Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet megértetni...

Hogyan lehet megértetni anyóssal, hogy ebbe nincs semmi beleszólása?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: terhes vagyok, kisfiunk lesz és már megvan a neve. Mindkettőnknek volt egy kedvenc fiú neve, mikor megtudtuk, hogy fiú a baba, egyből tudtuk hogy ez lesz a neve. Kicsit különlegesebb, ritkább névről van szó, de nem is ez a lényeg. Hanem, hogy párom vezetéknevével hülyén hangzik, az enyémmel viszont tök jól összecseng, így hát abban maradtunk, hogy az én vezetéknevemet kapja meg. Na hát drága anyósom ezen felháborodott, hogy milyen dolog egy gyereket az anyja nevére íratni?? Mintha én nem lennék szülője a fiunknak. Na mindegy is. Igazából már ott kiakadt, hogy én nem vettem fel a férjem nevét. Aztán azon, hogy nem a férjem vezetéknevét kapja a baba, mert náluk ez volt a szokás. De ez már tényleg sok, betelt nálunk is a pohár és összevesztünk. Nem tetszett neki, mikor közöltük, hogy az ég világon semmi köze nincs se ehhez, se máshoz a gyerekkel kapcsolatban, ahogy nem volt köze ahhoz se, hogy megtartottam a nevemet és ahhoz se, hogy nem visszük tovább a férjem keresztnevét. Bedurcizott és most áll a bál, mert annak ellenére h kristálytisztán és határozottan elmondtuk, hogy akadjon le a témáról, továbbra is lovagol rajta.. Rokonoktól halljuk vissza, hogy pörög a témán és ki van akadva.

Tudom biztos volt már hasonló kérdés, de tudtok bármit tanácsolni? Azonkívül, hogy összevesznénk? Nem értem miért nem tud névtől független örülni a saját unokájának...:(


(Ja és előre szeretném leszögezni, hogy nem véleményekre vagyok kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy az én vezetéknevemet kapja a fiunk! Még mielőtt letámadna valaki anyóshoz hasonlóan. A problémát szeretnénk orvosolni valahogy.)


2019. aug. 2. 12:41
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
89%

"Bedurcizott és most áll a bál, mert annak ellenére h kristálytisztán és határozottan elmondtuk, hogy akadjon le a témáról, továbbra is lovagol rajta.. Rokonoktól halljuk vissza, hogy pörög a témán és ki van akadva." - Kérdező, ez az ő problémája, nem a tiétek - nem tudsz helyette gondolkodni...

Annyit tehettek, hogy ha nektek rákezd erre a név-témára, felálltok, kimentek... aztán mondja a stelázsinak az agybajait...

2019. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
26%
#36 te sem vagy normális az tuti...beteg állat
2019. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim válasza:
7%

12 vagyok

Mi vagyunk a birkák akik segíteni akarnak, pont mi nekünk legalább van véleményünk

2019. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, gondolom inkább a #13, mert a #12 az 67%-on áll...

A #13-mal meg az a baj, hogy nettó hülyeség:

"4:150. § [A gyermek nevének meghatározása]


...


(2) A házasságban élő szülők valamennyi, a házasság fennállása alatt született közös gyermekének kizárólag azonos családi neve lehet, kivéve, ha a szülők a házasság fennállása alatt családi nevüket módosították. Közös házassági nevet viselő házastársak gyermeke a szülők közös házassági nevét viselheti. Ha a szülők egyike viseli házassági névként kettőjük összekapcsolt családi nevét, a gyermek - a szülők megállapodása alapján - a másik szülő házasságra utaló toldást nem tartalmazó nevét vagy a szülők összekapcsolt családi nevét viseli."

Ez Ptk igéje:)

Megismétlem a lényeget: "...A házasságban élő szülők valamennyi, a házasság fennállása alatt született közös gyermekének kizárólag azonos családi neve lehet, ..."

Vagy hogy gondoltad, Kérdezőék azért váljanak el, hogy az anyósnak meg legyen a sikerélménye?

(egyébként, ha ezt tennék, akkor meg azon hisztizne a nyomorult... úgyhogy tök mindegy. Ismerem a fajtáját, az én anyám egy ugyanilyen idióta, az meg azon hisztizett, hogy "mi az, hogy nem házasodunk össze? - mert ha születik gyerek, azt majd így meg úgy fogják csúfolni...")

2019. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
87%
Annyit tudtok tenni, hogy ha nem fejezi be, akkor kerülitek vele a kapcsolatot, nem hagyjátok magatokat zsarolni, meg játszmázni, és az értékes energiáitokat másra fordítjátok.
2019. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim válasza:
10%
36-os vagyok. Azt elfelejtettem mondani hogy valami névhez nem köthető becenevet kell adni a gyereknek, Prüntyőke, Nyivákmadár vagy valami ilyesmit. S akkor végkép nem fog feltűnni hogy nem az a neve amit anyós szánt neki, amikor szólongatjátok.
2019. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
69%
36-os, nálad komoly gondok vannak az emeleten.
2019. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
66%

A 18-as válaszolónak igaza van!!


Én a helyében nem magyarázkodnék többet, ha újra felhozza a témát, egyetlen egy, határozott mondattal rövidre is zárnám : ez a mi döntésünk.

Nem kell védőbeszédet tartani, ez a ti döntésetek, senkinek sem kell magyarázatot adni.

Az anyós meg jobban tenné, ha most már észre venné magát, nem ő a főnök, lehet eddig a családjában mindig úgy voltak a dolgokt, ahogy ő óhajtotta, de most már új család vagytok, vagyis lesztek hamarosan a babával hárman.

A régi hagyományokra való hivatkozás ugyan olyan elavult szokás, mint maga a hagyomány, nem csak a fiataloknak kell alkalmazkodni, nemcsak a fiataloknak kell tisztelettel eljárni, nem kell a fiataloknak bólogatniuk.

2019. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy sem az anyós nevét vinné tovább az utód, gondolom apósod nem kakaskodik ennyire, ez pusztán egy kis hatalmi harc anyós részéről "már pedig az lesz, amit én mondok" ez szokásos sztori.
2019. aug. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
79%

Le kell sz4rni és kész. Miért problémázol ezen? Semmi köze hozzá, hogy hívják a gyereket, kinek a vezetéknevét kapja.

Nem fogod tudni megértetni, elfogadtatni vele a dolgot.

Csak magadnak csinálod a feszültséget azzal hogy megpróbálod..


Nálunk ugyanez volt a helyzet.

Majd idővel lehiggad és kénytelen lesz beletörődni.

2019. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!