Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért csúfolják szegény...

Miért csúfolják szegény kardszárnyú delfint "gyilkos bálnának"?

Figyelt kérdés

Honnan jött ez az elnevezés? Én úgy tudom, hogy a delfin és a bálna igen távol állnak egymástól. (Pl. a bálna emlős állat, a delfin meg nem.) És miket gyilkolt meg ez a delfin, hogy kiérdemelte a "gyilkos" jelzőt?

Szóval nekem úgy rémlik, ez az elnevezés biológiai szempontból egy fatális hülyeség.


2011. ápr. 17. 22:37
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Oké, beégtem a "delfin nem emlős"-sel, elfogadom, ciki volt. Utólag én sem értem.

Igazából az maradt meg bennem legélesebben, mikor az ált. iskolai biosztanár megvető arckifejezéssel mesélte el érdekességképpen, hogy gyilkos bálnának is nevezik, pedig az milyen pontatlan. Szerintem emiatt keletkezett az a tévképzet, hogy olyan távol állnak egymástól (hogy talán ő nem is emlős).

Ha ez vígasztal – egy pillantra sem fordult meg a fejemben, hogy hal:) (Vagy pl. hogy rovar.)

2011. ápr. 18. 23:52
 22/34 anonim ***** válasza:

Hát igen, itt tart a magyar oktatás: még a tanárok sem tudják, mit beszélnek.

Egyébként még az angol elnevezése is gyilkos bálna, vagyis killer whale.

2011. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

"a bálna emlős állat, a delfin meg nem"


köhm. de igen, a delfin is emlős állat. eleven szülő és szoptat

2011. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
A Gyilkos bálna.Még a nagy fehér cápával is elbír..És nem a saját erejével,mert az nem kis feladat lenne.Múltkor volt a NatGeoWild-en hogy egy Gyilkos bálna megölt,egy nagy fehér cápát.És hogy? Ez eszük segítségével.Hisz ha egy cápát a hasára fordítunk,akkor mély ''kábulás fogja el'' És nem tud mit csinálni,úgy marad..És a gyilkos bálna,megfogta és a hasára forgatta a fehér cápát.Így nem volt nehéz dolga..A cápa tehetetlen volt.A gyilkos bálna elnevezés: Azt hiszem akik elnevezték azok az őslakosok..És mert fókákat,bálnákat ől..Táplálék-ként..
2011. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Az a biosz- és földrajztanárnő nagyon jó tanár volt (isten nyugosztalja). Nem akartam rákenni az én hülyeségem, ő biztos nem tanított olyat, ami nem úgy van. És máig emlékszem egy csomó afrikai ország fővárosára, amit ő vágatott be velünk:)
2011. ápr. 21. 20:58
 26/34 anonim ***** válasza:

Nos, a gyilkos bálna egyáltalán nem támadott meg számtalanszor embert, 3 esetről tudok, amik mind delfináriumokban történtek és mind Tilikum által. Egyetlen olyan esetet sem jegyeztek le, ahol a kardszárnyú megölt egy embert a természetben (egyszer "véletlen" megkóstolt egy példány egy szörföst). De gyilkos nem csak azért lehet, mert embert öl, hanem mert hihetetlen kifinomult vadásztechnikájukkal más tengeri állatokat ölnek meg (a bálnának orrlyuka, legfeljebb légzőnyílása van és nem kopoltyúja, így ezt fogják be).

Amúgy angol nyelvterületeken blackfishnek is nevezik, ami fekete halat jelent. és a kardszárnyú delfin NEM hal :) Szerintem ezek a nevek a múltból maradtak meg, mikor még nem tudták az emberek a különbséget a delfin és a bálna között.

2011. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:

"Hírhedtségüket a nevükkel együtt nem emberek, hanem más állatok elleni támadásaiknak köszönhetik. Azok a tengerészek, akik látták az állatokat nagyobb cetekre támadni, elnevezték őket bálnagyilkosoknak ­ ez változott később gyilkos bálnára. A spanyolok úgy hívják az állatokat, Ballena asesina, ami „merénylő bálnát" jelent."


forrás: index.hu

2011. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:

1.: A delfin emlős.

2.: Ragadozó és nagytestű állatokkal táplálkozik nem halacskákkal, mint a többi delfin.

3.: Azért gyilkos mert mindent felzabál, a fókát, rozmárt, pingvint, és csoportosan még a bálnát is megtámadják és kieszik a nyelvét v megeszik a borját(a kicsinyét mielőtt kérdeznéd).

4.: Wikipédia: "A kardszárnyú delfin (Orcinus orca), más néven orka, vagy (helytelenül) gyilkos bálna az emlősök (Mammalia) osztályába a cetek (Cetacea) rendjébe és a fogascetek (Odontoceti) alrendjén belül a delfinfélék (Delphinidae) családjába tartozik."

2011. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:

Én abban a hitben voltam eddig, hogy a kardszárnyú delfin az a rendes delfin, a gyilkos bálna meg hát drága Willy-nk=Keiko (Szabadítsátok ki Willyt) aki már nem él R.I.P. :(

Mi micsoda könyvekben ezt olvastam meg hát tv-be is így hallottam. Lényeg, hogy mindkettő gyönyörű és okos :)

2011. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ahogyan végez a fókával, vagy pingvinekkel. Mielőtt megölné, játszik vele, innen ered az elnevezés. Egyébként fatális tévedés így nevezni...
2012. jún. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!