Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Támogatnátok, hogy a minden...

Támogatnátok, hogy a minden településen kívül tartózkodó kóbor ebet le lehessen lőni? Vagy altatólövedékkel, és egy jó magas számlával elvinni a gazdának?

Figyelt kérdés
Milyen már, hogy a veszélyes, vadakat gyilkolászó kutyákat ne lehessen lelőni?! A vadászokkal sem értek egyet TELJES MÉRTÉKBEN. Én altatólövedékkel lőném, és úgy megbüntetném a gazdát, hogy többet kedve se legyen a kutyát kiengedni. Remélem, a most tv-ben említett esetben megkerül a kutya, és a vadászok feljelentik a vádaskodókat. Amúgy nagyon sántít a dolog. Tahát én úgy tudom, hogy ember körül 200m-re nem szabad lőni. 200 méter futva pár perc. TEhát, a vadász lemászott a lesről, eltüntette a tetemet, majd visszamászott. 200 méter sétálva se több 10 perctől. TEhát a vadász 10 perc alatt lemászik, eltünteti a tetemet, és visszamászik? 10 perc alatt hova tünteti a tetemet? És azt állítják, 20 m-re volt. Ha ő nem látta 20 m-ről a kutyát, a vadász hogy láthatta 50 m-ről? Mert hogy fentről látta. A ködöt felülről se látja át a vadász. De ezek az emberek csak a vadászok lejáratására mennek ki. MErt kilövik a felesleget. Oké, akkor akinek nem tetszik, fogja be az összeset, vigye haza, és ne az emberek pénzét b.xa el ilyenekre... Mert a sok elborult elme csak azt fogja fel, hogy csúnya gonosz rossz vadász megölte a szegény kutyát. Ha tőlem 20 méterre lelövik a kutyát, akkor először is a hang felé megyek, másodszor is ha 20m-ről nem látják, akkor nem viszem ki. Nekem is van kutyám. Városon kívül rövid pórázon viszem, és rárakok egy sima fényvisszaverő mellényt. Én hámmal sétáltatom. Megszokás, nem tudom miért. Vadásszal is találkoztam már. Nem vagyok oda a vadászokért. Láttam már, hogy kimennek a naprába, lelőnek nagycsomó galambot, és összeszednek párat. A többi meg ott rohad el. Oké, hogy 1-2 ottmarad, de most ősszel szabályosan szaga volt. Persze van biztos vadászból is többfajta. Van a lelkiismeretes, aki kimegy, lelövi, mert vadkár is jelentős lenne, és ha neki nem kell, akkor odaadja valmi ismerősének. Meg van, aki a kutyával eteti... Ha lelövi, egye meg a húst, vagy adja oda annak, aki rászorul. Van bőven.
2014. jan. 10. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez jó ötlet. De technikailag nem tudom megoldható-e, hogy vadászpuskából altatólövedéket lőjenek ki.


Még ha 20 méterre lett volna a kutya, az is túl sok, a turistaút nem kutyafuttató, és a következő kanyart nem látja be, hogy jön-e ott valaki.

2014. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Könnyű mondani, hogy altatólövedékkel lőjék így meg úgy, de a megvalósítás bonyolult. Először is az altatószerek kábító szerek és ezeket csak az arra felhatalmazott ember kezelheti -> állatorvos. Egy mezei vadász nem lődözhet csak úgy altatópuskával mert nincs rá engedélye. Nem a puskára, hanem a szerre.... ő olyat nem kezelhet egyedül! Csak az állatorvos... abból meg nem sok van aki még vadászik is mellette. Vagy a vadász lőhet, de akkor is ott kell lennie egy állatorvosnak.
2014. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de ezt mint javaslatot mondom. tehát pl a vadászok is lőhetnének kutyát altatólövedékkel. A vadász hivatalos személynek minősül, tehát akár igazoltathat is. Így gondolom jegyzőkönyvet is vehet fel, meg kattintania kell mondjuk 2-t, egyet amin megy a kutya, egyet meg amikor már el van altatva. Igen, a baj, hogy altatólövedéket csak légfegyverból lehet kilőni. Szerintem vadászpuskából nem is. De a vadászok amúgy is lőhetnek akár légpuskával is, tehát csak a szert kéne engedélyezni. És akkor már az állatvédők se pattoghatnának. A felelőtlen gazdák meg meggondolnák, mikor engedik mégegyszer szabadjára a kutyát!
2014. jan. 10. 22:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt a törvényt én most eleve nem értem. Arra van engedély, hogy a kutyát belterületen (ahol szabályozás nem tiltja) póráz, szájkosár nélkül sétáltasd (emberek, gyerekek között), de azt nem teheted meg, hogy ugyanazt a kutyát kividd a pusztába ahol kimozoghatja magát. Elcseszett az egész. Mellesleg se a vadász, se a gazda nem tudja bizonyítani, hogy a kilövés tényleg szabályos volt-e vagy nem, és az eb tényleg vadat űzött-e.
2014. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Strupy:

Belterület: úgy sejtem, de csak sejtem, hogy mindegyik önkormányzatnak egyenként kell rendeletet alkotni a belterületi kutyasétáltatásról. Ezek szerint a rendeletek szerint általánosságban nem lehet kutyát póráz, szájkosár nélkül sétáltatni belterületen.


Külterület: Olyan sajnos nincs, hogy "puszta". Esetleg a Hortobágyon, ahol nagyon messze ellátsz. De mindenhol máshol vagy erdő és vadgazdálkodás van vagy mezőgazdaság vagy természetvédelem. És mindenhol vannak emberek. Próbálj meg egyszer úgy erdőben menni, hogy nem találkozol senkivel egy óráig. Hétvégén biztos nem tudsz, de valószínűleg hétköznap se.


A megoldás valami olyasmi lenne, hogy bizonyos területet leválasztani, külterületi kutyafuttatóhelynek, kitáblázni, esetleg bekeríteni. Ez pénzbe kerül, folyamatos bérleti díjat kell fizetni a terület tulajdonosának. És munkába is, hogy karban legyen tartva. Ehhez a kutyásoknak egyesületekbe kellene tömörülniük és tagdíjat fizetniük, ahogy egyébként mindenki más is teszi, akinek hasonló igényei vannak - például a vadászok.

2014. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet akármilyen javaslat, egy sima mezei vadásznak nem fogják engedélyezni, hogy altatót használjon. Ehhez komoly szaktudás kell! Nem csak annyiból áll, hogy nesze Jani ott egy kutya, lőj már bele x ml ketamint. Pontosan ki kell számítani az adagot a testsúly becslése alapján. Ha túl sokat lő az állatba az elpusztulhat. Ha keveset akkor meg nem hat, illetve lehetnek akármilyen szerrel kapcsolatos komplikációk, amire nem tud egy egyszerű vadász megfelelő segítséget nyújtani. Ezért kezelheti ezeket a szereket csak állatorvos!!!

Mellesleg az altató marha drága, és ha mellé lő nincs még egy esélye. Ez nem olyan mint a sima puskánál, hogy betárazod aztán lősz vele x-szer. Egyszer lőhetsz, ha elszúrod akkor annyi... addig az állat meghallja a lövést és elmegy.

2014. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!

1.: Itt nem a szavakon lovaglás a feladat úgy mint "puszta", hanem egy mindkét félnek kedvező javaslat kitalálása közös erővel. (Mellesleg meg honnan tudod, hogy nem a Hortobágyon élek?)

2.: A jelenleg hatályban lévő rendelet szerint lakott területen belül csak Pitbullt, Amerikai Staffordsire terriert és Rottweilert vagy köteles pórázon, szájkosárral sétáltatni (Mellesleg ez is hülyeség, mert a Staffi és a Roti nagyon kedves kutya, a Pitnél meg nevelés kérdése.)

2014. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Strupy,

puszta: egyáltalán nem lovagoltam a szavakon. Feltételeztem, hogy "puszta" alatt senki által nem használt területet értesz. Erre válaszoltam, hogy ilyen Magyarországon nincs, minden területnek van tulajdonosa. De ha más értelemben használtad, akkor azt, további találgatások helyett, légy szíves írd le.


"A jelenleg hatályban lévő rendelet szerint"


Remélem nincs kutyád, mert az nagyon durva, hogy egy kutyatulajdonos még annyit sem tud, hogy egyáltalán mely jogszabályokat kellene betartania.


Nincs olyan hogy "jelenleg hatályban lévő rendelet". Minden önkormányzat saját rendeletet hoz. Guglizz. Van egy ajánlás a rendeletre: www.magyarpolgarmester.hu/?site=104&c=119&menu=c02

Ebben többek között pl. ez áll: "Közterületen ebet csak pórázon szabad vezetni."


"Pitbullt, Amerikai Staffordsire..."

Erre megint rákereshetsz, egy kicsit hosszabb felsorolást találtam, kiegészítve azzal, hogy közepesnél nagyobb keverékek. De ez a szájkosárra vonatkozik.

2014. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na emberek, megmondom, hogy is megy ez vidéken, tanyán.


Napközben a kutya nem mehet ki az udvarból. Van amelyik ezt megtanulja és nem is kell a kaput zárni.


Ha eljön az este, akkor viszont szabadon mozognak.

A kutya sétáltatás arra fele ismeretlen fogalom. Tulajdonképen a kutya önjáró. Elengeded, aztán sétál az magától, ha arra van kedve.

A tanyákat szeretik kifosztani, a kutya az éjjeli őr. Őrzi az épületet, a mellette lévő földeken a terményt, a kazlakat.


A kutya szerepe a jelzés, ha rendelleneset lát, ugat. A gazda felkel és intézkedik. Senki nem hallott arról, hogy ezek a szabadon élő kutyák emberre támadnának. Igazából semelyik aránylag normális kutyára nem jellemző, hogy támadna...


Túl messze nem mennek el éjszaka sem. Azért nem mert az már a szomszéd kutyájának a territóriuma.


Hogy a vadakban mennyi kárt tesznek? Aki látott már őzet vagy nyulat futni, tudja, hogy nem sokat. Tanyák sok száz éve vannak az Alföldön, és a kutyákat nagyjából így tartották mindig is, mégsem pusztult ki a vadállomány.


Be kell a kutyákat zárni:

1.) "Kórság" idején. Mert akkor bizony elkóborol.

2.) Vadászat idején. Mert lelövik.

3.) Amikor a rókáknak kihelyezik a veszettség elleni szerrel kezelt tojásokat. Mert felenné, és nem jutna a rókáknak.


Nagyjából így működik. Nem kell agyonszabályozni, mert ez amolyan önszabályzó kérdés.


A kutyáknak sokkal jobb élete van ott mint városban. Sokkal többet mozognak, sokkal egészségesebbek. A nyugodt környezet miatt kiegyensúlyozottak. Az nem mozgás egy kutyának, hogy egy órát sétáltatod.

2014. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!