Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Róka van a kertben, mit...

Róka van a kertben, mit tegyek? SOS! Hogyan "kergessem" el, ha már megölni nem kéne? (mondjuk én az utóbbit sem bánnám) És van kint az udvaron egy házimacska is. Az mit tud vele kezdeni? Illetve fordítva? Elkaphatja a veszettséget?

Figyelt kérdés

Városban lakom, főút melletti kis utcaban(!) és mégis róka tanyázik nálunk..

Elég nagy a kertünk, sok fával és bokorral, szóval van hol rejtőznie..

Láttam reggel, és este is, a kapu felé mászkált, majd visszament a kert hátsó részébe.. Hívtunk már rendőröket, vadászokat, (csak a rendőrök jöttek ki még, de ők nem tudtak mit csinálni) Valószínű hogy veszett, hogyha forgalmas helyen lakom, ês mégis idemerészkedett? Autók és emberek közé? Nincs is olyan hideg(sőt), ês hó sincs ugye, hogy ilyen helyen keresne kaját!! Segítsetek! Félek tőle, nem merek kimenni szinte még a kapuhoz sem, inkább az ablakon mászok ki az utcára..:((



2013. okt. 11. 23:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma meg tegnap nem láttuk, most attól félünk, lehet, hogy földalatti üreget ásott.. Elég bozótos a kertünk, szóval://

2013. okt. 13. 12:16
 12/19 emir72 ***** válasza:

A helyileg illetékes Jegyzőnek jelentsd be (ha lehet írásban), ő meg tudja mondani azt is, hogy melyik Vadász Társaság illetékességébe tartozik. Nekik is küld egy levelet.

Jellemzően egymásra probálják tologatni a dolgot. De nagyszüleimnél bejött az, hogy kerestünk a neten csapdát (Állatcsapda XL), átküldtük a gyártónak a V.T. és a jegyző elérhetőségét, és ő megbeszélte velük a dolgot. Felesben vették meg a csapdát, és kiadják házakhoz, ha szükség van rá.

2013. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Azt csináld amit az ötös és a tizes mondott! Sajnos a vadászok előbb lelövik minthogy megpróbálnák elkapni :((
2013. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A macskával nem gondolom hogy összetűzésbe kerülnének. Ha nagy a bozót a kertben, akkor jót tenne egy kis bolygatás, ha ott tesztek-vesztek, kicsit megritkítjátok, akkor inkább elköltözik, nem marad ott ahol nem hagyják békén. Meg hasznos még kitenni ide-oda néhány emberszagú tárgyat, hordott pólót, régi cipőt, hajat, ilyesmit, talán az is bántja majd a jóérzését.


Mi erdő szélén lakunk, és már több tízezer Ft-nyi kárt okozott a baromfiállományban. De bent a városban is a főtéri szökőkútból isznak, és fényes nappal flangálnak a főúton, szóval az hogy közel megy még nem jelenti hogy veszett. Eleinte én is sajnáltam volna megölni, de egy ideje már a vadásznak szólok ha nyomát látom. Próbálkoztam az élvefogó csapdával is, de a róka nem hülye, és csak akkor megy bele ha tapasztalatlan, fiatal vagy nagyon-nagyon éhes.


Az állatorvosunkat kérdeztem a veszettség kapcsán, de azt mondta, hogy amióta kampányszerűen folyik a mentesítés kihelyezett vakcinával, azóta gyakorlatilag nincs veszettség, vagy csak elvétve, és ez is okozza a rókák elszaporodását. Most minden csetves-rühös róka életben marad, amit amúgy elvinne a baj...

2013. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. okt. 22. 18:35
 16/19 anonim ***** válasza:
Na, mi van a rókával?:D
2013. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Senki nem vette komolyan annyira a hívásokat, de Mostmár se híre se hamva... Szerencsére.. Nem tudom hogy került ide, ês hogy hová lett, de hál' istennek nálunk már nincs (legalábbis úgy tűnik) :)
2014. jan. 19. 00:11
 18/19 anonim ***** válasza:
Na, örülök neki:) Csóri róka, remélem jól van ő is:D
2014. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
:D :D biztos jól van a fenevad :D
2014. jan. 20. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!