Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom közölte, hogy ő a közös...

Párom közölte, hogy ő a közös gyereket nem fogja elvinni a szüleimhez, mert ki nem állhatja a kutyab. zikat. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Eddig megvoltak, úgyis ritkán mentünk hozzájuk, szüleim nagyon szeretik a kutyájukat, párom a kutyamániásokat ki nem állhatja, azt mondja addig a gyerek se megy oda, mert a kutya "veszélyes". Ami annyit tesz, hogy csak ugrál meg ugat. Eddig se lehetett egy szava se, a kutya mindig meg volt fogva, ha anyámékhoz mentünk.

Náluk ez a kutyautálat családi vonás, párom szülei meg nagyszülei se szeretik a kutyákat, az apja szerint "kutyát sétáltatni a bolondok szoktak". Más állatokkal nincs baja, macskákat meg a lovakat nagyon szereti.

Mi a teendő?



2019. júl. 30. 16:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%

Azért maradjunk annyiban hogy a kutyatartók legnagyobb része, irreálisan szerelmes a kutyájába, mindent megenged neki, és nem szól rá amikor ráugrál a vendégre, belemászik az arcába miközben eszik, stb.


Ez rohadtul nem normális. Mondom ezt úgy hogy világéletemben volt kutyám, macskám. De nem a házban bent. Ha meg bent van akkor legyen olyan szinten jólnevelt, hogy rögtön hallgat a gazdájára, hogy mit szabad, mit nem.


Sajnos nagyon sokszor megkapom, hogy én miért utálom az állatokat meg stb., mikor nekem is van állatom, és jól tartom, csak azért mert nem viselem el, hogy átmegyek valakihez vendégségbe, és folyamatosan ugrál rajtam a kutya, nem lehet tőle enni, beszélgetni, és ő ezt normálisnak tartja, gügyög hozzá össze-vissza.


Egy dolog szeretni az állatokat, és egy másik, beteges dolog, amikor mindent megengedsz a háziállatodnak, még többet mint a gyerekednek engednél, azt nem tartom normálisnak, és sajnos ez a jellemző.


Sok kutyabarátnak magába kéne nézni és logikusan elgondolkodni, hogy miért kell pl. sárosnak lennie a vendégnek amikor bejön a kapun mert összeugrálja a kutya? Vagy miért kell bárkinek elviselnie, hogy egy állat, legyen az akármilyen tiszta, ott van az asztalnál, nyalogatja az ember karját stb., miközben esznek?

Ez alapvető műveltség szerintem, hogy az ilyen dolgokra odafigyel az ember, hogy az ő hobbija, kedvelt dolga miatt mások ne szenvedjenek. Ez a legtöbb kutyatartóban nincs meg.

2019. aug. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
30%
Minek mentél hozzá egy ilyen mucsai suttyóhoz?
2019. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a másik kedvencem mikor a gazdi elengedi a nagytestű, vadállat kutyáját és csodálkozik a hülyéje mikor megijednek ettől a gyalogosok. Néhány kutyatartó elvakultan szereti a kutyáját, jobban szereti mint a saját gyerekét, ami nevetséges. :D
2019. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
27%

21: Igen, sajnos egyet kell értenem veled, 18-as hozzászóló vagyok. Ezt tapasztaltam. Ami számomra a legbosszantóbb, hogy én vagyok a hülye, szívtelen, mert éppen nem hagyom vagy nem tolerálom, hogy nyalogat a kutya össze-vissza, nem gügyögök hozzá és persze nem adok neki minden lószarból, amit éppen eszek, értem itt pl. fagyi (wtf? nyalogatja kezedről...), a chips és az egyéb ilyen dolgok, amik szerintem marhára nem tesznek jót annak a szerencsétlen állatnak. Szóval kellene az a határ. gyerekkoromban is és mikor nagyobbak lettünk is végig voltak állataink, kutyák, macskák, de ennyire betegesen soha nem viselkedtünk velük.

Egyébként nem tudom, hogy mi váltja ki belőlük ezt a viselkedést, hogy tényleg szinte nagyobb becsben van tatva, mint pl. a párja vagy neadjisten a gyereke.. nem tudom mi ennek a pszichológiája.

2019. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
33%
Az a pszichológiája, hogy most az a divat hogy a kutya az isten, meg jobb az embernél stb, lêpten nyomon ezt hallani. Vannak emberek akik nem gondolkodnak el, hogy ennek van-e értelme, simán elfogadják, hogy hát ok, ha már úgyis jobb a kutya mint az ember akkor had csináljon meg akármit, megérdemli mert nem rosszindulatú stb, mint az emberek. : D
2019. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az én szüleim szinte szerelmi háromszögben vannak a kutyájukkal.

Mi próbáltunk alkalmazkodni, de ők nem nevelik azt az állatot. Viszonylag nagyobb testű kutya, mondjuk mint egy roti.

Családi házban laknak nagy udvarral, a kutya mégis bent van, nem képesek addig elzárni, amíg pár havonta 1-2 órát ott voltunk.

Nem is zavart volna, ha nem mászott volna a kajánkba,nem borított volna fel, nem úsztunk volna a nyálban. Minden alkalommal vagy szétszedte a ruhánkat, vagy felsértette a karom (még mindig ott vannak a nyomai). Igen ez neki játék, ő a 73kilójával rámugrik, én 45kg vagyok, majd össze csinálom magam olyan nehéz.

Nem a kutyával van a baj,hanem hogy nem nevelik meg.

Mindig úgy néztünk ki hazafele,mint a menekültek, mostanában nem járunk hozzájuk.

Ha fontosak lennénk,pár órára igenis el lehet zárni, nem lesz semmi baja vagy neveljék meg.

2019. nov. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
82%
Egyél többet. 45 kg az nagyon keves.
2019. nov. 15. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!