Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mivel védekezzek vaddisznók...

Mivel védekezzek vaddisznók ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig is gyakran túráztam sűrű erdőkben, a kijelölt útvonalaktól távol (természetvédőknek üzenem: az erdőre ilyenkor nagyon vigyázok. Az alap, hogy semmit nem hagyok magam után, élő ágakat nem török le, száraz részeket is csak akkor, ha nagyon zavar a továbbjutásban, vagy veszélyesnek ítélem).


Néhány napja tovább léptem, vettem egy sátrat és hálózsákot és elmentem egy több napos útra. Este találtam egy tisztást, ahol felvertem a sátrat, reggel viszont elhúzott tőlem kb. 30-40 méterre néhány nőstény vaddisznó a kismalacaikkal.


A konda vezére (az addig elől haladó nőstény, meg is lepődtem, mert úgy emlékeztem, hogy a nőstények a kismalacok gondozása idején egyedül vannak) észrevett, kiállt a sorból és megállt velem szemben, megvárta, míg elvonulnak a többiek. Ezután tett néhány fenyegető mozdulatot, majd ő is tovább ment.


Nem tudom pontosan, hogy miért nem támadott meg. Arra gyanakszom, hogy egyrészt túl nagy volt a távolság közöttünk ahhoz, hogy veszélyesnek nyilvánítson, másrészt felém fújt a szél. (Éreztem is a szagukat.)


Ez nem vette el a többnapos túráktól a kedvemet, de azért szeretnék az ilyenekre a jövőben felkészülni. Azt tudom, hogy séta közben hangosabb vagyok, mint egy egész konda, ezeknek pedig több eszük van annál, mintsem keresztezzék egy ember útját. Olyankor nem is félek a találkozástól.

Viszont sátorverés/hosszabb pihenés közben megfelelő szélirány esetén nem biztos, hogy kiszúrnak és megközelíthetnek. Mivel készüljek ilyen esetekre, hogy se én, se ők ne sérüljenek meg?


Tudom, hogy vannak vaddisznó-riasztó spray-k, de azokról azt írják, hogy több hetes védelmet nyújtanak. Ilyent nem használok, mert nem akarom elvágni az esetleges útirányukat több hétre csak azért, hogy 10 órát eltölthessek valahol. Ez mégiscsak az ő életterük.


Gondoltam arra, hogy viszek magammal valami könnyen gyújtható fáklyát. A legtöbb állat fél a tűztől, nem tudom, hogy vannak ezzel a vadmalacok. Ha menekülés közben távol tudom magamtól tartani, az nekem elég.


Esetleg veszek egy forgótáras riasztópisztolyt és különböző töltényekkel töltöm meg. Az elsőbe csak durranótöltényt teszek, a többibe pedig egyre erősebb paprikatöltényt. Ezzel az a gondom, hogy ha a hangtól nem ijed meg, akkor kénytelen vagyok paprikával is rálőni. Gondolom, ettől néhány percre elvakul, de ez elég pokoli kín lehet, nem beszélve arról, hogy ha az anyaállat megvakul és megvadul - tehát vakon elfut valamerre - hogyan fogja megtalálni a kismalacokat? Azok ilyenkor követik az anyaállatot? Nem fogja őket agyonnyomni?


Még néhány megjegyzés:

* Abban nem reménykedek, hogy el tudok futni, mert a sűrű erdőben úgyis ő a gyorsabb.

* A fára mászás is kilőve, mert azt olvastam, hogy a malac megvárja, míg az ember leesik.

* Nem tudom, mennyire kell félnem attól, hogy megtámad, amíg alszom. Hogy reagálnak a sátorra?


Előre is köszönök minden választ.



2014. ápr. 13. 15:16
1 2
 11/13 anonim válasza:
32%
Szia kérdező, olvasod még a topicot?
2014. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Védekezz kotonnal!
2017. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
12/12 anonim részére: A drága, kedves szüleinek kellett volna ez a kotonos védekezés! Akkor nem lett volna lehetőséged itt és más oldalakon rontani az egyébként is alacsony színvonalat. Nem reménykedem benne, hogy olvasod az írást, de ha mégis akkor 😉👍😭. Amennyiben valaki a későbbiekben érdeklődne a vaddisznó és a sátorozók viszonyáról: nekünk egész a sátor oldalához oda jön röfög,kaffog meg tudom is én milyen hangokat hallat, de nem állt egyszer sem szándékában bejönni, meg sem próbálta. Viszont a sátor mellett zsákban tárolt szemetet rendre szétszedik és néha igen messzire széthordja. A hangoskodással, zajjal elkergetheted. A riasztó pisztoly tökéletes pláne, ha volt már valamilyen vadászokkal való interakciója. Amúgy elég, ha este, mikor bevackolsz a sátorba, telefonon valami filmet vagy zenét elinditasz és már nem is akar bemenni. A sátor köré 3-5 méteres körbe feszíts ki neked térd magasságba valamilyen erősebb madzagot rá néhány konzervdobozt bennük kavicsot. Bele akad, zörög, megijed és elfut.
2023. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!