Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti ezt hogy reagálnátok le?

Ti ezt hogy reagálnátok le?

Figyelt kérdés

Nyári szünet miatt anyósom vigyázott ma a 2,5 éves gyerekünkre, mert mi már dolgozunk. Azt mondta tegna,szeretné elvinni a fiunkat usziba, amivel nem is lett volna baj, csakhogy ő időközben kitalálta, egy teljesen másik városba viszi el,nekünk pedig nem szólt erről. Délben üzent valakivel, hogy telefonját otthonhagyta, elmentek már, majd hozza B-t a megbeszélt időben. Hát nem hozta, azt sem tudtam merre vannak, mikor jönnek, pedig már rég hoznia kellett volna.

Hívogatni meg hiába hívtam ugye. Szerzett valahonnan egy rozzant gyerekülést, azzal vitte el. Azt tudni kell,hogy katasztrófa ahogy vezet, ezért direkt megkértük, hogy kocsival sehova ne vigye. A legjobb hogy kb egy annyit reagált hogy és? Szóltam.

Csak szerintem nincs ez így rendben? Mert nekem eszembe nem jutna ezt csinálni más gyerekével.



2019. aug. 1. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem ezt te nagyon túl reagálok. Most nem mindegy,melyik szoba megy a gyerekkel? Bár melyikben megtörténhet a baj. De akár otthon is. Nem csak az autóban vagy az uszodában. Az meg hogy a telefonját véletlenül otthon hagyta,megint nem számít terrorizmusnak. Tévedni emberi dolog. Tényleg keress inkább egy bêbiszittert,vagy beszéld meg a nagyival,hogy te mit szeretnél. Most eszembe jutott az alsó szomszédom,akivel régen egy panelban laktunk. Ő a saját anyjának leírta a napi tervet,hogy míg ő dolgozik,a gyerek.mikor mit egyen,igyon,mikor vigye a játszótérre,stb...

Az anyuka mindent úgy csinált,és sosem volt köztük.konfliktus. Bár az anyuka eléggé én tudok mindent fajta volt,tehát a saját anyját eltiltotta volna a gyerektől,ha az nem.követte volna az utasításait. De nekik működött. Nekem kicsit abszurdnak tűnt.

A lênyeg,hogy akkor öld meg máshogy a gyerek vigyázást,ha így nem felel meg ahogy a mama csinálja.

2019. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
6%

"Csak szerintem nincs ez így rendben? "


Csak szerinted!

Inkább örülnöd kellene, hogy van egy ingyen bébicsőszöd, és nem egy egész krimit keríteni abból, hogy pl. otthon felejtette a telefonját, vagy "késtek" 10 percet.


Nyilván te tökéletes vagy mindenben, hiszen még sohasem felejtettél el semmit és még sohasem késtél el sehonnan.

2019. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%

Jézusom... Front van??


Aposom is szörnyen vezet, nem figyel oda, nyomja neki... Volt is mar 2szer baleset, az ő hibájából. Csoda h nem halt meg senki. Nem is engedjük a gyermekünket vele, ha ő vezet. De sogromek se...


Amúgy meg, ezen kívül... Mar ha ezt szóvá tettétek neki, nincs gáz... Mobil otthon maradhat tenyleg veletlen is, olyan is van h késik az ember... De ha azt se tudom hogy merre járnak, marmint nem percre pontosan... De azert nagyjából. Igazából en csak a vezetésen huznam fel magam de nagyon... Ugy hogy nincs jogsim. De latom ki hogy vezet, es azert sincs mert tudom h NEKEM sem lenne valo.. Nem tudom én sem figyelni.. Ja es pl apos melle soha nem ulok en sem, nem is vitetem magam vele semerre. :D


A vezetés akkor is felhuzna ha épp jol vezetne, de en kifejezetten megkerem ra, h ne! Ez a szuloi mivoltom megkerdojelezese lenne. Nem azt mondom, h mindenfele szabalyt kitalalok, de ha valamire felhivom a figyelmet, annak figyelmen kivul hagyasa azt jelzi h nem tartanak felnottnek.


Egyébként van olyan h a nagyszulo kunyeralja a gyereket. :D Bar nem nalunk sajna, de ez van. Van bebiszitter,meg ovi meg szabadsag...

2019. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%

Normális itt a többség?

Rozzant gyerekülésről ír a Kérdező. Ti hagynátok beletenni és autóztatni a kölykötöket, vagy csak kötekedni akartok, mert ez a gyk, miért ne ekézzétek már azt, aki kérdez?

2019. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom ki hogy van ezzel, de mi még a férjemmel, a gyerek apjával is megüzenjük egymásnak, hogy hová megyünk. Ha változik a terv, akkor legalább egy üzit küldünk egymásnak.

Nyilván nem azt, hogy 2 utcával odébb megyünk a játszóra. De másik városba nem visszük a gyereket a másik tudta nélkül. Nem azért, mert nem bízunk egymásban, de sose árt, ha tudjuk hol van a másik. Ha itthon marad a telefonom, akkor pláne.

Olyan autóba még én sem ülök, ahol a sofőr vezetése "katasztrófa" , a gyerekemet sem fogom engedi.

A másik, hogy a nagymama valószínűleg vállalta, hogy vigyáz az unokájára és feltételezzük szívesen tölt vele időt és örül a lehetőségnek.

2019. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

16-os, tudod, Ti vagytok a Normálisék. (Mi is hasonlóan tesszük, mint ti.)

Itt a gyk-n ez kb. 1 százalék, a maradék 99 százalék kő bunkó családban él valószínűleg. (Rozzant gyerekülés már önmagában kiskorú veszélyeztetése.)

2019. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A válaszokat olvasva tényleg azt hittem velem van a baj, de szerencsére az utolsó kettő válaszoló helyretett. Tegnap még indulatból beszéltem, ma már csak kicsit. :) szóval... nagyon nincs rendben, hogy azt gondolom a város másik felén van nagymamával a kicsi, mert ha bármi történik, nyílván ott keresném először, ha már a telefonját sem veszi fel ugye. Az sincs rendben, hogy nem hozza időre,és itt nem percekről beszélünk. Határozott kérésünk ellenére tette kocsiba és igen, kunyerálnia kell a gyereket, mert alapvetően megbízhatatlan sok szempontból. És még mielőtt valaki nekem tamadna, hogy ha megbízhatatlan minek engedtem el vele, azért, mert még soha nem vigyázott rá és szerette volna ő is kivenni a részét a nyári gyerek vigyázásból.
2019. aug. 2. 14:28
 18/18 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk azért van bébiszitter, mert ő legalább betartja azt, amit kérek tőle.

A másik meg az, hogy anyósom szándékosan nem partner, azért nem tartja be a kérésem, hogy neki lehessen "igaza" (értelmileg ép, tehát képes felfogni az életet). Többször előfordult, ezért van bébiszitter. Persze anyós őrjöng, de nem érdekel :) felnőtt emberként játszmázik...? Akkor csak játszmázzon.

És végül : már csak azért sem kérem meg soha anyóst a vigyázásra, hogy a későbbiekben ne kelljen azt hallgatnom, hogy ő ingyen, szívességből vigyáz... Akkor kérem el kell dönteni, mi tartozik a "nagymama" szerepébe? Csak az, hogy amikor ott van nála az unoka, olyan dolgok történnek, olyan dolgokat eszik, amiket az anyuka nem tart jónak, de azt lesz@#arva a mama akkor is ellene megy? Vagy az már nem vigyázás, ha a nagyi óhajtja a kicsi társaságát, csak akkor szívesség, ha anyuka kéri rá.. Kicsit kettős mérce szagú...

2019. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!