptop képernyőjén a képeket, videókat

Na most ha az üvegfalhoz odaviszek tükröt vagy tableten képeket filmeket mutatok a csimpázoknak mert kiváncsi vagyok a reakciójukra megbírságolhat az állatkert, rám hivhatják a rendőrséget?


2023. okt. 15. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrséget akkor hívnak, hogyha többszöri felszólításra sem hagysz fel a tevékenységgel.


Szerintem rád szólnának, mert zavarhatod vele az állatokat. De egyébként menj el, nézd meg van-e és ha igen mikor csimpis vagy majmos program, és akkor a program végén beszélhetsz erről hozzábbértő gondozókkal. Az ilyen önkísérletezések általában értelmetlenek (eleve üvegfalon keresztül mutatni már felveti annak a lehetőségét, hogy tök nem fogja látni, amit te akarsz).

2023. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Minden állatkísérlet szigorú feltételekkel végezhető, csak megfelelő kutatási tervvel stb. Ez pedig "kiváncsi vagyok" már állakíséletnek számít. Egy állatkínzást simán rád húzhatnak.
2023. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem, nem húzhatnak rá. "A Btk 244. §-a szerint az követi el az állatkínzást, aki gerinces állatot indokolatlanul bánt vagy olyan bánásmódot alkalmaz amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza. Bűncselekményt követ el az is, aki megszabadul a veszélyes állatától." Olyan bűncselekmény nincsen itthon amiről beszélsz, állatkísérlet bűncselekmény nincsen a Btk- ban. A kérdező pedig a fenti tevékenységével nem okozna maradandó károsodást az állatnak. Több mint valószínű felszólítanák, hogy hagyja abba a tevékenységet, mert zavarja az állatot, illetve a körülötte levő embereket, mivel nem tudják normálisan nézni őket. Ha ez nem történik meg többszöri felszólítás esetére sem, akkor maximum rendőrt hívnak, és legnagyobb esetben is csak egy "Rendzavarás" szabálysértési ügy lesz belőle.
2023. okt. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Akkor nézzük a jogszabályokat:

1./ 1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről:

"30. § * (1) Kísérlet céljára az állatvédelmi hatóság által engedélyezett állatot szabad felhasználni.


(2) Az emberszabású majmok kísérleti célú felhasználása tilos."

2023. okt. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

#4 Ezt is szerettem volna idézni hozzá, de nem tettem meg mivel erősen kétlem, hogy a kérdező által hozott példa állatkísérletnek számít.


"9. * állatkísérlet: állat kísérleti, oktatási vagy egyéb tudományos célból való – akár ismert, akár ismeretlen kimenetelű, akár invazív, akár nem invazív – felhasználása, amely az állatnak a helyes állatorvosi gyakorlat szerint kivitelezett tűszúrás által okozottal egyenértékű vagy annál magasabb szintű fájdalmat, szenvedést, kínt vagy maradandó károsodást okozhat, beleértve bármely olyan tevékenységet, amely állat születését – beleértve a kikelést – eredményezi ilyen körülmények közé, valamint az ilyen állapotot eredményező géntechnológiailag módosított fajtavonalak létrehozását és fenntartását; az állat ilyen felhasználása akkor is kísérletnek minősül, ha a fájdalom, szenvedés, kín vagy maradandó károsodás kiküszöbölése céljából érzéstelenítést, fájdalomcsillapítást vagy egyéb módszert sikeresen alkalmaznak; nem minősül állatkísérletnek a nem kísérleti jellegű, mezőgazdasági vagy állatorvosi tevékenység, illetve az állatok leölésének vagy megjelölésének a természettudományok által elfogadott korszerű, kevéssé fájdalmasnak tartott módszereinek alkalmazása, valamint az állatnak kizárólag a szervei vagy szövetei felhasználása céljából történő leölése;"

2023. okt. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kézitáskámat szoktam kipakolni az orángutánoknak Nyíregyházán. Élvezik és kíváncsian nézik általában. Cukik 😀.
2023. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Inkább ne csináld.
2023. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!