Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan telepítsek be, szaporít...

Hogyan telepítsek be, szaporítsak a kertben szentjánosbogarat?

Figyelt kérdés
Nem is tudom már, mikor láttam utoljára, szeretném, ha lennének a kertben.
2011. máj. 2. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
én örülök ha nincs...nkem nem kéne,és nem hiszem h tudnál betelepíteni...
2011. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már elég ritkák, én pl. soha nem láttam még, szóval nem hiszem, hogy bárhogy a kertbe tudnád csalogatni őket.
2011. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

"A nagy szentjánosbogár Európában mindenütt megtalálható, de már csak kevés olyan – mésztartalmú talajú, réttel vagy erdővel borított – háborítatlan terület van, amely tökéletesen megfelel neki."

tessék, lehet a földet kicsit "megművelni". talán odavonzza.. :D

2011. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kb 20 éve eltűntek.Senki nem nagyon látja őket, és ez köszönhető sokmindennek.Anno amikor gyerek voltam(29 vagyok)Alföld környékéről hallottam híreket, hogy vannak, ugyanis azok is mint a Matyik időszakosan jönnek.De odaszoktatni?Ez nem egy fecske ami odaszokik mert eteted.Olvass utána a témában és meglátod, hogy semmi esélyed nincs .Sajnálom.Látni is kicsi az esélye, hogy látsz, de hogy odaszokik a kertetekbe 0%.
2011. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A matyi alatt mit értesz? Szajkót?


Tudom, hogy fogyóban van, de én pár éve egy mezőn rengeteget láttam. A környékünkön is volt. Ha összefogdosnék jópárat, hímeket és nőstényeket, akkor sem maradnának meg? (nagyon nagy kertünk van)

2011. máj. 13. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Cserebogár


De ha sokat fogsz össze sajnos akkor sem fognak ott maradni.Ez olyan mint a többi ösztönlény.Ha nem akar ott maradni nem is fog.Oda megy ahol jó neki, és ha a kertetekben nem érzi jól magát(ami nagyon valószínű, csak olvass utána hol élnek)akkor sajna buktad.Meg ugye meg kell őket fogni.Egy csomót?2000-t?


De sok sikert.Ha összejön megnézem szívesen. :)

2011. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!