Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Horvátországnál vannak fehér...

Horvátországnál vannak fehér cápák?

Figyelt kérdés

Rab és Krk szigetnél érdekelne.


Nagyon félek a cápáktól, hogy rám támad, vagy ilyesmi. Úgy tudom, hogy a fehér cápa akár 8-10 vagy 12 méter nagyságra is megnő, és meg szokta támadni az embert.

Van az Adriai tengerbe fehér cápa?? Főleg a 2 sziget környékén érdekelne :S


És más veszélyes cápa arra??



(veszélyes medúzák vannak?)


2012. jún. 16. 17:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

cápákról nem tudok de az egyik haveromék ott voltak nyaralni(Krk)


és rendesen be támadta őket egy medúza raj.


csónakkal bementek nem tudom hány szász méterre a partól és neki álltak ott úszkálni hülyéskedni... és akkor jött a támadás, utána nézett és azt mondta valószínű hogy megzavarták "családi fészküket"

2012. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
2012. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
inkább a bikacápától kéne tartani,az szinte lassan mindenhol megtalálható lesz! édes,zavaros,sós vizekben,és a legveszélyesebb agresszívabb cápafaj a világon!! [link] ja és a térdig érő vízben is portyázik,vadászik hihetetlen agresszív és 6méterre is megnőhet!
2012. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

De én a part közelére értem.:)

Akkor ott is lehetnek ragadozó emberre támadó fehér cápák ? :S

2012. jún. 16. 17:56
 5/27 anonim ***** válasza:

előző vagyok.


azt mondta hogy legalább 5-10 medúza neki állt úszni feléjük és valamilyen színes folyadékot nyomtak ki magukból

2012. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De tényleg rátámadnak az emberre?
2012. jún. 16. 17:57
 7/27 anonim ***** válasza:
9%
a fehér cápa,a legtöbb esetben nem támad az emberre csak ha tényleg nem tudja h mi vagy és fókának vagy zsákmánynak néz,viszont 10:8 bikacápa tuti megtámad! és a fehér cápával ellentétben ők nem egy harapással vizsgálnak meg,hanem szó szerint széttépnek! a fogazatuk nem tesz más lehetővé ,és egy ember hamar apróra tépnek ha nagyon akarnak!!
2012. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Wiki szerint bikacápa a Földközi-tengerbe sincs nemhogy az Adrián...
2012. jún. 16. 18:00
 9/27 anonim válasza:

Elvileg nincs akadálya, hogy egy fehér cápa bejusson az Adria tengerbe, de nagyon-nagyon ritka, inkább a Földközi-tenger mélyebb részein van, meg kint az óceánokon. Macskacápa van, bár mi 15 éve járunk horvátországba és még soha sem láttunk, meg egyébként is kicsik és félnek az embertől, szóval attól nem kell félni.

Ott Krk sziget körül sztem nincs túl sok medúza, sőt én horvátba még nem találkoztam egyel sem.

Szóval nem kell félni, Horvátország ebből a szempontból nagyon biztonságos, maximum a tengerisünökre vigyázzatok sziklásabb tengerpartokon.

2012. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
9%
tudj/tudjatok meg róla többet! a bika cápa szinte bárhol fellelhető,ugyan is alkalmazkodott,és tengerben is és folyóban is nagyon jól érzi magát! el sem hinnéd milyen helyeken bukkantak 6-7méteres bikacápára,még azt sem értették mit keres olyan folyókba ahol nagyon zsákmány állata sincsen vagy alig tudna megélni!! bezony:)
2012. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!