Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Meg lehet szelídíteni egy rókát?

Meg lehet szelídíteni egy rókát?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 22:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

# 8/10 Időpont ma 10:26


Nekem is pont ez jutott eszembe de én már a tv-ben láttam régi mozgóképeket mutattak a kisérleti alanyokróla,mint a ketrecben néznek kia fejükből.

2012. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, meg fogom nézni. :) :)
2012. ápr. 16. 15:38
 13/18 anonim válasza:
100%
Én falun élek és ott vannak akik szeliditettek rókát, van egy vadász ismerösőm aki egyszer talált egy rókabébit, kiskora óta vele volt, SŐT még vadászatra is magával vitte. Hunter volt a neve (angolul vadászt jelent). Nem különbözött a viselkedése a kutyáktól, csak a fésüt imádta, én meg öt fésülni :3, olyan gyönyörű vörös volt, kapott kutyáknak való oltást, és kutya kaját evett. Sajnos 2 éve meghalt :(. És volt még egy ember nálunk aki szeliditett egy rókát. Ő is még kicsi ként találta a rókát. Az ő neve Cseresznye lett, mivel nálunk nagyon híres a vérvörös cseresznye. Ő egész jól megvolt, de egyszer mikor le lett vágva egy csirke, kiszagolta a vért és megörült (elösször szagolta azért). Majd széttépte az összes csirkét és elment, nos ez a rosszabbik történet :( na de mindeggy. Csak az a lényeg, hogy NEHEZEN lehet szeliditeni őket, de minden percben vele kell lenni, és akkár 1 évig is eltarthat
2012. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

minden állatot meg lehet szelidíteni nagy türelemmmel,

arra viszont mindig számítani lehet, hogy az alap ösztönét nem fogja meghazuttolni, amint a példából is látszik.


Azon gondolkodtam, mit hozzak példának emberi szinten

igaz, ez állatoknál is ugyanúgy meg van.


Amikor egy egészséges fiatal meglátja egy ellenkező nemü kívánatos fajtársát. Valami ilyesmit érezhet az állat is akinek kiskorától elnyomták az ösztönét. Amikor az első ok adódik akkor megszédül és mindent meg tesz, hogy az ösztön késztette célját elérje.

2012. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Van már olyan fajta amit megszelidítettek és lehet venni,keress rá googlén Fekete róka vagy valami a neve:).
2012. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Talán ha előtte volt már kutyád és tudod milyen az állattartás és gondozás.


Egy rókát ha FIATAL korában veszed magadhoz és tényleg elég gondoskodást "fektetsz bele" akkor valamivel félénkebb lesz egy átlag kutyáknál (kb. egy kutya és egy macska közötti háziállat lesz)...


Ha már nagyon kicsi korában magadhoz veszed akkor lehet lesz egy olyan jó kapcsolatod vele mint egy kutyával. Nekem is volt ismerősöm akinek volt rókája. Nyugodt, egész barátságos társaság volt.

2012. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát nekem úgy tűnik neki sikerült:

http://www.youtube.com/watch?v=dGM2TxfMH5w&feature=related

2013. jan. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az oroszok a szőrmeipar miatt kezdtek el ezüsrókát tenyészteni. Gondolom (józan parasti éssel,) hogy itt is a szelídebb példányokat jobban tolerálták. Pár generáció után érdekes dolgot tapasztaltak. A rókák külsőre megváltoztak, egyik például teljesen hasonlít a huskyra. (egy filmben láttam). Amúgy a filmben egy aránylag könnyen kezelhető állat volt. Szerintem jobban kötődik az emberhez így a látottak alapján , mint egy vadászgörény, tengerimalac, vagy nyúl.

Azért kerestem egy képet is :)


[link]

2013. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!