Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet megértetni...

Hogyan lehet megértetni anyóssal, hogy ebbe nincs semmi beleszólása?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: terhes vagyok, kisfiunk lesz és már megvan a neve. Mindkettőnknek volt egy kedvenc fiú neve, mikor megtudtuk, hogy fiú a baba, egyből tudtuk hogy ez lesz a neve. Kicsit különlegesebb, ritkább névről van szó, de nem is ez a lényeg. Hanem, hogy párom vezetéknevével hülyén hangzik, az enyémmel viszont tök jól összecseng, így hát abban maradtunk, hogy az én vezetéknevemet kapja meg. Na hát drága anyósom ezen felháborodott, hogy milyen dolog egy gyereket az anyja nevére íratni?? Mintha én nem lennék szülője a fiunknak. Na mindegy is. Igazából már ott kiakadt, hogy én nem vettem fel a férjem nevét. Aztán azon, hogy nem a férjem vezetéknevét kapja a baba, mert náluk ez volt a szokás. De ez már tényleg sok, betelt nálunk is a pohár és összevesztünk. Nem tetszett neki, mikor közöltük, hogy az ég világon semmi köze nincs se ehhez, se máshoz a gyerekkel kapcsolatban, ahogy nem volt köze ahhoz se, hogy megtartottam a nevemet és ahhoz se, hogy nem visszük tovább a férjem keresztnevét. Bedurcizott és most áll a bál, mert annak ellenére h kristálytisztán és határozottan elmondtuk, hogy akadjon le a témáról, továbbra is lovagol rajta.. Rokonoktól halljuk vissza, hogy pörög a témán és ki van akadva.

Tudom biztos volt már hasonló kérdés, de tudtok bármit tanácsolni? Azonkívül, hogy összevesznénk? Nem értem miért nem tud névtől független örülni a saját unokájának...:(


(Ja és előre szeretném leszögezni, hogy nem véleményekre vagyok kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy az én vezetéknevemet kapja a fiunk! Még mielőtt letámadna valaki anyóshoz hasonlóan. A problémát szeretnénk orvosolni valahogy.)


2019. aug. 2. 12:41
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
#30: Igen ezt tudjuk, már folyamatba van ennek elintézése. De azért köszönöm! :)
2019. aug. 2. 15:31
 32/53 anonim ***** válasza:
16%
Én a kötőjeles verziónál maradnék. Ha a Tóthtal nem hangzik jól, de Kissel igen, akkor Tóth-Kissel is jól fog hangozni. Ezzel részben meg lehetne békíteni anyóst, hogy oké, akkor viszi tovább a nevet. Az meg, hogy hogy 20+ év múlva a leendő gyerek hogy dönt névviselést illetően, szerintem nem releváns, változnak a szokások (20+ éve te is boldogan lettél volna Tóthné, ha akkoriban nősz fel :D), ő is dönthet úgy akkor, hogy a Kisst tartja meg a kötőjelből, mert az hangzik jól. De akkor az a felnőtt unoka döntése lesz, amibe anyós már nem szólhat bele. :)
2019. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
Mint írtam több okból is elvettettük a kötőjeles változatot, marad az én vezetéknevem, ez már tuti. A kötőjelessel is bénán cseng a név + baromi hosszú lenne, de amúgy anyósomnak az sem felelne meg, ezt meg is mondta. Ő csak azt a verziót lenne hajlandó elfogadni, hogy a férjem vezetékneve és az ő keresztneve...
2019. aug. 2. 15:37
 34/53 anonim ***** válasza:
89%

Ez esetben nem reagálnék semmit, fújja csak a magáét, és tenném, amit eldöntöttünk. Amolyan "persze anyuka, igen értem anyuka" stílusban, ha épp nem tudjátok megúszni, de nem mennék bele veszekedésbe. Majd megszokja, ha megszületik az unoka, akkor tán az fontosabb lesz, mint hogy ezen balhézzon.

(Hacsak nem olyan elvetemült, mint itt némelyik válaszolónál, olvastam olyat itt, hogy anyós bement a kórházba, megkeresni a dokit, hogy a meny félrebeszélt a delíriumtól, nem is úgy fogják hívni a gyereket, írják àt apuka keresztnevére... :D )

2019. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
#34 Úristen ez komoly, ilyen létezik...?? :D Hát ez nagyon durva, azért azt nem nézném ki anyósomból, hogy ilyesmikre vetemedjen. :D De mindenesetre durva.
2019. aug. 2. 15:53
 36/53 anonim válasza:
18%

Én hallottam már cifrábbat is, férj feleség összeveszett, férj kiborult, elment 3 napra a nyaralóba. Feleség tudta, hogy nem fog beszólni munkahelyre csak utólag s betelefonált hogy a férje azt üzeni felmondott. kiakadtak, hogy így mond fel, s miután 3 napja nem ment be egy akkori törvény alapján (ma is érvényes) lehetőség volt jogszerűen nélküle felbontani a munkaszerződést. 3 nap után ment be a férj dolgozni, s közölték vele, már nem dolgozik ott. S ilyesmit visszacsinálni már nem lehet csak a felsőbb vezetőkkel együtt akik ezt nem nézték jó szemmel.


Persze lehet mégis az anyós névváltoztatásos húzása a durvább, nem is tudom.


Azonban ez utóbbi ellen tudok egy nagyon frappáns megoldást. Direktbe az anyós szemébe hazudni, hogy rendben úgy lesz ahogy akarja, majd a kórházban azt mondani, amit szeretnétek. Ha az orvos normális akkor talán még abba is belemegy hogy hamis karszallagot tesz e gyerekre bár nem tudom, manapság mi van a gyereken névként. De én elmondanám az orvosnak, hogy milyen vita volt a gyerek neve miatt, lehet belátja mindenkinek jobb ha nem veri ki a balhét az anyós a szülészeti osztályon. Lehet évekig nem tudja meg mi a neve még az is lehet hogy kifingik mire megtudná. Iskolai füzeteit megnézi ugyan de akkor már az is lehet hogy megvakul. Szóval biztos balhé kontra vagy lesz balhé vagy nem.

2019. aug. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
77%
Az a legokosabb ebben a helyzetben, ha minimálisra csökkentitek a találkozások számát az anyóssal, és ha felhozza a témát, még véletlenül se ugrojatok be a provokációra, hanem közöljétek (!) vele, hogy ez a végleges döntésetek és kész. Felőlem mehetne akár a pápához is, hogy nem tetszik neki a gyerek neve, akkor sem lenne beleszólása. A rokonok meg, ne aggódj, nem fognak sokat foglalkozni vele, legfeljebb egyetértenek majd az anyóssal, de téged már nem fognak nyaggatni. Én nekem sem lennének álmatlan éjszakáim amiatt, hogy tegyük fel, a másodunokatestvérem feleségének és a gyerekének mi lesz a vezetékneve. Anyós meg majd szépen megtanulja, ha ignoráljátok őt és még csak nem is avatjátok be őt a fontosabb családi dolgokba, hogy ideje becsukni a száját és hagyni, hogy a felnőtt fia és a menye is élhessék az életüket békében.
2019. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
74%
7# 2016-ban házasodtunk és ki kellett tölteni mi lesz a születendő gserek vezetékneve. Még a kanyarban sem volt pedig akkor a gyerek.
2019. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
24%
9# fogadjunk ugyanúgy duzzogna.. Plusz azért is mert elhallgatták.. Ez sem megoldás szerintem. Nem kell vele foglalkozni és kész.
2019. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
33%
21# és ez kinek a hibája lesz?? Minden szart nem kell ám lenyelni az anyóstól. Ez lelki terror. Dögöljön meg az ilyen...
2019. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!