Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem volt megalázó?

Csak szerintem volt megalázó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyósommal lenne problémám, megint. Már írtam ki ide kérdést egyszer vele kapcsolatban, akkor segítettek, hátha megint szerencsém lesz.


Sajnos mindigis sok gondom volt a fogaimmal, többek közt hiába mostam, soha nem lettek olyan nagyon fehérek.

Aztán a két terhesség és a cukorbetegség (1-es típusú), csak tovább rontott a helyzeten.

Miután már nem szoptattam a második babámat, belevágtam egy fogászati kezelésbe, melynek következtében koronákat kell csináltatnom.


Hétvégén összejött a család születásnapot ünnepelni, sógornőm kérdezte, hova járok,mikorra lesz kész stb.

Erre anyósom az egész család előtt "de mondtam neki, hogy ne fehéret válasszon, mert nagyon sárgák a fogai".

Senki nem szóló semmit, néma csend, én pedig legszivesebben elsüllyedtem volna.

De nem először említi meg, már négyszemközt is mondta, mondtam is neki, hogy színben megfelelő lesz. Erre most ez.

Szerintem elég volt, hogy előtte szólt, nem kellett volna a egész család ezt mondani.


Mint a fogorvosnál most kiderült A3-as színű koronám lesz.

Igaz, nem az a nagyon fehér szín, de ahogy láttam nem is annyira sárga,mint a beszólása után gondoltam.

Ahogy olvasgattam a neten átlagos fogszínnek mondható.


Szerintetek tényleg megalázó volt, vqgy csak én reagálom túl?



2019. aug. 14. 15:17
1 2 3
 21/23 piroska és a farkas ***** válasza:
94%
Azért mondjuk én lehet, h megcsinàltam volna azt, h ott mindenki előtt benyúlok a tàskàmba, kiveszek egy rakat rànctalanító krém termékmintàt, és àtadom azzal, h " jaj, Mama/ Gizi néni ezeket x kozmetikus baràtnőm adta, de úgy gondolom, h a csalàdban magànak van rà a legnagyobb szüksége, tessék. " Édesen, àrtatlamul mosolypgva.
2019. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
0%

"Pedig de, le kell süllyedni. Aki paraszt, annak mondhatod a jólneveltséget meg a hangnemet, leszarja magasról."


Ebben az esetben mindketten úgy fogtok viselkedni, mint az alkoholista családok, amikor az utcán ordibálnak azért, mert elfogyott az utolsó sör, és egymás anyját emlegetik. Az pedig, hogy leszarják az ilyen emberek, ha megemlíted nekik a viselkedési normákat, nem igaz. Én sosem alacsonyodtam le az ilyen emberek szintjére, mindig így kezeltem őket. Nyilván nem fognak emberileg megváltozni, de a veled szembeni viselkedésük igen.


"Kikerheted te magadnak, legfeljebb jól kirohog."


Ilyen élethelyzettel én még sosem találkoztam. Arról nem is beszélve, hogy az adott helyzet egy családi ebédet mutat be, ahol a rokonok azt fogják látni, hogy te normális emberként viselkedtél, a mama pedig milyen egy paraszt volt. Máskülönben meg (legjobb esetben is) az terjedne, hogy összebalhézott a két hülye, plusz hogy xy milyen tiszteletlenül beszélt az idős mamával.


Egyébként néhány helyzetben nem is biztos, hogy az illető bántani akar, lehet, hogy szimplán egy faragatlan hülye, ha viszont te szándékosan sértő módon szólsz be neki, azt érteni fogja.

Én minden élethelyzetben, nem csak az adott esetben azt javaslom, ha valami zavar, akkor azt első körben normális hangnemben közöld az illetővel.

2019. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
53%

Az én maradandó fogaim vagy hogy mondjuk ezt, már sárgán jöttek elő. Azért, mert volt egy gyógyszer gyerekkoromban, amiktől besárgultak a fogaim. A fogorvosom mondta is kapásból a nevét, mert ezt már elismerte az orvoslás, hogy ez így volt, így történt, nem én vagyok az egyetlen. 7 évesen citromsárgák voltak a fogaim, azóta világosodtak!! Pár éve dohányzom rendszeresen, azelőtt csak néha. Miután megtudta a fogorvosom ezt a gyógyszer-dolgot, azt mondta, h nem is javasolná a fehérítést, mondjuk én sosem akartam. Mondjuk valószínűleg idegenek előtt sosem nevettem felhőtlenül, teli szájjal.


Szóval bármitől lehet. (Fogat csináltatni nekem azért kell majd, mert egyszerűen tönkrementek)


Anyós: a legenyhébb, amit csinált velem, hogy egyszer miután fodrásznál voltam közölte velem, hogy "nem lett jó a hajad, majd adok a kondícionálómból". A hajfestékéhez csomagoltak kondícionálót. Adott belőle, nagyon jó volt, de ezt sosem mondtam el neki :). Tekintve, h ilyen szemét volt. Egyébként nem használok kondícionálót, balzsamot, csak nagyon ritkán, alkalmanként.

2019. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!