Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért félünk a pókoktól?

Miért félünk a pókoktól?

Figyelt kérdés
Az ősembernek például semmi oka sincs félni tőle. Nem jelent veszélyt, simán kinyírja. Mi miért félünk?
2011. jún. 11. 23:58
1 2 3
 11/24 Tyler913 ***** válasza:

Szia!

En ugy hallottam,hogy az emberek egy reszenek osztonos felelme a pokoktol pont az oskorbol ered,mert a barlangokban lakott valami olyan pokfajta,aminek a csipese veszelyes volt a gyerekekre.Nem veletlen,hogy a nok kozott tobb a pokfobias.

2011. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
Mindenki fél alapból egy csomó dologtól (szinte mindentől). Az emberek ezek nagy részétől megtanul "nem félni", magyarul magába kódolja, hogy nem kell félnem pl. a víztől, hiszen az nem ránt le a mélybe, nem öl meg, stb. Viszont ha vmi rossz élményed lesz kiskorodban ezzel kapcsolatban - megcsíp egy pók, megharap egy kutya, majdnem belefulladsz egy tóba/tengerbe -, akkor felerősödik benned a félelem, és onnantól félsz tőlük, kialakul akár a fóbia. Így a tériszony, zoofóbia, aquafóbia, stb.
2011. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Platypus ***** válasza:
A humánetológusok szerint a pókoktól való félelem tanult viselkedés. Egy rossz élmény, vagy gyerekkorban megtanuljuk, hogy félni kell tőle. Ha anyuci sikítófrászt kap, az általában mély nyomot hagy egy gyerekben. Pl. a rágcsálófóbia is ilyen. A csecsemők még mind mosolyognak a patkányra, a 10 éves gyerekek egy része viszont már retteg tőle. A kígyóktól vagy a sötétségtől való félelem viszont tényleg a génekben van.
2011. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Miért félünk a pókoktól?

Az ősembernek például semmi oka sincs félni tőle. Nem jelent veszélyt, simán kinyírja."


De igen, van oka félni tőle.

Az a helyzet, hogy miután a pókok között vannak olyan fajok, amik veszélyt jelentenek az emberre, az ősemberbe valószínűleg belekódolódott, hogy félni kell tőle. Oké, hogy vannak, amik nem veszélyesek, de nem tanulta meg mindet külön-külön. Egyszerűbb, hogyha egy kalap alá véve őket mindegyiktől fél, és akkor nem eshet baja. Egyébként, ha belegondolsz, mindegyik pók ragadozó, tehát valahol egyik sem ártalmatlan. Csípni mindegyik tud. A rovaroknál pl. más a helyzet, egy kérész például semmilyen módon nem tud neked ártani. Pókoknál meg nem tudhatod. Kikerülsz Amerikába, nem ismered a fekete özvegyet - ha megcsíp, kész a baj. Pusztán azért, mert megfogtál egy pókot.

2011. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"A kígyóktól vagy a sötétségtől való félelem viszont tényleg a génekben van."


Ez nem egészen így van. Az emberben semmilyen állatól való félelem nincs belekódolva az egy év alatti gyerekek bármilyen állattal hajlandóak játszani, a kutyától kezdve, a patkányon át a kígyóig, még a rájuk veszélyes ragadozókkal, pl. farkas, medve, is. Az állatoktól való félelem tanult viselkedésforma, kisgyermekkorban a nevelés hatására alakul ki.

Az élettelen dolgok esetében, pl. víz, sötétség, magasság, sajnos nem tudom mi a helyzet, de hajlok arra, hogy ez is tanult.

2011. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 mentalist ***** válasza:

Deeehogynem jelent veszéjt a legtöbb pók mérgező van köztük halálos is éjszakai állatok az éjszaka pedig nem az ember világa nyolc lábuk és rengeteg szemük van mint ha nem e világhoz tartoznának és az ősember is félt tőlük mindenkit bíztatnak a fóbiája leküzdésére de néha nem árt az egészséges félelem a gyors halál elkerülése végett pókokat meg ne nyirogassatok.


Üdvözlettel: Mr.Okostojás!

2011. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Johny Gold válasza:
én csak a pókembertől félek :)
2011. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Ivan Iljics válasza:

Alapvetően az ember úgy születik hogy nem fél semmitől. Aztán megtanítják neki mitől kell félnie. Pókok, kígyók, sötétség, adóbevallás, végrehajtók... Stb.


A kígyó mikor találkozik az emberrel akkor megijed tőle (a kígyó az embertől) és fenyegetni kezdi. Az ember génjeibe pedig bele van kódolva hogy felismerje ha fenyegetik. Maximum így lehet génekbe kódolva a kígyóktól való félelem. A sötétségtől azért félünk mert nem tudjuk mi rejtőzik benne. Ki az, aki magától a sötétségtől fél? Szerintem senki.

2011. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Én borzalmasan félek a pókoktól de halvány lila gőzöm sincs hogy miért. Gondolom az ijesztő kinézete meg hogy szőrös meg ilyesmi. De igazából én se tudok pontos választ adni.
2011. jún. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Szervusz


Nem olvastam el a válaszokat így ha valaki válaszolt előttem sorry! A pókoktól való félelem egyszerű fóbia embere válogatja. Idegi alapon működik olyan mint a tériszony vagy a mély vízben való félelem szóval erős túlzással ez egy betegség de a fóbiáknak számos fajtája van. Ilyen például ha valaki a vértől iszonyodik

2011. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!