Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Horvátországnál vannak fehér...

Horvátországnál vannak fehér cápák?

Figyelt kérdés

Rab és Krk szigetnél érdekelne.


Nagyon félek a cápáktól, hogy rám támad, vagy ilyesmi. Úgy tudom, hogy a fehér cápa akár 8-10 vagy 12 méter nagyságra is megnő, és meg szokta támadni az embert.

Van az Adriai tengerbe fehér cápa?? Főleg a 2 sziget környékén érdekelne :S


És más veszélyes cápa arra??



(veszélyes medúzák vannak?)


2012. jún. 16. 17:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Mi 2 éve voltunk rab szigeten a családommal és én is kiírtam egy ilyen kérdést :D nagyon be voltam parázva de nem volt semmi :) Rab sziget nagyon szép, ha gondolod tudok küldeni képeket. Amíg cápa ügyben kutattam a neten csak annyit találtam, hogy néhány éve Pulánál tényleg láttak egy nagy fehér cápát de baleset nem történt

úgyhogy nagyon ritka, ne aggódj! Inkább a nagyobb tengerekben vannak

ja és medúza se volt

2012. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
Hagyjátok már ezt a bikacápát, egy mérsékelten veszélyeztetett faj, ráadásul mit keresnének az Adria északi részén?!
2012. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
8%
szerinted azért írtam mert,utálom vagy mi? ember.. szeretem az állatokat és ha tehetném támogatnám pénzel őket meg mi1 más! imádom őket mindet! csak kérdezte h mi az ábra te okos tojás,én meg leírtam amit tudok róluk fogod? mivan veled ijedj meg??
2012. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
jól van, nyugi, én csak azt mondom, hogy arra, hogy Krk/Rab szigeten bikacápa-támadás ér vkit kb semmi esély sincs.
2012. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
azért írtam őt,mert a fehér cápa ami 10méter hosszú tuti nem megy part közelébe meg hasonló..mért mindig as fehért cápa? a leg veszélytelenebb állat a földön!
2012. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
egy a lényeg! Mindenki érezze jól magát nyaralása során, és ne holmi medúzáktól és bikacápáktól féljen !
2012. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Mi 6 éve voltunk KRK szigeten :) Az élmények elég vegyesek de a cápa , medúza kérdésre annyit tudok mondani hogy ott nem volt ilyen veszély..

Én baromi parás vagyok ilyen ügyekben de ott biztonságban éreztem magam. Csak tényleg a sünökkel kell vigyázni:"D

Egyébként Tunéziában meg ki is mosott egy medúzát a partra a víz , utána nem mentem be a tengerbe :"D

2012. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Platypus ***** válasza:
100%
Tavaly voltam Krk közelében nyaralni(Crkvenica). A legveszélyesebb élőlény a monokiniben napozó 90 éves nagyi, olyanból sok van arra. Tengeri sün is kevés volt, pedig tiszta szikla az a rész, ahol voltunk. 20 centinél nagyobb halat nem láttam. Medúzát sem, pedig kerestem, szerintem megfelelő távolságból nagyon érdekes állatok. Valami úszó növényi törmelékre emlékeztető izét találtam, ami megcsípett, de csak mert voltam olyan hülye, hogy direkt megfogtam. Nem volt vészes, a csalán rosszabb. Ami tényleg elég veszélyes, az a lejutás a tengerpartra, mert szinte mindenhol meredek sziklafal van, félig megcsinált lépcsővel. Észnél kell lenni, és részegen a közelébe sem szabad menni. Ha a cápától parázol, akkor a helyiek kiröhögnek. Ha egy véletlenül is arra téved, akkor világszenzáció és turistalátványosság.
2012. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
egy éve harapott meg egy fehér cápa egy fiatal lányt szörfözés közben.. rab lopar-on elvsztette az egyik karját de most újra szörfözik és indul egy versenyen is..a helyiek se hittek a szemuknek..
2012. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

A nagy fehér nagyon ritkán jön be az Adriára (pedig de megnézném :) ), más fajokkal találkozhatsz, ahol nagyobb a veszély, ott van cápaháló.


A medúzák közül sok lehet veszélyesek, de azért szerintem kockáztass: áztasd nyugodtan a nagylábujjad, azt még túl lehet élni...

2012. jún. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!