Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoltok a hasonló...

Mit gondoltok a hasonló helyzetekről?

Figyelt kérdés
Nos, elég jól egyezek anyóssal is , apóssal is. Nem voltak próblémák közöttünk, anyós rengeteget segített a fiammal, van,hogy átjön csak úgy beszélgetni velem. Azonaban mikor várandos lettem nagyon erősködött,hogy a férjem nevét hordja a gyerek, amit én személy szerint hülyeségnek tartok. Annyi szép név van még ezen a világon, minek pont a férjemét adjam? Akkor egy kicsit megharagudott, mert tényleg más név mellett döntöttünk. Sem én sem a férjem nem szerettük volna, ha az ő nevét kapja, esetleg második névnek,de végül nem lett második keresztneve. Úgy tűnt a keresztelő után megbékélt a dologgal,de most megint várandos vagyok és már mondja,hogy : "Most ez ugye Petike lesz?" , véletlen kicsúszott a számon,hogy "ön azt adta a fiának amit önök akartak, én azt adom amit mi akarunk." Akkor elment a férjemhez panaszkodni,hogy miért olyan nagy kérés,ha örökölné a gyerekünk a nevet? A férjem az én pártomat védte és azt is oda tette,hogy reméli lányunk lesz. Hát igen, pénteken tudtuk meg,hogy nagy eséllyel lányunk lesz,de a mama nem engedett meg. Nekem rosszul esikvagyok picit, mert eddig jó kapcsolatunk volt, és úgy tűnt bele törödött,hogd nekem nem jön be a névöröklös tradició,de most nem akar engedni, még úgysem,hogy lányunk lesz.
2019. aug. 10. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen helyzetek elkerülésére a legjobb módszer, ha nem mondjátok meg elöre a baba nevét, amikor megszületett, akkor azt kapja, amit ti akartok és attól kezdve a gyereknek az a neve.
2019. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Az elsőnél is úgy volt,hogy végül nem mondtunk semmit, csak azt,hogy átgondoljuk. De csak megharagudott..
2019. aug. 10. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyóssal közölni kéne, hogy van még kb fél millió másik ember ilyen keresztnévvel alsó hangon, ez nem olyan öröklendő dolog, mint egy családnév. A férjednek kéne lerendezni az anyjával, hogy köszönitek a tippet, de mindenki nevezgesse el a saját gyerekét.
2019. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Minek kellett megmondani, hogy lány lesz?

Ha nem tetted volna, akkor simán ráhagyhattad volna - miközben tudod, hogy lány lesz - hogy "Jó, Petike lesz!" és maradt volna szent a béke.

Aztán annak nevezitek a lányotokat, aminek akarjátok!

2019. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem őszintén le kellene ülnötök beszélgetni vele. Ő most úgy érzi, hogy egy jelentéktelen szereplő a családjában, ahol a lényeg most a születendő babán van, ezért próbálja valahogy érvényre juttatni a saját akaratát. Ha korábban jó volt a kapcsolatotok, akkor nem hinném, hogy a torkotoknak esne, ha megkérnétek, hogy ne szóljon bele a névválasztásba.

Az én nagymamám is minden követ megforgatott, hogy az unokaöcsém a neki tetsző nevek egyikét kapja, aztán végül a gyereknek a szülei választottak keresztnevet, és mamám is belenyugodott egy idő után. Remélhetőleg a te anyósodnak sem a gyerek neve lesz az elsődleges dolga, amikor megszületik a baba, hanem próbál majd segíteni, támogatni titeket, aztán majd megszereti a nevet, amit választottatok neki.

2019. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!