Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadászvizsgát meg kell...

A vadászvizsgát meg kell ismételni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kb ~3-4 év múlva vadászvizsgát tenni, ezt 1szer kell,vagy pl évente ismételni?
2011. szept. 19. 21:40
1 2
 11/17 forgital válasza:
A vadász megeszi a vaddisznót? Na ne röhögtess! Meg a 30 nyulat, 15 fácánt amit lőtt! Idióta!!!
2011. okt. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 mustafa33 ***** válasza:

"19:33"

Miér, szerinted mt csinál vele? kipreparálja?

Igaz elfelejtettem, eladja a vadásztársulat hogy fedezni tudja az árából a vadkárt a parasztnak, mert az abból él amit a vadászokból kicsikar. Elfelejtettem, hogy Magyarországon a vadászat már a Kádári idők óta, egyeseknek nagyon jó üzlet és a v.társaságok nem vadásznak, de "letermelik" a területet. A lelövést meg eladják a pénzes bérvadásznak, a társulati tag meg örüljön a "kompetenciónak" ami 2 fácán és 1 nyúl évente amit nem is ő lőhet meg, neki csak a kóborkutya mega macska jutt.

Na nem én nem ott vadászok. A kis 20 tagú társulatunk vadászterülete 2150 hektár, ebből 1850 erdő. Évente lövünk 5 szarvas bikát, 6 tehenet, 4 borjút, 6 őzbakot, 4 sutát, 2 gidát, 4 vaddisznó kant, 4 kocát, 12 süldőt, 8 malacot, nyúl csak mutatóba van azt nem bántjuk, azt a 4 fácánt sem ami állítólag van, rókát bérmenyit, farkast amenyi sikerül a 4 hónap alatt, kóbor kutya, kóbor macska.

A lelőtt bikákat eladjuk ebből fizetjük a vadkárt és a terület bért, a teheneket borjúkat elosztjuk úgy hogy mindenkinek jusson egyformán, az őz azé aki lövi, a malac azé aki lőtte, a süldő 4 fele osztódik annak akinek a lövő akarja, a kan és koca 6 fele. Bérvadásztatás nincs, a trófeás vadat sorsoljuk, a többit az lőheti akinek sikerül amíg nincs meglőve a tervezett szám. 1 - 1 vendégvadászt (nem fizetőt!) mindenki hívhat két vaddisznóhajtásra, ha a vendég kopót is hoz akkor háromra, (ha kiderülne, hogy valaki fizetségér hoz vendéget, azt kizárjuk a társulatból).

Na most mi a bajod azzal, hogy megesszük a vaddisznót?

2011. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hopp, utolsó! Farkas? Hol? (Jó, tudom, vadásztitok. :) ) Nem vagyok teljesen naprakész a témában, de nem védett az hazai területen? Teljes védettség alatt áll, nem vadászható. Ahogy én tudom. Aztán persze lehet, hogy nem, vagy a terület átnyúlik a szomszédba. :)

Itthon a legnagyobb vadkárt a muflon okozza. Azt viszont csak a külföldi bérvadászok lövik, de azok se, mert minek, ők szarvasra jöttek. (A paplanernyősök is hasonló károkat okoznak természetvédelmi területeken, de őket nem illik lelőni. Vadászati tilalom van rájuk.)

2011. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 mustafa33 ***** válasza:
Felvidéken. A farkas vadászható október 1.től január 15.ig.
2011. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor jól éreztem én, hogy "szomszédság". :) Köszi a gyors választ!
2011. okt. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 forgital válasza:

Addig, amíg a gyilkolás az élelemszerzést jelenti addig nincs jogom ezt elítélni. De amint ez kedvtelésbe megy át onnantól kezdve undorítónak és visszataszítónak találom!

Aki meg kutyára, macskára vadászik azt meg legszívesebben tarkón vágnám, mint ti a nyulakat és elásnám az erdőben!

2011. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mustafa33 ***** válasza:
Ja, szóval a kanibál az jöhet.
2011. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!