Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A nyestet is szokták házi...

A nyestet is szokták házi kedvencként tartani?

Figyelt kérdés
Ma megmentettem egy kis nyestet, mert meg akarták ölni, de én nem hagytam! Most tejjel etetem! Csak félek, hogyha megnő, akkor meg fog harapni, vagy ellopkodja a tyúkok alól a tojást! Erről le lehet szoktatni? Vagy? Bárki bármit tud a nyestekről az írjon le minden fontosat róluk!
2011. ápr. 10. 20:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is úgy kell nevelni, mint egy vadászgörényt, olvass utána interneten. A ketrec vásárlásakor vedd figyelembe, hogy nagyon hajlékony, nagyon kis lyukméreten kifér ám! Ahol a fejét át tudja préselni, ott a testét is.

Amúgy én a helyedben elvinném állatorvoshoz, nehogy fertőzött legyen (veszett, bélférges vagy tudomisén), vagy bolhás, nehogy elkapj valamit tőle.

2011. ápr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Platypus ***** válasza:

Van rá példa, hogy elhagyott nyestet nevelt fel valaki házikedvencnek, ugyanúgy kell gondozni, mint a görényt. Ha szabadon akarod engedni, akkor meg kell tanítanod vadászni és óvatosságra kell nevelned. Nem egyszerű dolog. Eleve el kell vadítanod magadtól.

Sajnos azt kell mondjam, nem a legjobbak az esélyei, és a tehéntej sem alkalmas a táplálására.

Hívd fel őt, biztosan tud segíteni:

[link]

2011. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb lenne az állatnak, ha bevinnéd a legközelebbi állatkertbe, ott valszeg megfelelő táplálást és gondoskodást kapna, és amint felnőtt vagy elengednék vagy az állatkert lakója lenne. Te még csak nyesttejhez hasonlót sem fogsz tudni szerezni, az állatkertben már inkább tudnak. A tehéntejjel pedig tuti nem fogja sokáig húzni.
2011. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
sok szerencsét a menyéthez Zsófi :)
2011. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A nyest szerintem nem eléggé veszélyeztetett, hogy az állatkertet érdekelje. Jó munkát és sok sikert!
2011. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Vettem neki tépszert, és izlik neki! Esze ágába sincs megdögleni! :)
2011. ápr. 11. 22:55
 17/22 anonim ***** válasza:
remélem életben marad, egyébként az eszmei értékük 10.000ft lehet valamelyik vadasparknak kéne adni :)
2011. ápr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az eszmei érték az az állat természetvédelmi értékét szimbolizáló összeg, mondom szimbolizálja, hogy mégis lehessen valamihez viszonyítani. A valódi értéke egy védett állatnak felbecsülhetetlen. Így tehát nem fognak adni érte tízezret, sőt jól meg is büntetnek, amiért védett állatot tartasz engedély nélkül.
2011. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Platypus ***** válasza:

A nyest nem védett állat. Keveritek valamelyik másik menyétfélével.


A kérdezőnek sok sikert a nyestezéshez. Ha még nem tetted meg, akkor keresd meg Tóth Máriát, ő tud adni neked kontaktot más nyestet nevelő emberekhez.

2011. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem segített a nöcike! Mert mire fel tudtam venni vele a kapcsolatot, addigra megdöglött Memphis! De az emléke örökre megmarad! :(
2011. ápr. 14. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!