Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Farkas tartása?

?NÉV? kérdése:

Farkas tartása?

Figyelt kérdés
Magyarországon lehet venni valahol farkast?
2013. jún. 18. 19:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Mint ha kutyát tartanál. 2000-ben még Budapesten a 9. kerületben is tartottak szibériai farkast. Sokan elhitték, hogy kutya. Csak a rosszindulatú szomszédokat kell kerülni...
2013. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9. vagyok. Azzal a szibériai farkassal és is találkoztam Pesten, egy bácsié volt. Na most az egy dolog, hogy az embereket megszokta, és nem félt tőlük, találkoztam más kézzel nevel farkassal, azt is meg lehetett simogatni. Az meg megint más dolog, hogy egy ilyen állat hogy viselkedik otthon. Szerintem ha hozzáértő ember neveli, még azt is el lehet érni, hogy kötődjön, illetve ha egyedül van, valószínűleg nem fog megtámadni, mert a falkarangsor leegyszerűsödik, tehát ezzel is kevesebb lesz a gond, (de azért marad bőven,mert nem szolgál, mint egy kutya, nem engedelmeskedik) Nade a farkas alapvetően társas lény, tehát szerintem nem jó ha kiszakítjuk a társai közül, hogy velünk éljen. Ha meg van nagy terület, és falkát tart az ember, akkor nagyon meg kell gondolnia minden cselekedetét, mert különben lehet, hogy támadást vált ki. Teszem azt, ha elfogadják hogy egy ember a "falkához tartozik" akkor el is várják tőle, hogy annak megfelelően viselkedjen, és a farkasok között farkasmódra cselekedjen, reagáljon dolgokra. Ez sem lehetetlen, de nagyon nehéz.
2013. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

10 ezt nem csak az elte csinálta előtte már jó pár neves iskola megcsinálta... max az elte ilyen ál-módon csinálta meg...

az eredmények azt mutatták hogy szinte ugyan úhy viselkednek csak idegen környezetben lesznek zavarosak de alapból is sokkal több figyelmet és energiát igényelnek! ja igen 2021 van ":DDD

a lényeg lehet tartani csak kemény engedélyek kellenek hozzá és milliók is talán! egyrészt dréga maga a farkas ára valamint a behozása/szállítása és az engedélyek kiváltása ellenőrzés oltások chipeltetés stb stb stb!

hecből nem adnak engedélyt!

2021. jan. 11. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!