Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Olyan állatot láttam, ami...

Olyan állatot láttam, ami nincs is! Mi lehetett? Világos nappal a marcali szőlőhegyben egy parlagon, ahol 30-40cm gaz nő láttam egy barnás-fekete 10-15 kg nagyságú állatot!

Figyelt kérdés
amit kb.100 m-ről először süldő vaddisznónak gondoltam. Amikor felnézett, macskára emlékeztető, kis, kerek feje volt háromszög alakú, kis hegyes fülekkel.Tömzsi és elég nagy test. Aránytalanul kis fej! Amikor le akartam fényképezni, gyors, ruganyos, macskára emlékeztető ugrásokkal eltávozott!Addig viszont nem félt, nézett felém, amíg mozdulatlan voltam. Kb. 2-3 percig.
2011. szept. 6. 16:31
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Akk esetleg görény?nyest?bár az jóval kisebb...
2011. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
A Karakál az az állat, ami a legjobban hasonlít ahhoz, amit láttam. De ez még sokkal sötétebb színű volt! Persze a leírt méret eléggé bizonytalan. Csak nagyságrendileg értelmezhető, de a szín (barnás-fekete, egyszínű) az biztos!
2011. szept. 7. 18:23
 13/36 A kérdező kommentje:
Több napi keresgélés és gondolkodás után arra jutottam, hogy az a legvalószínűbb, hogy egy Caracal-t láttam! De az csak úgy lenne lehetséges, ha azt valaki (tenyésztő) engedte volna szabadon a környékben!Szerintetek ez lehetséges lenne?
2011. szept. 9. 16:57
 14/36 anonim ***** válasza:
végülis lehetséges.Lehet valaki becsempészte és megszökött.
2011. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nyestkutyát láttál! Magyarországon nem őshonos, behurcolt, irtják is:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos állat!
2011. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
100%
Szia! Nézz körül a [link] weblapomon az "EMLŐSÖK" mappában, talán a fotók alapján megtalálod a választ a kérdésedre! A weblapomon megtalálod az összes Magyarországon élő emlőst, madarat, hüllőt, rovart, valamint házi-és díszállatokat is.
2011. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ez egy szervál :) mondjuk ha ilyet láttál, akkor is jó kérdés, hogy hogy került ide

2011. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha szervál, akkor valakinek be kellene fognia, mert nem őshonos errefelé. Viszont nagyon ritka (Angliában mondjuk van belőle egynéhány), de a vörös rókának néha születik fekete bundájú egyede is.
2011. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Most aztán sikerült jól megzavarodnom! Mert a testszíne és alkata a nyest-kutyájéra hasonlított sokkal jobban, de a feje az nagyon nem! A feje az feltűnően, aránytalanul kicsi volt a testéhez képest és kerek és akkora, mint egy nagy őszibarack. És a nyaka jobban elvált a testétől és fejétől. Hosszabb volt, mint a nyestkutyának. Közben a teste elég nagy volt, mint egy borz, nagy borz!De ha egy szervál ilyen(mint a link alatti képen), akkor az sem lehetett, hacsak nem egy elhízott példányt láttam.
2011. szept. 13. 20:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!