Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mikor érdemes vadlesre menni?

Mikor érdemes vadlesre menni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vadász, csak szeretnék párszor kimenni erdőbe nézegetni az állatokat, de nem tudom h mikor érdemes. Reggel? Este?
2011. júl. 4. 13:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
:) Nekem sosem volt problémám sem a disznóval, sem a lesre való kijutással. (szóval közben nem volt afférom semmivel sem)
2011. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor te vagy mázlista, vagy én szerencsétlen :D
2011. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehet. :)

De ne offoljunk tovább. :D

2011. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én nem vagyok vadász de szeretem a természetet, hetente többször is járok a környező erdőségbe, de ha disznót látok gyors nézelődés, aztán le is lépek. Szerencsére még nem volt velük konfliktusom :) Csak nyugodtnak kell maradni és elmenni, ha meg támadni készül akkor fel egy fára. Mikor fiatalabb voltam néhány barátommal az erdőben találkoztunk egy kannal, hatalmas volt, mi hülyék meg azt hittük, majd elmegy ha messzebbről megdobáljuk, de érdekesen reagált. A közvetlen közelében lévő fának ugrott neki, csak néztük, hogy mit csinál, utólag jöttem rá, hogy a fában látta a támadóját. Persze elmentünk onnan.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak valamelyest, ősszel este felé menj ki olyan 6-7 fele, mikor már sötétedik. Akkor ha marha nagy szerencséd van hallhatok a szarvasbőgést, nekem már volt szerencsém hozzá! :P

Alkonyat után akár borzzal is találkozhatsz, csörtet a bozótban, hamar észre lehet venni.

Őzekkel nappal is láthatsz, délután vagy este felé. Ha ugatásfélét hallasz az valószínűleg őz lesz.

Nem igazán tudom mennyire érdemes a széliránnyal foglalkozni ha esetleg erdőszélen vagy, vagy olyan helyen ahol fúj a szél, nem vagyok szakember, de nekem egyszer sikerült "elég közel" kerülni egy csapat őzhöz, 11-voltak néhány fa tölgyfa alatt az erdőszélen. Felőlük fújt a szél, mikor észrevettek persze elrohantak.

(jah, és ne kísérletezz a disznók dobálásával, majd elmegy magától ha akar!) :)

Sok sikert!

2011. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!