Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vidra, mint háziállat?

Vidra, mint háziállat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy védett. De tegyük fel, hogy vidrát szeretnék háziállatként tartani. Milyen engedélyekre lenne szükségem a tartásához és honnan tudnék "beszerezni" egy kölyköt (legálisan, tehát nyilván nem a "vadonból"...)? Vagy ez teljességgel elképzelhetetlen Magyarországon?


Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 15. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Már csak azért is kínzásnak tartanám, mert az egyik lételemük a víz. Kétlem, hogy tudnád neki biztosítani, hogy télen nyáron úszkálhasson. Ha szereted a vidrákat, akkor azzal teszel a legjobbat értük,h a véded őket, és hagyod őket a természetes környezetükben.
2016. júl. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Közvetlenül a Duna parton van a ház, ahol lakna. Ott annyit úszkálhatna, amennyit szeretne. :) Már ha, a Duna vize megfelel neki, bár ott fürödhetően tiszta a víz...
2016. júl. 15. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én is imádom a vidrákat, de el kell fogadnunk a tényt: nem háziállatok. A Duna nem a tiéd, márpedig valahogyan le kellene belőle kerítened egy részt, ha azt akarnád, hogy helyben maradjon a vidrád. Maximum annyit tudsz tenni, hogy állatkertbe mész dolgozni, ahol lehet esélyed babusgatni őket.
2016. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben. Elfogadom a véleményed, és látom az igazadat is. Valószínű, hogy ez az álom soha nem fog valóra válni. De a kérdés az volt, hogy lehetséges lenne-e....? És ha igen, akkor hogyan?

Most nem azt mondom, hogy "nekem mindenáron KELL egy vidra". :) Még ha lehetne sem biztos, hogy lenne... Nyilván nagy felelősség.

De vajon megoldható lenne?

2016. júl. 15. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem csak védett, de fokozottan védett, natura 2000 jelölő faj. Átlag ember otthon kiskedvencként soha nem fog tudni vidrát tartani. Menj el állatkertbe gondozónak.


Vagy tartsál nyércet, ő is menyétféle, és szeret úszni.

2016. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hmmm, értem, és köszi. :)

Sejtettem én, hogy lehetetlen ügy ez, hiszen tényleg mindenhol azt olvasom, hogy mennyire védett állatok. Más országokban is vörös listások, tehát gondolom a külföldről való behozatal is képtelenség. De azért a kérdést fel kellett tenni, mert hát a remény..... :)

2016. júl. 16. 00:39
 7/8 anonim válasza:
100%
Költözz Japánba ott sokan tartanak vidrát házi állatként!
2021. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ázsiában,Japánban nagy kedvenc a rövidkarmú törpevidra, sok video van róluk a youtubeon.Szelídítés után jobban kötődnek a gazdához mint a kutyák, nagyon intelligens, játékos faj..Állítólag már ázsiában se szabad tartani őket.
2023. ápr. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!