Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem volt megalázó?

Csak szerintem volt megalázó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyósommal lenne problémám, megint. Már írtam ki ide kérdést egyszer vele kapcsolatban, akkor segítettek, hátha megint szerencsém lesz.


Sajnos mindigis sok gondom volt a fogaimmal, többek közt hiába mostam, soha nem lettek olyan nagyon fehérek.

Aztán a két terhesség és a cukorbetegség (1-es típusú), csak tovább rontott a helyzeten.

Miután már nem szoptattam a második babámat, belevágtam egy fogászati kezelésbe, melynek következtében koronákat kell csináltatnom.


Hétvégén összejött a család születásnapot ünnepelni, sógornőm kérdezte, hova járok,mikorra lesz kész stb.

Erre anyósom az egész család előtt "de mondtam neki, hogy ne fehéret válasszon, mert nagyon sárgák a fogai".

Senki nem szóló semmit, néma csend, én pedig legszivesebben elsüllyedtem volna.

De nem először említi meg, már négyszemközt is mondta, mondtam is neki, hogy színben megfelelő lesz. Erre most ez.

Szerintem elég volt, hogy előtte szólt, nem kellett volna a egész család ezt mondani.


Mint a fogorvosnál most kiderült A3-as színű koronám lesz.

Igaz, nem az a nagyon fehér szín, de ahogy láttam nem is annyira sárga,mint a beszólása után gondoltam.

Ahogy olvasgattam a neten átlagos fogszínnek mondható.


Szerintetek tényleg megalázó volt, vqgy csak én reagálom túl?



2019. aug. 14. 15:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem igazad van.


Tedd helyre a nyanyat, mert baj lesz

2019. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
A férj ilyenkor hol van a történetből, aki helyre tenné az anyját?
2019. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Hát tuti nem a jóindulat vezérelte...

El ne süllyedj, azért állj ki magadért máskor, mert még azt hiszi megteheti ezt...

2019. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelműen megalázó volt a helyzet, jogos a kiakadásod.

Az anyós mindenki mást piszkál vagy csak veled ilyen?


Amúgy a kellemetlenség ellenére nem aggódnék, a többi rokon szerintem a te pártodon van. Minden normális ember érzi, hogy ez bunkóság a legjavából. Illetve már ismertek téged, tudják milyen színűek a fogaid, nem ez alapján a beszólás alapján fognak megítélni, hanem csak az anyósod fogják szánni, hogy ilyen bunkó.

Próbálj ne foglalkozni vele, esetleg ha előfordulna megint akkor higgadtan, értelmesen szólj neki vissza. Azzal az ilyen egyszerű emberek úgy sem tudnak mit kezdeni.

2019. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az anyósod egyszerűen buta. De amúgy azt sem értem, hogy a rokonságban miért forog közszájon a Te fogászati kezelésed.
2019. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is az. Mit reagáltál, férjed mit reagált?


Amúgy azt csináltam volna, hogy forgatom a szemem, sóhajtok és ugy csinalok mintha gyagyas lenne: "Már elmondtam, hogy a doki erti a dolgát, nekem meg van tükröm :D

2019. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Igen igazad van, megalázó volt !


De ez anyósodat minősíti milyen buta, nem pedig téged.

Tudom bant , de ilyen embernek tojd le nagyívbe a véleményet es eleg szomorú, hogy ennyi ember , rokon aki ott volt, senki sem állt ki erted, ha te nem teszed meg magadert, en tuti nem hagynám magam !

2019. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

"Hétvégén összejött a család születásnapot ünnepelni, sógornőm kérdezte, hova járok,mikorra lesz kész stb."


Oké. Sógornőd meg mi a faxért nem négyszemközt érdeklődik ilyen dologról?

Amúgy persze ez nem von le anyósod tapintatlanságából és butaságából.

2019. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom dettó ilyeneket csinál.

Rokonom meghalt, teljesen magam alatt vagyok, nagyon jól tudja, erre ő elbődül "Hát xx(én) eléggé meghízott nem?!"

Ünnepi ebéd, ki kellett közben mennem vécére, sokáig kint voltam, visszaérek, már befejezték jó páran az evést, enni kezdek, erre ő "Mi már jól laktunk, nekünk ennyi adag elég!" Célozva arra, hogy én még mindig eszem, mintha nem fogta volna fel, hogy közben kint voltam.


Egy időben kielemezgette a testemet is, meg jóval durvábbakat beszólt, és nem azért annyira rosszindulatú lenne, hanem mert nem tud viselkedni, primitív (már elnézést). Eleinte ignoráltam, aztán kurtán beszólogattam neki, hogy ilyeneket ne mondjom már, mert nem illik, végül élettársamnak mondtam, hogy tegye helyre az anyját.

Az a gáz, hogy bármit tehetsz, aki ilyen, az ilyen is marad, mert nem fogja fel.



Szerintem igazad van. Elég egyszerű nő lehet.

2019. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Az ugye megvan, hogy senkinek sem hófehérek a fogai?
2019. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!