Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadászok nem sajnálják az...

A vadászok nem sajnálják az elejtett vadat?

Figyelt kérdés

Persze költői a kérdés. Tudom, hogy ők nem annyira, maximum csak úgy fogják fel, hogy ez a szükséges rossz.


Érdekelnek a fegyverek, de nem kifejezetten szeretnék állatokat ölni. Bár már egyre inkább nem sajnálom őket, mint még az elején.


Hogy lehet ezt leküzdeni? Amikor valaki elkezdi a vadászást, mindenkiben benne van ez, hogy sajnálja megölni az állatokat?


2018. márc. 10. 23:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
De
2018. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem érdekli őket.

A sportvadász kifejezésen mindig röhögök. Mitől sport az ha magaslesről távcsöves puskával valaki lelő egy őzet.

Menjen medvére vagv vaddisznóra dárdával.

2018. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Elmondom, hogy egy része soha nem sajnálta és szereti magát az ölést, sajnos vannak ilyen emberek is akik ez miatt lesznek vadászok.

Viszont a legtöbb vadász sajnálja őket, vagy ugyanúgy fogja fel mint aki a haszonállatokat levágja. Igyekeznek minél kevesebb szenvedéssel elejteni a vadat, sok kikötés van hogy hova kell célozniuk hogy fatális legyen a sérülés és gyors pusztulást okozzon. A legtöbb vadász a vadászatban nem az ölést szereti, hanem az egész folyamatot, a nyomok keresését, a cserkelést, hívást, hajtást stb. Vadásznak lenni pedig nem csak az állatok lelövését jeleni, ők ellenőrzik az erdőt, járják őket, felszedik a csapdákat, kilövik a sérült vagy beteg vadat, segítenek azokon a vadakon akiken lehet stb.

2018. márc. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom hogy a vadászok többsége hogy viszonyul ehhez,én csak kettőt ismerek. Mindkettő szeret vadászni, de nem az ölesért. És ami még nagyon fura volt nekem- bevallom, alapból előítélettel fordultam a vadászok felé, nekem a vadászról mindig a Vukk gonosza ugrott be - hogy senkit, de senkit nem ismerek aki több elismeréssel, tisztelettel beszélne a vadállatokról mint ők. Tisztelik a kitartásukat, küzdőszellemüket, és ahogy az egyik vadász ismerősöm fogalmazott: a méltóságot amivel ezek az állatok élnek.


Nekem úgy tűnik, a szemükben a vadállatok valamiféle nemes ellenfelek. Igaz, ők mindketten fura fazonok, lehet hogy a többi vadász nem ilyen :)

2018. márc. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Én is gyakran szoktam "vadászni", igaz nem fegyverrel hanem fényképezővel :)


Van valami megmagyarázhatatlan, "misztikus" érzés abban, amikor egyedül, kizárólag a kutyám társaságában járom az erdőt, és próbálom megfejteni a titkait.


Milyen állat hagyta itt ezt a nyomot? Mikor járt erre?

2018. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyira sajnálná nem ölné le és nem találna kifogásokat.Felborították az emberek a szarosbilit most meg nem felmossák hanem szétkenik.
2018. márc. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, az igaz, hogy a vadászok régen felborították a szaros bilit (felborították a természet egyensúlyát a ragadozók lelövésével), viszont a legtöbb hivatásos vadász próbálja ezt rendbehozni azzal, hogy lelövik azokat a növényevőket, amiket ideális esetben a ragadozók ennének meg.
2018. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Helyrehozni nem lövöldözéssel kell hanem a ragadozók visszatelepítésével.Élőhelyek teremtésével.Amúgy meg kb 1% az olyan vadász aki tényleg azét vadász mert jót akar,a többi csak élvezetből.
2018. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, te még annál is előítéletesebb vagy mint én voltam. Gondolom nagyon sok vadászt ismersz...
2018. márc. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó előtti imádni való milyen tudatlanok a vadászatellenes sötétzöldek. A vadászat lényege fenntartani az egyensúlyt melyet az emberek okoztak ahhoz hogy ezt az egyensúlyt ragadozó betelepítéssel eltudd érni konkrétan úgy lehetne elérni, ha az ember megtanulna napfényen élni fák tetején lakva mert hogy akkora erdősített területe hozzunk létre amiben a ragadozó megvan minden lakott területet és mezőgazdasági területet erdősíteni kéne. Úgyhogy sötétzöld barátom, ha bemutatod nekem hogy erre képes vagy akkor elfogadom az érveidet addig csak azt igazolod, hogy egy idióta vagy.

Kérdezőnek pedig igen sajnálja ezért igyekeznek az elejtés után a legnagyobb tiszteletet megadni nekik olvass utána a vadászhagyományoknak.

2018. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!