Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mint kezdő madárpókosnak,...

Mint kezdő madárpókosnak, milyen tanácsokkal tudtok ellátni? Nem oldalak, illetve fórumok érdekelnek, hanem TI! Csak komolyak!

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért jók a forumok mert ott tapasztalatokat osztanak meg oylan emberek akik tartanak madárpókot és így sokat lehet onnan tanulni.


Na de a kérdésedre:


Első póknak egy békésebb talajlakót válassz.

Ne piszkáld! És nem fog megmarni.

Méretének megfelelő eleségállattal etesd 2-3 naponta.

Az adott faj igényei szerint párásítsd.

Ha kis pókot veszel akkor ne rakd egyből egy nagy terráriumba, jobb neki egy átlátszó műanyag doboz, amit a növekedésével együtt cserélhetsz nagyobbra míg bele nem nő a végleges terráriumba.

Legyen neki valamilyen bujkálója.

Ha már nagyobb akkor itató is kell.


Hiába írják egy fajról, hogy békés attól még egy vadállat és nem lehet őket kézhez szoktatni. Ez inkább arra vonatkozik, hogy zargatásra inkább elmenekül vagy szőrt rugdos és nem annyira erős a mérge. Az agresszív pókok nem mennek el a zargatásra inkább megnézik mi az és lemarják és a mérgük is erősebb.


Ha van konkrét kérdésed akkor jöhet, hátha kihagytam valamit.

2012. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Ha nem szereted a fórumokat,akkor én a börzéket javaslom,én idén május óta vagyok póktartó.terrabörzén vettem.Ott ellátak hasznos tanácsokkal akiktől vettem.Békésebb talajlaó madárpókot tanácsoltak nekem(brachypelma albo) és ilyet vettem.Valóban békésebb,igazuk volt.Nem zargatom olyan sűrün csak víz belocsolása,illetve kaja adása neki.Díszállat mint egy hal(a halat sem simogatjuk).Párásításra nekem azt tanácsolták hogy itatóedény helyet locsoljak be neki a taljra vizet.


Fontos még hogy előtte megbeszéld családtagokkal is hogy ilyen háziállatot szeretnél.

és olyat válassz ami tetszik.

Pl.nekem első helyen porterit javasoltak,de a másik helyen a brachy albot.És nekem az albo jobban tetszett.

2012. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Picit off:

Nekem is van albo-m, és az enyém elég vad, mart már a csipeszre, és aktív is, folyamatosan mászkál, néha szaladgál is a terkóban. De általában a legtöbb albo békés, nyugodt faj. :D

16/L

2012. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!