Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom közölte, hogy ő a közös...

Párom közölte, hogy ő a közös gyereket nem fogja elvinni a szüleimhez, mert ki nem állhatja a kutyab. zikat. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Eddig megvoltak, úgyis ritkán mentünk hozzájuk, szüleim nagyon szeretik a kutyájukat, párom a kutyamániásokat ki nem állhatja, azt mondja addig a gyerek se megy oda, mert a kutya "veszélyes". Ami annyit tesz, hogy csak ugrál meg ugat. Eddig se lehetett egy szava se, a kutya mindig meg volt fogva, ha anyámékhoz mentünk.

Náluk ez a kutyautálat családi vonás, párom szülei meg nagyszülei se szeretik a kutyákat, az apja szerint "kutyát sétáltatni a bolondok szoktak". Más állatokkal nincs baja, macskákat meg a lovakat nagyon szereti.

Mi a teendő?



2019. júl. 30. 16:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%
Leszögezném, hogy nem utálom a kutyákat, de valamiért kiskorom óta fèlek tőlük, ennek ellenére ez nem lenne ok arra, hogy a gyerekemet ne láthassa az anyósom/apósom, csak mert kutyát tartanak, és én felnőtt létemre is félek tőlük.
2019. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
22%

Ha megkötik, akkor nincs igaza.

Egyébként igaza van.

2019. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%
5-ös vagyok, és azért írtam, mert terápiás kutyákkal dolgozom, fejlesztő pedagógus vagyok. Én, amiket a tanfolyamon láttam és tanultam, azok alapján úgy gondolom, sem szocializált kutyát, másmilyet meg pláne nem viszünk kisgyerek közelébe, csak ha szűrve volt az idegrendszere. Ennyi. A sok kutya - barát pedig kicsit szálljon le a magas lóról, ugyanis nem igaz amit állítanak, mert egy kutyában sem szabad megbízni!
2019. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%
Kérdés, mit értünk kutyaimádó alatt. Ha azt, hogy blöki van a háznál, akit etetnek, nevelnek, orvoshoz hordanak, és játszanak vele, azzal nincs gond. Ha viszont arról van szó, hogy beengedik a lakásba, nyalatják magukat vele, vele alszanak, és hasonló elmeháborodott dolgok, akkor abszolút meg tudom érteni a párod, sőt.
2019. júl. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%
Attól is függ, milyen kutya. Egyébként meg pont hogy egy ilyen kedves állat lesz megértő, hogy bántana ez egy kisgyereket, ha ott vannak a nagyszülők is?
2019. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
13%
Úgy, hogy egy pillanat alatt megvan a baj! Pont a nagyszülő felelősség érzete csökken, mert jaaj az imádnivaló kutyuska szereti a gyerekeket... Igen. És melyik felnőtt fogja vállalni a felelősséget, ha a kutyulika megkapja a gyerek arcát mert az rosszkor volt rossz helyen?
2019. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
77%
"Bírom" újabban ezeket a család vs.kutya kérdéseket. A kérdező kitalál valami hülye sztorit amin egymásnak ugrik a sok marha, aztán nem reagál semmire, csak röhög magában. :D
2019. júl. 31. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

Ez attól függ. A párom is "kutyab_zi", sajnos.. :-D Nem szülnék gyereket ebbe a házba, az biztos, mert úgy van nálunk, hogy a kutya itt az isten konkrétan. Nem kis testű kutyáról beszélünk, amstaff, olyan 45-50 kg-os nyom és ahogyan előttem írták, ugyan családi házban élünk, de bent tartja. Fent alszik a garnitúrán, ha fel bírna jönni az emeletre, akkor fent aludna a hálóban..az ágyon.. konkrétan gyerekként van kezelve, ha kajálsz a pofádba mászik, büdös, a szőr hullásról ne is beszéljünk.. elég nehezen viselem, pedig semmi bajom az állatokkal, sőt, kifejezetten szeretem őket, macskánk is volt, de soha nem volt ilyen, hogy ágyon aludjon, meg belemászzon a kajádba és még sorolhatnám. Tehát nincs baj az állattartással, még lakásban sem, csak legyen meg az az egészséges határ, ami pl. nálunk nincs meg... És a kutya/macska nem gyerek.. hanem egy állat. Szóval nem szülnék gyereket, az biztos..

Ha bent van tartva, én sem vinném oda, főleg ha picike.


25L

2019. júl. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%
Látta itt valaki egyáltalán a Beethoven c. filmet? Na az után azt mondani, hogy egy kutya nem aranyos, kedves és szerető! Még vicces is és megvédi a gyerekeket, a házat. A környékünkön rendeget a betörés, de nálunk egy se volt még, mert van 3 kutya (kint) :D
2019. júl. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
66%

13-as, te inkább magadat fejlesszed, mert a kutyákhoz túrót se értesz, az biztos. Nem tudom, mit tanulsz, meg hova jársz, de ha így állsz a kutyákhoz, véletlenül se dolgozz velük, mert megérzik rajtad a bizalmatlanságot, és beleharapnak a fenekedbe.


Azzal értek egyet amúgy, aki az első oldalon leírta, hogy "így öröklődik a f..... ság"


A kutyákat nevelni kell, mint a gyereket. Miért ugrál egyébként? Ül, fekszik, marad, és hasonló szavak ismerősök? Egész életében ugrálni fog, ha nem tanulja meg. Magától nem fogja abbahagyni. A gyerekedet is meg fogod tanítani például késsel-villával enni. Ha te nem tanítod meg, magától honnan tudja majd? A kutyákat is meg kell tanítani bizonyos viselkedési dolgokra, a normális együtt élés érdekében. Hangsúlyozom: tanítani.


Nem a kutya veszélyes gyárilag, hanem az ember, a gazdája nem ért hozzá, nem tud vele bánni, vagy szimplán ostoba.

A kutyát nem hagyjuk magára a gyerekkel, ha ilyen ritkán látják egymást.

Ezek a rémhírterjesztők, (mint a 13-as is), hogy a kutya letépi a gyerek fejét, ez rettenetes, ezeket büntetni kéne, de mit vársz egy olyan országban, ahol a szenzációhajhász híradó is úgy tálal eseteket, mintha ez lenne a normális, meg a mindennapos.


Ilyen férfihez nem mentem volna hozzá, sőt, kerülöm őket. Többek közt azért, mert ilyeneket én nem hallgatok egy életen át. Apósod egy példa a magyar állattartási kultúrára. Ezért van az idegösszeroppanás szélén egy csomó állatvédő. Remélem semmilyen állatuk nincsen, se macskájuk, se lovuk, mert a macskájuk sem kap gondolom semmit. Attól még, hogy simogatni szereti.

Egyébként csak értelmesen kell gondolkodni a dolgokon. Ennyi.


Egyébként a "kutya" topicban relevánsabb válaszokat kapnál mivel van a kérdésben "kutya".

2019. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!