Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Heti kétszer utazzak a szüleim...

Heti kétszer utazzak a szüleimhez, vagy soha ne találkozzak velük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves egyetemista vagyok. A párommal az ő szüleinél lakunk (amíg nem végzek a sulival), részmunkaidőben dolgozok, ebből fizetem minden kiadásom.

A szüleim elvárják, hogy "haza"járjak hozzájuk heti kétszer - egy hétköznap, és szombat este (ekkor vasárnap ebédre is maradnom kell).

Nekem ez elég kellemetlen, mert általàban sok holmim van, az út pedig 2-3 óra átszállással. Hétvégén kocsival megyünk a párommal, de borzalmas az út, és sokszor kerültünk már balesetveszélyes helyzetbe mások miatt. Az már csak hab a tortán, hogy szüleim folyton veszekednek, hol velem, hol egymással, amit annyira nem élvezek, nem igazán szeretek azért odamenni, hogy veszekedést hallgassak elalvàsig.

Szerettem volna ritkítani a látogatásokat, hogy elég legyen kéthetente, aztán havonta menni, így több időnk lenne a párommal a saját dolgainkra, és talán a családommal töltött idő is minőségibb lenne.

Olvasgattam az oldalon hasonló témájú kérdéseket, sok helyen azt tanácsolták, hogy jó ilyenkor a fokozatosság, illetve hogy legyek határozott.

Most a hétvégén megpróbáltam mindkettőt, szóltam, hogy vasárnap még reggel elindulunk haza, és hogy hétközben nem megyek hozzájuk, a jövő héten úgyis utazunk együtt.

Az eredmény annyi lett, hogy üvöltözni kezdtek velem, hogy ha ennyire utálom őket, hogy ekkora gond ott lennem, akkor el lehet takarodni a háztól, irigylik a problémáimat, hogy tehet ilyet a saját gyerekük, és hasonlók.

Azt mondták, a héten döntsem el, hogy kíváncsi vagyok-e rájuk (vagyis megyek továbbra is heti kétszer) vagy nem (ezesetben nem akarnak többet látni, és kidobják az összes holmimat), és igenis hazamegyek egyik hétköznap és akkor megbeszéljük.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Van valami megoldás, hogy lehessen életem, és ne veszítsem el a szüleimet? Mit gondoltok?


2017. okt. 24. 08:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem engednék a zsarolásnak.

Még EGYSZER menj haza (a barátoddal együtt), csomagold össze mindazt, ami neked fontos és utána ne látogasd öket, amíg nem jönnek észre.


Két okból is ezt javaslom:


1. Az ilyen zsarolós embereknek csak arra megy ki a dolog, hogy éreztessék veled hatalmukat, és nem tényleges kapcsolatra vágynak. Emellett ennyi idösen már neked is kellene annyira érettnek lenni, hogy ne függj tölük érzelmioleg sem.


2. Mivel eleve nem jó a kapcsolatotok, veszekedések vannak folyamatosan, emiatt akkor is érdemes lenne szüneteltetni/ritkítani a látogatásokat, ha nem állítottak volna választás elé, de így mindenképpen az a jobb, ha nem tartod velük a kontaktust.

2017. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

NEm tudom, milyen egyetemre jársz, ahol hét közben megengedhetö egy ilyen hosszú látogatás, mert ha csak az oda-vissaz út kb 5-6 óra, akkor egész nap nem vagy az egyetemen - és ezt nem sok helyen lehetne megtenni.


De ettöl függetlenül menj haza a hétvégén, szedd össze a cuccaidat, vidd magaddal és szüntesd be a látogatásokat, mert azért nem éri meg ennyit utazni, hogy veszekedjenek veled, emellett ha ök ennyire be akarnak korlátozni, azt nem szabadna 24 évesen engedni, elvégre elvileg felnött lennél, vagy mi!

2017. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Délután 4-kor indulok el, este 6-7 körül szüleimnél vagyok, másnap pedig 7-kor indulok, 10-től vannak óráim általában.


Én is arra hajlok hogy nem hagyom magam zsarolni, de ez így nagyon rossz. :(

2017. okt. 24. 08:20
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőekkel értek egyet, nagyon sajnálom a kialakult helyzetet.
2017. okt. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad zsarolni.

Annak pláne mi értelme, hogy utazz órákat, hogy alig legyél otthon? Este 6-7-re hazaérsz, reggel hétkor indulsz, ezért teljesen felesleges. Főleg, hogy még veszekednek is. ..

2017. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

A békesség híve vagyok, de ez tipikusan az az eset, ahol a másik fél abszolúte tárgyalásképtelen.

Én azért megpróbálnám nekik elmagyarázni, hogy ez egyáltalán nem az utálatról szól, csak az élet rendje az, hogy a "fiókák" előbb-utóbb kirepülnek, és természetes, hogy munka mellett, 100 km távolságról egy felnőtt, majdnem házas ember nem lesz annyit otthon, mint egy kistini.

Ha ekkor sem értik meg, akkor cuccolnék, lévén így már nem a családi szeretetről, hanem a kisajátításról szól a játék.

Arról meg megvan a véleményem, ha egy szülő csak bizonyos feltételekkel hajlandó egyáltalán látni a gyermekét.

2017. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Ne hagyd magad. Idovel megbekelnek es örülni fognak a heti 1 latogatasnak is, most csak egy kis szünetet kell tartani.
2017. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Kezdd azzal, hogy mondd meg nekik nincs több pénz a rengeteg utazásra, mert csődbe mentetek. Kezdjék el állni az utazás költségeit. Nagyon hamar abba fogják hagyni a hisztit. Én a gyerekemet ritkán látom, mert ő is több órára lakik, tanul és dolgozik. Ha tud jönni, akkor adok bele, de nem követelem, hogy erején felül teljesítsen. Ma már ott a Facebook és a videó chat. Na ott minden nap beszélünk. Csináljátok ti is ezt. Az agyam eldobom némely szülőn.
2017. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

"Van valami megoldás, hogy lehessen életem, és ne veszítsem el a szüleimet?"

Már elveszítetted őket. Ez így keményen zsarolás, ők pedig nem a fiuknak, hanem a tulajdonuknak szeretnének tekinteni. De a leírtak alapján egyértelmű, hogy nagy bajok vannak velük.

Természetesen behódolhatsz nekik, nem te lennél az egyetlen, akit anyuci-apuci magához láncol, de ez esetben borítékolhatod, hogy életed nem lesz, és csak idő kérdése, hogy a párod meddig fogja bírni.

2017. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#6

Megpróbáltam nekik elmagyarázni, de azt mondták, aki suliba jár az gyerek, nem dolgozok teljes állásban, nem vagyok felnőtt, meg különben is, nekik mindig gyerek leszek....


Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 24. 09:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!