Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy lehet az, hogy például a...

Hogy lehet az, hogy például a gorillák csak leveleket és gyümölcsöket esznek, és mégis sokszor erősebbek az embereknél?

Figyelt kérdés
Honnan van ennyi tápanyaguk amik biztosítják az izmok táplálását? De kérdezhetném a lovakat vagy a bikákat is...
2010. jún. 15. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ők hatalmas mennyiségeket esznek meg. Az ember emésztőrenszere ilyen mennyiségek befogadására nem alkalmas.
2010. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
A titok a mennyiségben van. Míg egy növényevő a nap túlnyomó részét táplálkozással kell hogy töltse, addig egy ragadozó ki tud hagyni napokat is táplálkozás nélkül.
2010. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy teljesen más az emésztörendszerük.Más mennyiségeket is esznek, mint mi- emberek, sokkal többet.
2010. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
de a gorillák madár tojásokat,madarakat és kisebb majmokat is bekajálnak,nem? Vagyén tudom rosszul.
2010. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
utolsó, szerintem a csimpánzokra gondoltál. hiába, ők állnak legközelebb hozzánk...
2010. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 aulac ***** válasza:
80%

Más a csontrendszerük.

Nincs, vagy sokkal kevesebb a zsír az izmok között.

Ráadásul az izmok tapadása is erősebb, mint az embereknél.

2010. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Genetika és az életmódtól is függ.

Emberek is képesek arra hogy téglákat meg betontömbket törnek össze puszta kézzel.

A gorillák egész életükben más gorilákkal harcolnak azért hogy ki párosodhasson ezért a sok millió lév alatt az erősek maradtak fennt. Az embereknél is így van hogy aki egész életében izommunkát végez az erősebb.

A mi életmódunkhoz nem volt szükség annyi izomra ezért másfelé fejlődtünk azután, hogy szétváltunk pár millió éve.

2010. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

21:35ös vagyok.

Kedves 21:36os!akkor engem az emlékezetem vezérelt mikor a választ megírtad.a banánt is szeretem...helyes útra tereltél!!holnap beköltözök vmelyik állatkertbe.:-))

2010. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
a legnagyobb állatok mindig is növényevők voltak, már a krétában és a jurában is. de gondolj csak az azóta megjelent óriásokra. a mammut, a zsiráf, az elefánt mind növények voltak. a földtörténeti korszakra visszatérve, akkor meg aztán végképp.
2010. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A gorillák gyakran harcolnak egymással, ezért szükségük van az erőre. A nagy testméret és a hangos üvöltözés pedig megrémíti a ragadozókat. A csimpánzokra térve pedig tényleg ők a legközelebbi rokonaink, mivel génállományunk 98%-a megegyezik az övékkel. Persze ez nem jelenti azt, hogy belőlük fejlődtünk ki, csak közös őseink voltak. A szárazföldi növényevők pedig általában tényleg nagyobbra nőnek, mint a ragadozók, de azért egy Giganotosaurus (a valaha élt legnagyobb szárazföldi húsevő) is felért 2-3 elefánt méretének. Persze a tengerben más a helyzet, mert ott minden nagy állat ragadozó. Gondoljunk csak az óriásbálnára, aki ugye krillt eszik és jóval nagyobb, mint a legnagyobb dinoszaurusz. Tehát a "növényevő nagyobb" elmélet csak a szárazföldre korlátozódik. (habár a nyúl mindig is kisebb lesz, mint a puma vagy a barnamedve.)
2010. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!