Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit tegyek a pár napos kisőzik...

Mit tegyek a pár napos kisőzikével?

Figyelt kérdés

Ma találtunk egy rét közepén egy kisőzikét. Az anyja sehol sem volt. Vártunk, de nem jött érte. Kb. 1-2 hetes lehet. A hátsó lábai még nincsenek kiegyenesedve. Próbáltam cumisüvegből kecsketejet adni, de mintha nem ízlene neki. Hogy, meg egyáltalán mivel tudnám etetni?


Ha megerősödött, szeretném visszaengedni a természetbe, hiszen oda való. Hogy kellene nevelnem, hogy később egyedül is eléljen?


2012. jún. 14. 14:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazán hasznosak voltak (szinte kivétel nélkül). Amúgy kedves, hogy úgy ítélkeztek, hogy nem ismeritek a körülményeket. Nem hittem, hogy mindent, ami történt, szó szerint le kell írnom, de ezek szerint kellett volna, mert az első dolgotok nem a segítség, hanem a vádaskodás és ítélkezés!
2012. jún. 18. 08:25
 12/21 anonim ***** válasza:
Látod, ezért kell mindent leírni,mert ha nem fejted ki mit akarsz, mi nem tudjuk.NEM VAGYUNK GONDOLAT OLVASÓK!
2012. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én vok a mentalista:DD Kedves kérdező!

Mi van a gidával? A részleteket is megosztod?

Privátban részletesen tájékoztatsz? Érdekelne.

2012. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

A kérdésemre értelmes választ nem kaptam, csak a mocskolódást. Nem kell gondolatolvasónak lenni, csak elolvasni a kérdést, és válaszolni. Ha ez nem megy, inkább ne írjatok semmit!!!!


Az őzike jól van. Anyukáját szétszedték a kutyák. Megtaláltuk a tetemét is nem messze... illetve találtunk még egy kisőzet szintén szétmarcangolva.


Egy nyugdíjas bácsi neveli most. Rendesen eszik, alszik...

2012. jún. 19. 14:39
 15/21 mustafa33 ***** válasza:

A tehéntej az őznek túl zsíros, ezért hasmenést kapnak tőle. Átfőzött vízel kell higgítani. Vagy nagyon lefelezni. A kecsketejet nem tudom milyen zsírtartalmú, bár úghy hallottam az még zsírosabb.

A magyarázatod meg sántít. Mert a kérdésben azt írtad: Az anyja sehol sem volt. Vártunk, de nem jött érte....

Most meg azt írtad: Ott volt szétmarcangolva...

Szépítsz! Hülyeséget csináltál, megesik, de valld be magadnak. Nekünk nem szükséges.

2012. jún. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

El kéne menned talán nyomozónak! Biztos te lennél az év kitüntetettje!


Másnap találtuk meg az anyját és a szétmarcangolt kisőzet. Egy szóval sem írtam, hogy aznap. És a várást se úgy értsd, hogy közvetlenül az őzike mellett álltunk.... És a 5 km-es erdőn, szakadékon keresztüli távolban eltöltött időt sem nevezném épp kevésnek.



A szemétkedő kommenteket hagyjátok meg magatoknak! Segítséget, válaszokat kértem, NEM nyomozást! Tipikus magyar stílus!

2012. jún. 25. 08:52
 17/21 anonim ***** válasza:
Am, nem biztos, h ez a gida, a "szétmarcangolté"..
2012. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 mustafa33 ***** válasza:
Kösz, kérdező az ajánlatodat, de én természetvédelmi őrként is jól érzem magam.
2012. jún. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Menjetek neki a vasoszlopnak! Szegény kérdező.. Lehet, nem a leghelyesebben járt el, de lássátok be, hogy SEGÍTSÉGET kért TŐLETEK. És nem leba*t. Azért volt sok normális válasz is.
2012. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Ajsa ***** válasza:
Szia! a Mi őzgidánknak kecsketejet adtunk. Az a legjobb neki. A tehéntejnek kevés a szárazanyag tartalma. Zizikénk szépen felnőtt. Apukám az atópályáról szedte össze... az is bűn???? Ne oltsátok már szegényt. Ráadásul ilyen paraszt módon.
2012. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!