Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit gondoltok a vadászatról?

Mit gondoltok a vadászatról?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 22:36
1 2 3
 11/21 Singham ***** válasza:
77%

Utolsó egy mondás: amihez nem értesz, abban a témában ne próbálj okoskodni. :)

Látszik, hogy halvány fogalmad sincs a vadászatról. Semmi, nulla, zéró. Meglőttek egy túrázót? Vak vagy süket lehetett az a túrázó. Ugyanis mindenhol tájékoztatnak, hogy az adott területen vadászat folyhat, és megkérnek legalább fényvisszaverőt vegyél fel. Hajtóvadászat idejére meg felhívják a figyelmed, hogy be se menj az erdőbe. Nem a vadászok miatt, hanem a vadak miatt, mivel simán neked megy. Meg, ha tudom egy területről vadász terület, akkor legalább a tulajdonostól jó lenne érdeklődni miként meg mikor lehet a legbiztonságosabban túrázni.

Azt meg én is megnézném, hogy a saját pénzedből miként tartanád kordában az egyedszámokat puska nélkül. Nagy ragadozókról ne is álmodj, mikor az Arany sakált és annak vélt kutyáknak is csapdát állítanak a túlbuzgó környezetvédők. Mert, hogy az állatnak erdőben lenne a helye. Vadászokra meg fölösleges fognod, mivel mindig a lakóterületeken történik ilyen szerencsétlen sakálokkal szemben. Jöhetsz a ,,mi van, ha megtámad egy embert?" szöveggel, csak akkor tényleg jót röhögök. Ugyanis a vadászok pont ezért tartják féken az egyedszámokat. Azok, akiket te legszívesebben megszűntetnél, pusztán azért, mert nem értesz a dolgukhoz.

Az különös, sose hozzátok példának, hogy a vadászok télen enni adnak az állatok, ha betegség jelenik meg, akkor gyógyszereket szereznek be és jutatnak ki az állatoknak, ha úgy van még fákat is ültetnek az élőhely megóvása érdekében, önkéntesen sokszor összegyűjtik a túrázók meg az erdőben bulizók szemeteit (amiket te láthattál alkoholos üveg az is fiatalok erdős bulijából maradhatott ott, mivel közkedvelt dolog náluk részegen a vadászlesre mászni és szétrombolni), stb. Mindezt úgy, hogy nem sok pénzt látnak belőle. Nem is nagyon van olyan vadásztársaság, aki legalább nullára kiszokott jönni évvégén. Még úgyis, hogy sok dolgot a tagok önkéntesen, ingyen csinálnak meg.

Lehet szidni a vadászokat, de azt úgy tegyük már könyörgöm, hogy legalább értünk a vadászathoz. Nem, ne akard nekem bemesélni, hogy te értesz hozzá ennyi sületlenség összehordása után.

Mielőtt azt hinnéd én is vadász vagyok elárulom, hogy nem. Pusztán egy átlagember, akinek elege van az olyan ,,turbokörnyezetvédőkből", akik semmihez se értenek, de mindenben okoskodnak.

2014. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Az eredeti kérdés az volt, hogy mit gondoltok a vadászatról.

Singham nevű felhasználó válaszának eleje ragyogóan leírta mi a baj a vadászat pártiak hozzáállásával.

Csak neki még annyit: hogy nekem meg az olyanokból van elegem akik nem olvassák vissza az előzményeket és úgy böfögnek ide valamit.

2014. aug. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Singham ***** válasza:
84%
Belegázoltam a lelki világodba? Jaj, te szegény. :) Képzeld, vissza olvastam az előzményeket, és azokat is, hogy milyen nagy baromságokat írtál. Szerinted miért írtam ide? :) Ja, hogy te írhatsz össze-vissza hülyeségeket, ami nem a kérdéshez kapcsolódik, de más nem? Érdekes logika. :) Sok mindent megmagyarázz. :) Meg szerinted a baj az, hogy mi, vadász pártiak már nem tűrjük kussba a sok sületlenséget? :) Ez lenne a baj? :)
2014. aug. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Nimród Csaba válasza:
100%
Bővebben már nem térek ki a vitára, mert úgy érzem eljutottunk egy szintre ahol már nem érdemes, így csak röviden még reagálnék egy kissé abszurd felvetésre: "Vannak olyan állatok, amelyekre nem lehet puskával vadászni, valahogy mégis megoldják a létszámuk szabályzását. (pl. patkány, hal, szúnyog)" Szerintem eléggé köztudott, hogy a patkányokat mérgezik, tehát méreggel tartják kordában. Így akkor a válasz adó ötlete a "vadgazdálkodás"-re, hogy mérgezni kell a szarvasokat, vaddisznókat stb. és megoldva a túlszaporodás. A halakat meglehetősen nehéz az emlősökhöz hasonlítani mivel teljesen más élettérben élnek. A halgazdaságokról kár beszélni mert ott a működés és cél a termelés elvei szerint működik. Természetes vizeken, horgászat és halászat a szabályozás megoldása. Bár nehezen értelmezhető, de a válaszadó megoldása tehát akkor az is lehetne, hogy összetereljük az erdő vadjait, majd levágjuk őket. (merthogy halászatnál erről van szó). Szúnyog: amelyik zavar azt agyoncsapjuk, így akkor ha jól értelmezem ami állat megzavarja a civileket azzal végzünk, amúgy meg mint a szúnyognál a kordában tartás csak úgy mint az első patkányos ötletnél, itt is mérgezéssel történik. Remélem van még hasonlóan jó ötlete a válasz adónak. (Vadászbalesetekről röviden: vannak nagyon könnyelmű, és alkalmatlan emberek is akik fegyverhez jutnak..ez gond, de ez vadászok szempontjából 5000-ből 1. Autóval jóval többen okoznak balesetet, megjegyzem jogilag mindkettő veszélyes üzemnek tekintendő, ahogy van aki részegen vezet, így ilyen arányban el tudom képzelni, hogy az ilyen ember részegen vadászni is kimenne, és ahogy vannak akik száguldoznak, van olyan aki gondatlanul lövöldözik. Megjegyzem nem tekintem az ilyen embert vadásznak, és kikérem a vadász társadalom nevében, hogy ilyen egy-egy kiragadott példa alapján ítéljék meg az egész vadászatot. )
2014. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%

Nimród Csaba: Én csak azt állítottam "Vannak olyan állatok, amelyekre nem lehet puskával vadászni, valahogy mégis megoldják a létszámuk szabályzását." Ebből nem következik a patkány, a hal, vagy a szúnyog esetén alkalmazott módszereket javasolnám. Csak azt állítom, lehetne más módszereket fejleszteni, csak nincs rá igény.

Bár megjegyzem a szúnyogok példája akár érdekes is lehet, ha azon gondolkodunk, hogyan lehetne olyan szert kifejleszteni, ami a fajokra szelektív és a szaporodást befolyásolja. Az "összetereljük az erdő vadjait, majd levágjuk őket", ez gyakorlatilag a hajtás. Ha tényleg nincs más megoldás és megfelelően jelzett, körbehatárolt, biztosított területen létszám szabályozás céljából végzik, akkor talán ez a legelfogadhatóbb.

Az autós példára annyit, hogy akkor azokat, akik felelőtlenül vezetnek ne tekintsük vezetőnek? Ettől még ugyanannyi baleset lesz.

Megjegyzem én csak annyit állítottam, hogy a vadászat balesetveszélyes az erdőjárókra". Utána valaki azzal jött, hogy ez alaptalan állítás. De akkor ebben talán egyetértünk, "veszélyes üzem".

És még valami az autós példára: 5000 vadászból kb. hány fogyaszt alkoholt vadászat előtt vagy alatt? Őket vadásznak kell tekinteni vagy erdőben bulizó fiatalnak?

2014. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

,,Bár megjegyzem a szúnyogok példája akár érdekes is lehet, ha azon gondolkodunk, hogyan lehetne olyan szert kifejleszteni, ami a fajokra szelektív és a szaporodást befolyásolja.'' A szúnyog és az emlős állatok között elég nagy a külömbség! Ólyan szert szert nem lehet kifejleszteni ami meg külömbözteti az őzt a szarvastól ez hűlyeség

Emelett a szúnyogírtáskort használt kémiai szerek sem teljesen szelektivek

A kérdésre válaszolva a vadászatra szükség van és emellet egy régi szép hagyomány/foglalkozás. Az igazi vadász enek a hagyomány

2014. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%
Nak az irott és iratlan szabályait is betartja.
2014. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A vadászat remek dolog. Annak aki szeret vadászni.

Aki meg nem szeret vadászni az ne vadásszon, az azt csinálja amit szeret.

2014. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Vadászatellenesek, most nézzétek meg az összes válasznál hogy a válasz hány százalékban tűnik hasznosnak. Hát... A vadászat pártiaknak van igaza. És amúgy meg ha annyira buzgó állatvédők vagytok legyetek vegetáriánusok, vagy haljatok éhen!!! Mert ugyanannyi állatot öltök azzal hogy bementek a tescoba és megveszitek a kész húst. Ti is húst esztek mint a vadászok, csak a vadászok éppen maguknak szerzik meg, ti, agyoncivilizált tahók, pedig bementek a boltba és megveszitek, és a válaszaitok alapján úgy tűnik hogy azt hiszitek a hús fán terem.
2014. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy a vadászat fontos és sokkal kímméletesebb halál, mint mondjuk éhenhalni.


Én 12 éves vagyok és nagyon támogatom a vadászatot.Volt amikor megsajnáltam egy-egy állatot, de nagyon is tisztában vagyok a fontosságával.



Szetintem én fogok vadászni. Apukám is vadászik és sokdzor kivisz magábal.

2015. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!