Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadászat csak szerintem...

A vadászat csak szerintem állatkínzás?

Figyelt kérdés

Mármint az miért jó hogy jön eggy állat és puff gondolkodás nélkül lelövik.Ez miért jó?!?!?

Ja és vadászok ostoba védõ szlongenjeikre nem vagyok kiváncsi -.-


2012. okt. 1. 20:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ma már nincsenek csúcsragadozók, amik ritkítanák a vadállományt, és ha ezt nem teszik meg az emberek, egyszerűen felesznek minden maguk körül a növényevők, felborul az egyensúly, egy csomó növény kipusztul arról a területről, végül éheznek, legyengülnek, kitör egy járvány és tömegével pusztulnak majd el. A vadászok télen etetik a vadakat, száraz helyeken még itatásról is gondoskodnak. Nagyon szigorú szabályok vannak és nem lőhetnek minden időszakban. A gyenge, "hibás" példányokat igyekeznek kilőni. Ha belegondolsz, a vad egész életében szabadon él, majd jön egy lövés és jó esetben szinte azonnal elpusztul. Én sokkal jobban sajnálom a nagyüzemi tartásban lévő disznókat, szárnyasokat, amik soha életükben nem látnak napfényt, járnak füvön, nem tudják az alapvető ösztöneiket kielégíteni, csak egy szűk helyen tengődnek, mindenféle mesterséges táppal és gyógyszerekkel etetik őket, amíg le nem vágják őket. A vadászatból egyedül a trófeavadászatot nem szeretem, mikor a legjobb példányokat lövik ki a természetből... De egy jó vadász arra törekszik, hogy az állomány minél jobb legyen, és a gyengébb, sánta, rossz felépítésű egyedeket lövi ki.
2012. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

szerintem nagyon is fontos a vadászat, ugyanis ha nem lőnének le bizonyos állatokat, akkor azok bizony túl szaporodnának ugyanis ma már nincsenek olyan ragadozók, amik elvégeznék a természetes szelektációt, állomány ritkítást...és akár mennyire hihetetlenül is hangzik elfogyna az élelem, mert egy terület sem képes a végtelenségig eltartani az emelkedő egyedszámot ezekből az állatokból. ez persze azt eredményezné, hogy az állatok idővel éhen halnának, de csak miután megették az összes növényt amit találtak amik persze ennek köszönhetően velük együtt halnának ki.


és ez csak egy ésszerű érv volt a vadászat javára.


én nem vagyok vadász, nem is állok közeli rokonságban vadásszal (volt a családban vadász de évekkel ezelőtt abba hagyta a vadászatot) sőt haverjaim sincsenek vadászok ergo nem azért védem őket mert ismerek egyet és húúú...simán csak gondolj bele, mennyivel humánusabb ha kilövik őket, mintha éhen halnának...én is állatvédő vagyok, imádom az állatokat, de tudom, hogy a vadászat nagyon is fontos tényező az állatvédelmen belül is...és nem a mértéktelen orvvadászokra gondolok ezzel!


és megsúgom, hogy nem csak úgy *puff* lőnek mindenre, komoly szabályozások vannak, hogy melyik állatfajt melyik időszakban lehet vadászni, meg van szabva, hogy melyik egyedeket lehet kilőni -> többnyire a beteg, sérült, életképtelen egyedek kerülnek kilövésre, pontosan azok amelyeket a ragadozók is kiszemelnének zsákmányul, valamint azok, amelyek a későbbiekben úgysem tudnának szaporodni (például szarvasoknál a deformált agancsú egyedek).


amire te gondolsz, hogy csak úgy *puff* lövünk amit látunk, az az orvvadászat, amit mélységesen elítélek. de ezek a "vadászok" nem is vadászok, mert nem figyelnek semmire csak megölik az állatokat a husiért vagy a bundáért vagy egyéb testrészeikért...na ez szerintem is gusztustalan, gátlástalan, mocskos húzás amiért én legszívesebben minimum sortüzet adnék mindegyiknek...

van még továbbá trófea vadászat is, ahogy előttem is írták, na annak tényleg az a lényege, hogy a legszebb, legéleterősebb példányt kilőjék és kiállítsák, mint trófeát...erről is az a véleményem, mint az orvvadászatról.


összegezve: vadászat és vadászat között is van különbség.


a vadászoknak meg valszeg nem "ostoba védőszlogenjeik" lennének a témával kapcsolatban, hanem alaposan felhomályosítanának arról, hogy mennyivel rosszabb egy sérült őznek napokig avagy hetekig szenvednie, mint meghalnia egy jól célzott lövéstől avagy mennyivel rosszabb, ha az évek alatt elcsökevényesednek a csökkenő táplálék készlettől, mert nem jutnak elég élelemhez fiatalkorukban és nem tudnak rendesen fejlődni...és még sorolhatnám :)


ezek alapján nekem egyáltalán nem tűnik állatkínzásnak a tényleges vadászat, amit szabályoznak és ellenőriznek...

2012. okt. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Okoska a házi sertést miért van??Azért hogy levágják!"

Te barom! azért mert nagyüzemileg tenyésztik, még ugyanolyan állat, és sokkal rosszabb körülmények között tartják, illetve sokszor ölik is meg őket, gondolj a hagyományos kábítás nélküli disznóvágásra! A vadászat ellenben ha az etikának megfelelően, és szakszerűen csinálják, nem kutyával hajszolva, meg mittudomén hogyan, akkor egy pontos (!) lövés, és feskzik az állat, vége is van. Persze az orrvadászat más, és egyébként perverzitásnak, vagyis nemis tudom minek nevezzem azokat, akik ezt élvezik, hogy élőlények életét oltsák ki, de kevésbé állatkínzás, gondolkodj már... Ha nemhiszed nézz pár videót a vágóhidakról... "okoska"...

2012. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
Ésszel lehet és kell is vadászni. Mivel a városok felszabdalták a vad területeket, ezért az állatok nem tudnak szabadon vándorolni, sok esetben be vannak szorítva egy területre, hamar elszaporodnának, a beteg állatokat is ki kell lőni, hogy a populáció egészséges maradhasson. Egy jól képzett vadász pontosan tudja, hol lője meg az állatot, hogy az ne szenvedjen, hanem azonnal kimúljon. Ezzel nincs is semmi gond. A gond ott van, sok az állat vadász, aki mindenre lő, ami mozog. Simán kilövi azt a bikát is vagy vemhes tehenet, akit egyébként nem lenne szabad, majd közli hogy "Jaj, nem látszott, hogy őt nem lenne szabad kilőni", mert szarnak a szabályokra. Sok terület főerdésze "zsebpénzért" engedélyezi az illegális vadászatot és akkor itt van a "vadászturizmusnak" nevezett borzadály is. Ismerősünk, aki vadász nem egyszer meséli, hogy az olaszok átjönnek jó pénzért és a fél erdőt kiirtják. A tetemeket pedig otthagyják megrohadni.
2012. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%

A Vadászat a vadász számára egyrészt alkalom a szigorú önfegyelem gyakorlására, másrészt eszköz a többi élőlény megismeréséhez és megértéséhez.

Megtanít gondolkodni, szabadságszeretetre, jó ízlésre és tiszteletre nevel.

Elvezet a természet és a hozzá tartozó jelenségek elmélyült megfigyeléséhez.

A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását.

Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna.

2012. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ott nem kínozzák hanem megölik őket
2013. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!