Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért csúfolják szegény...

Miért csúfolják szegény kardszárnyú delfint "gyilkos bálnának"?

Figyelt kérdés

Honnan jött ez az elnevezés? Én úgy tudom, hogy a delfin és a bálna igen távol állnak egymástól. (Pl. a bálna emlős állat, a delfin meg nem.) És miket gyilkolt meg ez a delfin, hogy kiérdemelte a "gyilkos" jelzőt?

Szóval nekem úgy rémlik, ez az elnevezés biológiai szempontból egy fatális hülyeség.


2011. ápr. 17. 22:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
43%
én olyat hallottam hogy csapatostul támadnak a kék bálnára és nem arra mennek hogy megöljék hanem csak kirágják a nyelvét mert az a kedven részük.
2011. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Így van utolsó! Én is olvastam, hogy a bálnanyelv a csemegéjük.
2011. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:

Látod ezt én sem tudom. Tilikum pl. már három embert ölt meg rosszallása jeléül, de a csúfolódás mégsem enyhül. Ki érti ezt?

ui.: A delfinek kikérik maguknak.

2011. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, az embereknek minek a net, ha képtelenek utána nézni a dolgoknak. Nekem első dolgom mindig, hogy wikipédián szétnézek.


A delfinek családjába tartozik:

[link]


És mint sokan mondták, a gyilkos szót helytelenül ragasztották rá, erről nem találtam adatot, de feltételezem, hogy azért, mert volt 1-2 eset, amikor embert ölt, és a sok hülye kikiáltotta bálnának. Így lett gyilkos bálna.

2011. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Megnéztem ezt a videót:

[link]


De én a nyakam merném rá tenni, hogy az a delfin nem támadt. Én is láttam a hullámkeltős támadási módszert valamelyik nap. Ő a közelében sincs. Másrészt a végén a csaj lábát FOGJA!! Simán leharaphatná, vagy jobban beleharaphatna, de csak tartja, majd minden erőszak nélkül elengedi.


Ezek az állatok nem vérengzőek, csak az emberek hülyék, és úgy kezelik őket, mint egy macskát. Véleményem szerint.

2011. ápr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Utolsó, ez az oldal is az internet része:) Időtakarékosabb volt kiírni ide, és egyben izgalmasabb, hogy válaszolgatnak nekem.

Most már megjegyeztem, hogy a delfin is emlős. Rég volt már az a gimi.. (az ovi meg pláne).

2011. ápr. 18. 00:04
 17/34 anonim ***** válasza:

mert bálna nyelvvel táplálkoznak.. 45percig ülnek a bálna kopoltyúján, mikor felmennek a bálnák újabb levegőért a kopoltyújuk útját elállják, így kinyítják a szájukat és akkor kitépik a nyelvüket..



+embert is öltek számtalan alkalommal, ragadozók.

2011. ápr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Mellesleg a palackorrú delfinek is ragadozók.
2011. ápr. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá, hogy elég kegyetlen ragadozók.
2011. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Rég volt már a gimi?? Pfff. Szerintem az alapműveltség része, hogy az ember tudja, hogy a bálna és a delfin is emlős. Ez olyan mintha nem tudnád, hogy a denevér emlős és nem madár.

A bálna elnevezés egyébként valóban rossz, mert delfinféle, bár ugyanugy a cetek közé tartozik, mint a bálnák. Azért gyilkos, mert a pingvinek és fókák után még a partra is kivetődik, miután elkapták sokszor nem ölik meg azonnal az áldozatot, hanem játszanak vele. Sőt csoportosan még a bálnákat is megtámadják.

Egyébként, ha már itt tartunk: miért kardszárnyú delfin? Mégcsak nem is szárnya van, főleg nem kardból.

http://www.youtube.com/watch?v=DWsN63PRCW8

2011. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!