Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom amint pénzt lát elkezd...

Apósom amint pénzt lát elkezd nagyképűsködni? De addig mindenki húzza meg magát?

Figyelt kérdés

Évekig hallgatnunk kellett nehogy megbántsuk az érzékeny lelkét. Amikor autót vettünk el kellett titkolni majd úgy beadni neki hogy ez egy használt, régi kocsi, nem nagy szám. Ha tőle kérdezte valaki hogy mikor cseréli le a 30 éves kocsiját amit állandóan szerelni kell, káromkodva kikérte magának, hogy neki nincsen erre pénze, hiszen ő egy tisztességesen dolgozó munkás ember csak.

2 éve elszállt a bére. Előtte egész életében minimálbért kapott, most a munkaerőhiány miatt 300 ezer nettót megkap. Az anyós szintén 200 felett keres mostmár, ő gyári sori munkás. Első dolguk volt venni egy “fullextrás” Skoda Octaviát, 2012-es évjárat. Azóta is dicsekedik nekem hogy én hogyan tudok a kocsimmal tolatni, mert azt kamera nélkül nem lehet ami az övében van! Állandóan dicsekedik. Nyaralni se jártak soha! Nekik nincs rá keret! Amikor mi mentünk külföldre, azt kellett mondani hogy céges út és a cég fizeti, nem is fogjuk látni a tengert, blablabla. Nehogy megsértődjön! Ha mondtunk valamit, kiabálni kezdett hogy ő majdnem nyugdíjas és egész életében dolgozott és sehol nem tart. Erre idén mi csak a Balatonra jutottunk el, ők meg az olasz tengerpartra mentek. Após megszólal: én abba a koszos, összesz. Balatonba bele nem mennék, én csak a tengerbe megyek bele ahol égszinkék a víz és látom a lábujjamat benne!

Most erre mit lehet mondani? Hogyan lehet kezelni egy ilyen embert? Ha beolvasok neki újra megsértődhet, ha ráhagyom akkor meg a mi kárunkra kárörvend és dicsekedik.


2019. aug. 12. 15:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

Mikor nem volt pénze, bánta, hogy nincs pénze, és neki nem természetes az, ami másnak alap (új kocsi, tengerparti nyaralás). Nyilván morgott érte. Most van pénze, büszke rá, kihasználja. Mivel a pénz körül forgott az élete, úgy érezte, mindenki az orra alá dörgöli, hogy neki nincs. Most ugyanezt teszi, mert van. Ennyi.

Szerintem ezzel nem kell kezdeni semmit, ráhagyni és kész. Miért baj, ha dicsekszik?


Kocsi kapcsán én közöltem volna, hogy persze, szuper a kamera, de én jobb szeretem a sajátom, ez akkor is megy, ha a technika elromlik. Nyaralás kapcsán meg hogy jó, akkor jövőre menjetek együtt a kék lábujjpancsihoz, akkor nektek is jut majd rá talán. Ennél mélyebben nem kell belemenni.

2019. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

"Általában a szülő nem irigy a gyerekére"


Általában lehet, hogy ez igaz, viszont van ellenpélda is. Barátnőm anyja pl. nagyon irigy, bárhova mennek, bármit vesznek, házon bármit felújítanak a barátnőmék, kapják a megjegyzéseket az anyjától.

2019. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12

Jó, én normális emberekről beszéltem, vannak kivételek, amik a szabályt erősítik!

Mondhatnánk, hogy vannak akik megölik a gyereküket, ... de ugye nem ez az etalon.

2019. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Az én apósjelöltem is ilyen. Csak ők még most is csórók. Mindenre egyszerre fújtatnak ránk, állandóan hazudni kell nekik meg lekicsinyleni mindent, amit vettünk, csináltunk, mert különben kapjuk az osztást tőle. Féltékeny. Nincs igaza az egyik hozzászólónak, nekem nagyon sok ismerősöm van, aki már 30-35 körül is szépen önerőből szedte össze magát, a szülők által semmije nem lenne. Mi is ilyenek vagyunk. Mindig visszahúztak a szülők, hátráltattak, lekicsinylették a teljesítményünket és megaláztak. Most meg, hogy havonta 1,5-2 millióból élünk - érthető módon nagyon jól, és mindezt mi küzdöttük ki magunk a saját áldozataink árán, most meg irigykednek mindenre. Hamarosan le akarjuk cserélni a 2 éves autónkat, már előre félek, hogy fogjuk beadagolni nekik. Nekik az autóik átlag életkora kb. 15 év. Nyaralásokról sokszor nem is beszélünk már, hogy ne kapjuk a beszólogatásokat. Ha kérdezik, honnan van egy drágább új ruha, azt mondom, leárazva vettem és töredéke árat mondok. Az új iPhone-omat fél évig nem mertem elővenni előttük, nehogy beszóljanak rá. Közben minkettőnk otthon lakó testvérei folyton urizálnak, a fizetésükhöz képest ötszörös életszínvonalon akarnak élni, az nem zavarja a szülőket, csak mi.

A legviccesebb egyébként az volt, mikor az apósjelölt új autót vett (kb. egy tíz éves széthajtott autót), mi közel egy időben vettük vele a vadiúj, ötször annyiba került autónkat. Ő a mi autónkra csak fintorgott, hogy "nekem ez a sz..r nem kéne". Ezt így, hangosan, előttünk. Mikor meg ő hozta haza a kocsiját, minkettőnket beültette, hiába dicsértem neki fél órán át az új szervezményét, nem bírt betelni a dicséretekkel. Csak mutogatta nekem a kocsit tovább, meg erősködött, hogy próbáljam ki. Ő a miénkre meg ránézni alig akart.

2019. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miert kell ezt csinálni. Miert kell lekicsinyleni amit elértetek, vagy eltitkolni, hazudni róla? Szerintem ne foglalkozzatok a morgással. Ha nem tud normalisan reagalni ra, csökkentsétek a talalkozasokat. Mindkét félnek felnőttként kellene viselkedni.
2019. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Konkrétan a falra másznék tőle. És én nem bírnám annyiban hagyni, rendesen osztanám. :D Ha azt mondaná, hogy ő bele nem menne a pocsolya Balatonba, megkérdezném tőle, hogy "de ugye eddig azért jó volt?", vagy ha dicsekszik valamivel, megmondanám, hogy "igen, tudom, mi is voltunk ott x éve". Nem akarnék én egy ilyen pronyónak a kedvében járni, amikor egyértelmű, hogy ő aztán nagy ívből lekakilja a ti dolgaitokat, érzéseiteket.


Eddig sem titkolóztam volna, arról nem ti tehettek, hogy nem jutott egyről a kettőre. Most is csak kívülálló tényezők miatt ugrott meg neki, ha nem lenne munkaerőhiány, nem lenne 300k-s fizetése sem. Nem ő tett érte, hogy jobb legyen neki, ha jól értem. Az ilyen akkor mire irigy? A lehetőség mindenkinek adott, csak könnyebb panaszkodni, meg másokra mutogatni, mit tenni valamit. Aztán az ilyen ember, amint pénzhez jut, elfelejti, honnan jött.. mondom, egy igazi pronyó.

Kiszekálnám a világból is és jókat szórakoznék rajta. :D

2019. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%

Olvastam a kommenteket. Egy-két ember van itt, aki nem a Földön él. Igenis, hogy vannak irigy szülők, (már csak mert valamelyik nagyokos kategorikusan kijelentette itt, hogy egy szülő márpedig nem irigy.) Ez így nem igaz.

Nekem a nagyszüleim is irigyek voltak, emlékszem, főleg a nagymamám Hugom jómódú férfihoz ment feleségül, úgy értem, a srác szülei vettek nekik lakást és autót, hogy a két friss diplomás jobb helyzetből induljon. Én szüleim is örültek neki, én is örültem. Nagymamám pedig kárörvendően mondta, hogy "egyszer majd úgyis megunják, úgyis megunják..." Kb. mint egy dedós (akkor még nem volt elhülyülve amúgy, tehát nem az mondatta vele, csak a szimpla irigység. Hogy a helyes, kedves, okos, értelmes lányunokája nem a nulláról fogja kezdeni a házasságát.) Aki itt az írja, hogy a szülő nem lehet irigy, az el sem tudja képzelni, mik vannak sok családban.

2019. aug. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

Mi öregünk is hasonló.

De azt nem értem miért is kellett nektek hazudni? Ez van. Meg dolgoztatok érte és meg engedtek magatoknak egy két dolgot. Ha meg ő ilyen felfogással rendelkezik akkor csak az ő baja.

Szerintem nem éri meg be olvasni neki. Mégis csak család tag, úgyhogy inkább próbáld a jobb családi iszony megőrzése érdekében el simitani a hencegést mind két oldalon.

U.i.: ha nem tetszik neki az autótok vagy az ahova nyaralni jártok, lepjen meg titeket egy kis ajcsival $$$

2019. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha valakinek egy 2012-s Skoda a szint az meg is érdemli. :D :D :Mindennap hálát adok az égnek, hogy én nem érem be ennyivel. Egyszerűen szerintem most már jöhet a dicsekvés részetekről is :D
2023. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!