Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Olyan állatot láttam, ami...

Olyan állatot láttam, ami nincs is! Mi lehetett? Világos nappal a marcali szőlőhegyben egy parlagon, ahol 30-40cm gaz nő láttam egy barnás-fekete 10-15 kg nagyságú állatot!

Figyelt kérdés
amit kb.100 m-ről először süldő vaddisznónak gondoltam. Amikor felnézett, macskára emlékeztető, kis, kerek feje volt háromszög alakú, kis hegyes fülekkel.Tömzsi és elég nagy test. Aránytalanul kis fej! Amikor le akartam fényképezni, gyors, ruganyos, macskára emlékeztető ugrásokkal eltávozott!Addig viszont nem félt, nézett felém, amíg mozdulatlan voltam. Kb. 2-3 percig.
2011. szept. 6. 16:31
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:
Hogyha nincs, akkor hogy lehet. Ami nincs az nincs, és van a nincs?!
2011. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Igen bizony, így van! Hiszen Már a Vitrai Tamás is megmondta, hogy "Ilyen nincs és mégis van!"


Nem hallottál róla?

2011. szept. 26. 07:28
 23/36 anonim ***** válasza:

Szia! A nyestkutyának kicsi feje van, nézegess több képet! A téli képeken azért tűnt nagy bundásnak vastag nyakúnak, mert sokkal vastagabb és hosszabb olyankor a szőrük. Ilyenkor ők is levedlenek.

[link]

[link]

2011. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Ha kerekfejű, akkor még pézsmapocokra (Ondatra zibethicus) tudok tippelni:

[link]

Még ezeket nézd meg:

[link]

[link]

2011. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Eddig a nyestkutyának ez a képe áll a legközelebb ahhoz, amit láttam: [link]

Sajnos már nem mernék megesküdni rá az idő múlása miatt, de mintha mégis egészen más fej-berendezése lett volna. Sokkal inkább macskára emlékeztető! És a nyestkutyának mekkora a testtömege? Amit én láttam elég nagynak kb. 10-15 kg.-körülinek tűnt.

2011. szept. 27. 07:54
 26/36 anonim ***** válasza:

A nyestkutya kb. 4-5 kg, de a dús bundája miatt nagyobbnak tűnhet.


[link]


[link]


[link]


[link]


Amúgy angolul "raccoon dog" a neve, elég sok képet találsz így róla a Goolge-n.


A marmagassága 20 cm körüli, és fél méternél kicsit több a testhossza.

2011. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
2011. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Amit én láttam, az biztosan jóval nagyobb volt. Valószínűleg az egy métert is elérte a hossza és inkább a 40 centihez volt közelebb a magassága, mint 30-hoz. Amikor felnézett, aránylag vékony nyakán, kis macska fej volt és a feje legalább 50 centi magasan volt a földtől.
2011. szept. 28. 16:03
 29/36 anonim ***** válasza:
57%
Ömm...a nyestkutya mióta is él magyarországon??...
2011. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 mustafa33 ***** válasza:
Nyctereutes procyonoides
2011. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!