Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mátrában mikor (és lehetőleg...

Mátrában mikor (és lehetőleg milyen környezetben) láthatnék rókát nappal vagy sötétedés táján?

Figyelt kérdés
Mátrai erdőkben (vagy milyen egyéb más helyen) láthatnék rókát legnagyobb valószínűséggel és kb. mikor. Úgy értem tavasz közepén, tavasz vége felé...

2013. jan. 13. 20:10
 1/5 hun04 ***** válasza:
77%
Keres kotorékot, erdőben, határban is lehet. Szereti meredek partok oldalában ásni, de máshol is lehet. Mindig láthasz, de most pont jó időszak van rá mert koslatnak. Járkált gyakran a határba, jobb mint a Mátrába, mert ott sok a takarás.
2013. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A határra nehezen juthatok ki, Mátrába pedig szinte bármikor... Ismerek egy mezőt (erdő széle felé kisebb nyílt terület) ami jól belátható egy fáról. Annó még láttam pár lyukat arrafelé (nem tulajdonítottam nekik túl nagy figyelmet)... Akkor lehet ott kéne nézelődnöm?

2013. jan. 14. 17:50
 3/5 hun04 ***** válasza:
Akkor lehet, nézd meg lakják-e a kotorékokat, de most elvileg bármely napszakban láthatsz, mert most koslatnak (szaporodnak) és elég sokat mozognak. Sokat ki kell járni, és lehet látni csak igen tisztább területet keress, mert sűrű erdőben elég nehéz azért észrevenni.
2013. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most télen a favágók sem szorgoskodnak annyit, lehet szétnézek majd a szép felér irtásokon!
2013. jan. 14. 18:46
 5/5 A kérdező kommentje:
*fehér
2013. jan. 14. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!