Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a velemenyetek?

Mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=BN4CN_..


Szerintem fel kellene logatni az egeszet...



2012. febr. 21. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van valami, ami 1 mp alatt feltudja vinni 200ra a vérnyomásom, akkor az pont ez. Nem vagyok fajgyűlölő, de a japánok szerintem nem emberek...Ugyanígy lemészárolnám őket, ezek nem emberek, ezeknek nincs lelkük. Borzalmas :'(
2012. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, a nemzetközi egyezmények így működnek. Nem a többség szava dönt, hanem mindenki egyénileg a saját országáról, hogy aláír-e egy adott egyezményt vagy sem. A japánok úgy döntöttek, hogy ők nem írják alá a bálnavadászatot tiltó egyezményt, "tudományos" célokra évi 1000 db bálna kifogására van engedélyük tudtommal. A bálnahús nemzeti étel náluk.

A gond csak az, hogy a legtöbb bálnafaj annyira lassan szaporodik, hogy évi 1000 példány pusztulása végzetes lehet az egész állományra is.


Szeretem az állatokat, tévedés ne essék, soha nem vonzott a vadászat... de ezeket a delfineket nem sajnálom jobban, mint egy lelőtt őzet, kifogott pontyot vagy levágott csirkét. Attól, hogy cukik, ugyanúgy lehet belőlük ételt csinálni. A nyúl is cuki, és a nyúlpörkölt finom, lehet, hogy a delfinpörkölt is, nem tudom. (Nem vagyok vega.)


Azt tartom felháborítónak, hogy a hagyományoknak, illetve az üzleti érdekeknek alárendelik az egész világ által elfogadott és támogatott nézeteket, miszerint az emberiség felelőssége megóvni a természetet.

A japánok valóban eléggé "kihúzóak" a világ többi részéhez képest, erős akaratú nemzet fantasztikus fegyelemmel, ami azzal jár, hogy az egész világ tehetetlenül nézi, hogy pl. ölik a delfineket, ők pedig lesz@rják, mások mit gondolnak.

2012. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

En csak azert sajnalom jobban a delfineket, mert nagyon okos allatok. Van sajat tudatuk, ha beleneznek egy tukorbe tudjak h sajat magukat latjak. A csirke meg a nyuszi csak ugy elvan, nincsen tudatuk. Ennek ellenere en is nagyon sajnalom oket, en szinte csak csirkehust eszem, es abbol is a hazit.

A masik dolog meg az h mikor levagsz egy tyukot v egy nyulat azok par masodpercen belul kimulnak, de itt a videon latszik h ezek a delfinek perceken at szenvednek, es kozben vegig tudjak h mi tortenik korulottuk, a szemuk lattara olik le a tobbi delfint akkikkel az elott egy csoportban eltek, a kicsik pedig vegig nezik a szuleik halaltusajat.

Meg egyszer hangsulyozom h vegig tudjak h mi tortenik korulottuk.

Amugy a tobbi dologgal amit leirtal teljesen egyet ertek.

2012. febr. 21. 20:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Az emberek már csak ilyenek, vadásznak. Az amerikaiak "cuki" bébifókákat vernek agyon fejszével, az oroszok élve nyúznak nyérceket, a kínaiak vascsöveket vezetnek medvékbe ...

A magyarok meg akkora ketrecekben tartanak csirkéket, amekkorában mozogni sem tudnak. Így működik az emberek világa, úgy csinálják, ahogy nekik jó (függetlenül attól, hogy van-e értelme, vagy lehetne-e másképp csinálni). És amíg ennyi ember él a Földön ez nem fog változni.


"ezek a delfinek perceken at szenvednek, es kozben vegig tudjak h mi tortenik korulottuk"

Megkérdezted őket? Akkor nem tudhatod mit tudnak. A sertések is intelligens állatok, mégis vágóhidak feldolgozósorain végzik, és ott sem jobb. A disznóvágás nevű magyar szokást nem is említem.


„A csirke meg a nyuszi csak ugy elvan”

Nem tudom láttad-e már egy nyúl szemét, amikor vitték levágni, de úgy néznek, mintha tudnák mi következik. Főleg ha előtte hallották néhány társuk halálát.

2012. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A delfinek sokkal intelligensebb állatok mint a disznók vagy nyulak vagy csirkék... És ezt több tudományos kísérlet is bebizonyított. Saját nyelvük van (füttyök) és képesek elbeszélgetni egymással. Erre az emberen kívül más faj nem igazán képes.

És igen sajnálom őket, de szerintem azok az embereke akik lemészárolják őket se jókedvükből teszik. Van családjuk amit el kell tartani. Nem ők a hibásak, hogy csak ebből tudnak megélni.

És az egészben a legszomorúbb, hogy önként vonulnak vágóhídra. :( Nemrég töltöttem le a filmet, csak még nem volt időm megnézni.

2012. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsétek el, hogy a delfinek meg a bálnák veszélyeztetett állatok, ehhez képest ezek a lelketlen emberszerű lények nem egyet-kettőt ölnek meg évente, hanem ezreket. Persze, kegyetlen a disznóvágás is, de a disznókat mi fogságban szaporítjuk, nem egy veszélyeztetett fajról van szó.
2012. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mentalist ***** válasza:
Ja, hogy a delfineket, azokat igen. Meg azokat is akik másokat nyugodt szívvel felakasztanának.
2012. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mentalist ***** válasza:
0%

De képzeld ők is emberek. Gyógyszertárban meg lehet kapni vérnyomáscsökkentők. Tiszteld felebarátidat. Az vesse rájuk az első követ ki nem bűnös közületek. Azt hiszed ők élvezik amit csinálnak?... De most komolyan?


Érdekes a sporthorgászokat miért nem anyázza senki, aki vadász, bálnavadász azt mindenki a pokolra küldené.


De a zene az jó!

2012. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mentalist ***** válasza:
61%
A disznó is egy k*rva intelligens állat, ő se szeretne egész nap a saját sz*rjában ücsörögni és neki is fáj amikor a torkába b*sszák a nagykést.
2012. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mentalist ***** válasza:
0%
Áhá, hogy veszélyeztet kezdem kapiskálni. Megvan, öljünk embereket hajráá!!!
2012. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!