Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért bántják a gorillákat?

Miért bántják a gorillákat?

Figyelt kérdés
Nem látok benne semmi hasznot, de komolyan nincs olyan állat akinek az emberek ne keserítenék meg az életét!!:\'( olyan rossz látni, hogy levágják a gorilla mama kezét :( pedig olyan aranyosak, amikor ölelgetik egymást meg az embereket.. én nagyon megszerettem őket..:D meg a majmok is.. de itt ez a sok állatkisérlet és olyan szomorú , ők mit tettek?:( naponta több százezer-millió állat hal meg (kínhalál) és tizedannyi figyelmet se kap mint pl. jacko. az állatvédőket meg kiröhögik..
2009. jún. 27. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
pénz, pénz, pénz...:(
2009. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberi kapzsiság és hülyeség határtalan:( A gorilla mancsa némelyeknek dísztárgy, a kölykök pedig keresett "kis kedvencek". A pénz mozgat mindent és amíg van kereslet az ilyen szőrnyű dolgok iránt, addig orvvadászok is lesznek. Ugyanilyen az elefántcsont és az orrszarvú tülök kereskedés és még sajnos sorolhatnánk mennyi mindenért felelős az emberek kapzsisága.
2009. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

mancsa, sorry nekem már túl emberiek: D

de ezen kívül még azon csodálkozok és szörnyülködök hogy nem csak a pénz... mert szoktam nézni azt a kihalásos műsort, és ott sem csak a pénz miatt bántották őket hanem mert.. nem tudom miért:(

2009. jún. 27. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Pedig főleg a pénzért halnak meg ezek az állatok. Ha senki nem akarna gorillakezet vagy fejet venni, akkor nem lenne értelme megölni emiatt őket.


Az állatkísérletek már egy kicsit más tészta. Az az egyk fő érv e mellett, hogy néhány majom halála sok ezer ember életét mentheti meg. Akár a tiéd is. Ez persze nem győz meg mindenkit, én sem szándékozom meggyőzni senkit.

2009. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igaz, megmenthetné az enyémet is, de ha már olyan kockázatos lenne akkor egyszerüen nem használnék sampont hanem csinálnék tojásból meg ecetből, sokkal egészségesebb :D

de a pénzen kivül csakis az utálatra tudom fogni mert a kődobálás, erre értem nem hiszem hogy pénz.. persze persze nagyrészben azért teszik ezt, de vannak még ien pszihés gondokkal küszködő nyomik.. -_- remélhetjük hogy nem sokáig..:(

2009. jún. 27. 13:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért bántják a delfineket? A fecskéket, a fókákat, rókákat, mókusokat? Minden állatot bántanak. És én is csak azt tudom mondani,hogy pénz..sok idióta hord még bundát.

És az állatkísérleteknél pedig..hiába próbálják ki egy állaton,az embernél nem biztos hogy úgy fog hatni..lehetnek más reakciók is. És vannak is! Tehát nem feltétlenül olyan hasznos az a kísérlet..

Ha meg egyik ok sem az,akkor pedig puszta szórakozásból ölik őket, mert rohad a világ,és egyre több idióta,beteg lelkű ember van, aki ebben szórakozást lát. Sajnos ez van, ilyenek az emberek!

2009. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amugy, szerintem a szembefordithato huvelykujja miatt az bizony besorolas szerint is kez, nem mancs.

Es azert oldosik oket, amiert az emberek is egymast - penz, hatalom.

2009. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is állatvédo vagyok, sajnos engem is kirohognek, de nem érdekel! Attól is rosszul vagyok, hogy az emberek az állatokat zabálják, milliószámra gyilkolják és ott romlik a hús mindenfele... Ezért vagyok már vegetariánus 6. éve.

Számomra gusztustalanok ezek, akik ilyeneket csinálnak... Nekik is le kellene vágni a kezuket, meg megkínozni oket, megnyúzni és a mélyhutobe rakni!

2009. júl. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindent bántanak amiről azt hiszik alacsonyabb rendű mint ők (a rasszizmus is ilyen). Emiatt a fajok kihalása olyannyira felgyorsult ami az ember kialakulása óta nem tapasztalható, de úgyis mindent visszakapunk, a természet bosszút áll rajtunk, (már most azt teszi). Az állatkísérletekről meg csak annyit, hogy csak 10%-át teszik ki a gyógyszerkísérletek, a többi katonai illetve a szépségipari, tehát nagyjából tök felesleges. Én is környezetvédő vagyok (bár még a húsról nem tudtam lemondani), és remélem egyre többen leszünk.
2010. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egyszerűen idegesítő, hogy tudnak viselkedni az emberek, pedig annyira szeretetreméltó állatok a gorillák és a majmok. Vannak olyan állatok akik buták pl.: marha, kecske, csirke stb... Már a disznót is úgy ahogy intelligensnek mondanám, de ezeket az állatokat szerintem gond nélkül megölhetjük és fogyaszthatjuk mivel egészséges, tápláló és buta viszont egy majmot, elefántot, delfint miért ölünk meg ?!
2011. márc. 26. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!