Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem volt megalázó?

Csak szerintem volt megalázó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyósommal lenne problémám, megint. Már írtam ki ide kérdést egyszer vele kapcsolatban, akkor segítettek, hátha megint szerencsém lesz.


Sajnos mindigis sok gondom volt a fogaimmal, többek közt hiába mostam, soha nem lettek olyan nagyon fehérek.

Aztán a két terhesség és a cukorbetegség (1-es típusú), csak tovább rontott a helyzeten.

Miután már nem szoptattam a második babámat, belevágtam egy fogászati kezelésbe, melynek következtében koronákat kell csináltatnom.


Hétvégén összejött a család születásnapot ünnepelni, sógornőm kérdezte, hova járok,mikorra lesz kész stb.

Erre anyósom az egész család előtt "de mondtam neki, hogy ne fehéret válasszon, mert nagyon sárgák a fogai".

Senki nem szóló semmit, néma csend, én pedig legszivesebben elsüllyedtem volna.

De nem először említi meg, már négyszemközt is mondta, mondtam is neki, hogy színben megfelelő lesz. Erre most ez.

Szerintem elég volt, hogy előtte szólt, nem kellett volna a egész család ezt mondani.


Mint a fogorvosnál most kiderült A3-as színű koronám lesz.

Igaz, nem az a nagyon fehér szín, de ahogy láttam nem is annyira sárga,mint a beszólása után gondoltam.

Ahogy olvasgattam a neten átlagos fogszínnek mondható.


Szerintetek tényleg megalázó volt, vqgy csak én reagálom túl?



2019. aug. 14. 15:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Hú, de sokan válaszoltatok ilyen rövid idő alatt. Köszönöm!


2./ Férjem kint volt az udvaron a gyerekekkel meg sógorommal. Előtte nem szól be, mert helyreteszi.


4./ Így nyíltan a család előtt most csak engem. Négyszemközt az unokáit is, de ők megoldják azzal, hogy egyedül ritkán mennek.

Igen, igazad van ismernek. Több, mint 14 éve együtt vagyok a férjemmel, de nagyon rosszul esett.


5./ Azért kérdezte, mert fogorvost keres, az övé nyugdíjba ment.


6./ Aznap este mondtam el neki, mert mire bejöttek eltelt egykis idő, teljesen más volt a téma. Sajnos sikerült is jól felidegesítenie magát.


8./ Őszintén, szerintem nem gondolta volna, hogy ilyen ártatlan kérdésből, hogy "kihez jársz, mikor lesz kész?", ez lesz.

2019. aug. 14. 16:08
 12/23 A kérdező kommentje:

9./ Sajnálom, hogy neked is ilyen tapasztalatod van. Őszintén, szerintem ha 14 év alatt nem jutottunk el addig, hogy normálisabb legyen, szerintem már nem is fogunk.


10./ Persze, én tudom. Anyósom más téma. Lehet enyém is lehetne fehérebb, de ha ez van, ez van...

2019. aug. 14. 16:26
 13/23 anonim ***** válasza:
96%

Tanuld már meg kezelni, ezt a dolgot.

Nem tudom tegezed-e, de szólj vissza nyugodtan neki, hogy a mama a tiednel biztos feherebb lesz...

Nyugodtan...

Ez csak akkor fogja be a száját ha meg bunkobb vagy.

És biztos lehetsz benne, hogy a család többi tagja meg fogja érteni.

2019. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Önmagától elnézést kért, érezte, hogy mit tett az egész család előtt?

Ha nem kért elnézést és továbbra is ilyeneket csinál, ki kell zárnod abból, hogy magánéleted bizonyos részoleteit megtárgyald vele, lehet egyfajta távolságtartással is kapcsolatot tartani vele, egy határig. Meg kell húzni a határokat.

2019. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Igen, nem kell mindent elmondani.

Legyen téma az időjárás...


Szerintem anyosodnak ez N is bunkóság.

Szerinte ez természetes.

Észre se veszi magát.

2019. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
65%

"Nem tudom tegezed-e, de szólj vissza nyugodtan neki, hogy a mama a tiednel biztos feherebb lesz...

Nyugodtan...

Ez csak akkor fogja be a száját ha meg bunkobb vagy."


Én pont ezt nem javasolnám. Ha valaki paraszt, nem süllyedünk le a szintjére, van a dolgoknak kulturált formája is. Pl. kikérheted magadnak a hangnemet / mondandót, jelezve, hogy te nem engeded meg magadnak ugyanezt a hangnemet, így a másik féltől is megfelelő viselkedst vársz el.

Ha ugyanezzel a stílussal visszavágsz neki valami sértőt, és "jópofán" megmondod a magadét, az sehova nem fog vezetni.

2019. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
98%

"Ha valaki paraszt, nem süllyedünk le a szintjére, van a dolgoknak kulturált formája is. Pl. kikérheted magadnak a hangnemet / mondandót, jelezve, hogy te nem engeded meg magadnak ugyanezt a hangnemet, így a másik féltől is megfelelő viselkedst vársz el.


Ha ugyanezzel a stílussal visszavágsz neki valami sértőt, és "jópofán" megmondod a magadét, az sehova nem fog vezetni."


Pedig de, le kell süllyedni. Aki paraszt, annak mondhatod a jólneveltséget meg a hangnemet, leszarja magasról.


Mindig úgy kell az emberekkel kommunikálni, ahogy ők kommunikálnak veled, ők ezt értik.

2019. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%

Utolsónak van igaza.

Ez nem egy kulturált ember.


Kikerheted te magadnak, legfeljebb jól kirohog.


Vagy ne szólj vissza neki, de akkor magadba se gondolkodj ,rágodj. Csak könyveld el butanak, és mosolyogj rajta.

Nem kell ezért kuborulni .


Vagy szólj neki nyugodtan. Hogy az ő fogsora hanyas a szinskalan..

2019. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat!


13., 16., 17./ Nem tegezem, és nem is tudnék - lehet csak egyelőre - bunkó lenni vele.

Nagyanyám lehetne (férjem késői gyerek volt, testvérei és közte 8 és 10 év van, férjem 37, anyós 70, én 31), lehet a kora miatt is vagyok így vele.

Valahol gyereknek gondol. Ez akkor vált világossá, mikor megszületett az első gyerekünk. Mindenbe megpróbált beleszólni, de férjem ezt elinézte minden alkalommal, aztán egyszer csak leállt. Második gyerekünk születése után is próbálkozott, bár szerencsére, akkor csak egyszer.


14./ Nem kért elnézést. Igazad van, lehet az lesz a megoldás, ha csak általános dolgokról beszélünk.


18./ Igaz, nem kellene ezen rágódnom. Csak annyi butaságát vettem már semmibe...

2019. aug. 14. 22:29
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

Én nem érzem megalázónak.

Ha sárgák a fogaid, az lehet genetika, dohányzás, étkezés stb. hatása. AZ elsőt nem is tudod befolyásolni, de a többi sem bűn vagy erkölcstelen dolog. Ez kb. olyan, mint hogy én (férfi) kopaszodom, más meg nem. Mit kéne szégyellnem rajta?


Azzal egyetértek, hogy elég bumfordi megjegyzés volt, de ezzel inkább magát alázta meg anyósod, nem téged. Én egy elnéző mosollyal 3 másodperc alatt túltettem volna magam rajta.


Amúgy meg egyszer csináltak nekem koronát. Meg se kérdezték, milyen színű legyen, de ha kérdezték volna, azt mondtam volna: olyan színű legyen, mint a mellette levők. Normális ember nem is akar mást, szóval innentől nincs miről beszélni.


Szóval szerintem túlreagáltad, és legjobb lenne, ha napirendre térnél felette.

2019. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!