Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan jelenjek meg? Miket ne...

Hogyan jelenjek meg? Miket ne mondjak?

Figyelt kérdés

Párommal nagyon rég együtt vagyunk. Én ritkán megyek a családjához hozzáteszem ő sem megy gyakran és hamar eljön. A szüleinek van pénze de nem multi milliárdosak persze. Párom nagyon nagyon passzív velük van egy tisztelettudó rendes férfi stílusa velük szemben de se az anya fia se az apa fia viszony se klasszikus. Elég messze van az anyuci kisfia dologtól ami jó!!

Az örökség miatt van ez a felületes viszony vagy vajon ő ilyen? Neki is van saját pénze saját lakásunk. Sőt van még egy lakás ami csak az övé de ki van adva. És a közösben élünk. Ez nem egy akkora dolog de nem jutna nélkülük utcára.


Nekem is passzív a viszonyom a családjával. Egy alapvető normális kedvességet akarok mutatni nem kell túlragozni. Mit tegyek és mit ne? Semmi közöm hogy miért ilyen a viszony így véleményt sem formáltam de nyilván nem kérdezhetek rá..hogy vajon az örökösödési dolgok miatt ápol egy passzív de tisztelettudó viszonyt a szüleivel vagy valóban azért beszélnek mert szereti őket. (Szülei gondolkozása tök más mint páromé,kiskora óta passzív mert nem úgy látja mint ők a dolgokat viszont beszélnek.)


Én általánosságokat szoktam csak mondani: 1-2 új dolgot vagy hogy mit csináltam ami előrelépés az életembe. Megkérdezem hogy vannak. Ők válaszolnak elmondják hogy na örülünk hogy ezt is megcsináltad és kész. Párom meg a dolgok 1/8-ad részét megosztja velük majd hazajövünk :D mindent persze nem mondd el senki. De nem totál fura ez az egész.. Olyan mintha egy előre megírt történet lenne..sablonos. legyek én is sablonos ott?


A kapcsolatunk nem sablonos. Ilyenkor lesz ő is feszültebb. Itthon nem! Hogy jöjjek rá mi volt köztük régen amikor gyerek volt hogy az apja tök más mint ő. Ami jó is sokszor.



2019. aug. 29. 14:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A testvérének is ilyen a kapcsolata a szülőkkel? És azoknak vele?
2019. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Remek leírtam a választ befagyott...majd nem küldte el..


A tesója nagyon messze költözött. Előtte csak aludni és a ruháit mosni járt kb haza csak NE otthon legyen alapon. Azt furcsállom hogy a mostani életéről olyan mélységében mondott el dolgokat amit mi megbeszéltünk hogy sosem fogunk.. Ez non sense de mindegy.


Igen jobb ha formális maradok szerintem is. Jobb mintha mindig zaklatnának minket. Csak valahol fura ez az egész.

2019. aug. 31. 13:48
 13/17 A kérdező kommentje:
* mármint a családjának mondott el olyan dolgokat..amit mi barátommal soha senkinek sem mondanánk el..
2019. aug. 31. 13:50
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlóan passzív a kapcsolatom a családdal. Nagyon mások vagyunk, nehezen értjük meg egymást, régebben voltak is nagyobb veszekedések, de mivel az egész meddő vita volt csak, egyik fél se tanúsított megértést vagy kompromisszumra való készsége, ezért inkább maradt egyfajta távolságtartó udvariasság. Vannak, akik csak szimplán ilyen merevek, nálunk pl. családon belül sose volt szokás se köszönésnél sem egyéb módon ölelgetni/puszilkodni, stb. Lehet, hogy párodnál is ez a helyzet, ahogyan írtad, a szülei nagyon mások mint ő, ezért mivel lehet emiatt nem tudják megérteni egymást, inkább távolságtartóak meddő viták folytatása helyett. Lehet azért nem akarja elmondani, milyen ellentétek voltak, mert nem akar téged a szülei ellen fordítani. Én korábbi párkapcsolataimban is végig, valahányszor beavattam a páromat abba, hogyan viselkednek velem a szüleim, vagy ellenszenvesek lettek velük vagy félni kezdtek tőlük (amikor még fiatalabbak voltunk). Lehet csak ki akar hagyni ebből téged a te érdekedben. Bár ha keveset találkoztok és akkor is csak formalitások vannak, akkor ez már nem sokat vet a latba.
2019. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Legyél önmagad. Nem értem miért kell készülni arra, hogy milyen legyél. Legyél spontán.
2019. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A családon belül is sokszor eltér a személyiség,megtanuljuk hogyan tudunk idomulni egymáshoz.Talán a párod téged is véd azzal amikor valamivel kapcsolatban nem akar beszélni.
2019. szept. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#14 es akkor miert tartod a kapcsolatot szüleiddel?? :(


#15 #16 köszi! 😊 Nem tudom mi az Isten..lehet a dolgok hátterében.. de a szülőktől messzire repülünk majd az életben. Lehet jobban járok ha nagy ívben leszrom. A párom miatt érdekel mi lehet. Nem verték meg és nem volt semmi fizikális bántalmazás ennyit tudok. De szellemileg nem értenek egyet. És párom sokkal intelligensebb a családjánál. Érezni rajta,hogy ő egy jóval magasabb kaliberű férfi.

2019. szept. 3. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!