Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan kerítsünk elő egy...

Gyenes Kinga kérdése:

Hogyan kerítsünk elő egy denevért a lakásban, ha nem tudjuk hol van?

Figyelt kérdés
Most reggel vettem észre, hogy a padlásfeljáró egy kis résén éppen préseli ki magát. Mire anyukám talált egy vastag kesztűt, addigra elrepült. Most nem tudjuk hol van. Anya közben kinyitotta az ajtót, az is lehet hogy kirepült. Átnézte már az összes kis rést meg az egész lakást, de nem találja, de persze az is lehet hogy már rég kirepült. Nem tudjuk. Hogyan kerítsük elő ha még mindig a lakásban van? A válaszokat előre is köszönöm. :)

2018. márc. 7. 09:26
 1/4 anonim válasza:
19%
tegyél fokhagymát az ablakba
2018. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Hagyjátok őt, biztosan csak telelni húzódott be.

Egyébként ártalmatlan és Magyarországon fokozottan (!)védett, mindegy, melyik fajta. Ha pedig féltek tőle, el akarjátok távolítani, mindenképpen szakembert hívjatok:

befogják és elviszik.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__8841291-..

2018. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Kezdjetek el hangosan cuppogni. Hülyén hangzik, de én így zavartam ki őket a házból. Muszáj voltam, mert akkor raktuk be az épülő házba a nyílászárókat, és akkor bent ragadtak volna. Mikor elkezdtem ezt a hosszú cuppogásszerű hangot kiadni, teljesen megőrültek és azonnal elmenekült az összes. Nem tudom mi lehet az oka
2018. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek denevérürüléket, azok utalnak rá, hogy hol tanyázik. Egyébként védett állat, nem tehetsz ellene semmit.
2018. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!