Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol érdemes tanulni azért,...

Hol érdemes tanulni azért, hogy később állatkertben dolgozhassak mint állatkerti állatgondozó? Egyetem, fősuli, tanfolyamok, OKJ-s képzés is jó lenne, csak nem tudom mit és hol érdemes.

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 09:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.nem tudom aktualis-e meg a dolog, de mstysrorszagon nem tudom hogyan megy, viszont kulfoldon igen.


En dolgozom menhelyeken, parkokban is.

Spanyolorszagban kezdtem dolgozni, mint onkented egy allatmenhelyen.Igen, jol irta az elso kommentelo, elhivatottsag kell.Az uruleket a vizeletet felmosni, osszeszedni, etetni, itatni, setslni es tanitani az allatokat rengeteg ido es energia.

En szeretem csinalni, de 20-30 ember bukik ki evente aki azt viszi, ezt akarja csinalni.Most mashol elek, es ugyanezt folytatom , csak vadasparkban.Beszamoltak gyakorlatnak a Spanyolorszag idomet(farkaspark, allatkert, menhely) es INGYEN, h gyakoroljam a nyelvet es meg tobb gyakorlstom legyen egy esetleges munkahoz mengengedtek, h dolgoztam, de ne hidd, h tigrisek meg majmok kozt maszkalok.Az a filmken van meg az almokban.A kutyamenhelyen kutyakkal vagyok ertelemszeruen.En a problemas allatokat specializaltam magam az utobbi 10 evben.A mentalisan "mas"/agressziv, felenk, hyoeraktiv, lista,neveletlen stb.../ allatokkal foglalkozom, de senki nem mert ra, en keresek oket az adptalasra felkesziteshez.Harapnak is meg rendszeresen, de nem zavar mar.A kaki/pisi is rendszerint az en dolgok ha en erek oda eloszor a kenelhez, d kozt nem hagyunk.A vizet lecserelem ha ott vagyok 2-4 orankent(47 Kutyak van jelenleg.Nem keves ido).Emellett van mit csinalni mindig.

Ez az elso lepes iskola nelkul az allatok gondozadshoz, de hozzateszem, ezzel foglalkozom evek ora, ismerem az allatok pszichologiajat, tudom kezelni a problemkat es nem velem fognak peldalozni, ha finnyassagrol van szo.Az allatkertben voltam kertrendezo(szepen fogalmaztam), de pucoltam a halak akvariumat,a hullok terrariumat, a szurikataknak toltottem homokot MINDEN MASODIK NAP(ok borzalmasak)szedtem ossze disznouruleket, guanot , dobaltam gyumolcsot a gorillaknak, etettem babyzsirafot, babyelefantot, kis flamingokat, viszont voltam pingvineket etetni is, majmokat vittem az uj ketrecbe...emellett fotoztam oket a promoanyagnak(ugyancsak ingyen, mint minden mast) szoval eleg sokmindent csinaltam, h befogafjanak es egyre tobbet "kapjak" viszonzasul.Fogalmam sincs mennyit keresnek, gondolom nem sokat...Ha felvesznek az allatok melle,es latjak, h szereted amit csinalsz, a magasabb beosztasu emberek kedvelnek majd es akkor iskola nelkul is dolgozhatsz ott.De erre nem tudom mekkora esely van.Ott kicsi volt,Spanyolorszagban szerencsem volt, es sok ev sok munkaja al mogotte.Itt meg bementem, megkerdeztem, aztan csodalkozva neztek, egy jo pillanatban jo mondatot engedtem el a jo embernek es bent vagyok.Szoval szerencse is kell.De nem lehetetlen.Jah, es nem art, ha kitalalod milyen allattal akarsz foglalkozni es elkezdeni tanulni mindent rola, mert egy szarvas mas mint egy elefante(durva pelda, de majd meglatom).En nagymacskakat valasztottam a farkasokkal.ennek egyszeru oka van.A macskakat is szeretem es a kutyakat is.Hozzajuk ok allnak legkozelebb es a Vilar minden Tajan mind nagymacska mind farkas megtalalhato termeszetes elohelyen.

D ha betennenek barhova, ugyanugy csinalnam,mint eddig, csak veluk tobb idot foglalkozom.Es nem azert mert egyszerubb,mielott azt valasztod.Sok sikert

2016. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!