Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lenne a helyes?

Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Ha nézeteltérés van anyós és köztem , nem bántottam csak ő egy irányító típus és engem nem tud ezért ilyenkor durcizik/hisztizik. A férjem azt tanácsolta, hogy mivel én vagyok a fiatalabb legyen én az okosabb és az ilyen helyzeteket nyeljem le. Szerintetek is csak azért mert fiatalabb vagyok ezért tűrnöm kellene?
2019. szept. 2. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Helyzettől függ. Sokszor egyszerűbb tűrni, de van amikor nem szabad. A konkrét probléma ismerete nelkulneleg nehéz eldonteni, melyik a jobb
2019. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy az-e a fontosabb, hogy mindig kiderüljön, hogy neked van igazad, vagy az, hogy jó legyen a kapcsolat köztetek (az anyósod és közted - meg a férjed és közted is, aminek elég sok köze lehet ahhoz, hogy az anyósoddal milyen a te kapcsolatod).
2019. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem világos, milyen témákkal van gond, pár példa nem ártana.

De ha csak néha latálkoztok, akkor engedd el a füled mellett - fölösleges veszekedést generálni. (Mégha tényleg ö is a hülye/hülyébb)

Ha meg nála laktok, akkor eleve jobb, ha nem vezsekedsz vele.

Harmadszor, mivel egy fiatal elvileg rugalmasabb tud lenni, egy idös ember meg nem nagyon, ezért az "okosabb enged" alapján hagyd rá.

2019. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy abban a pillanatban okosabb lenyelni egy hülyeséget, de ez csak ahhoz vezet, hogy halmozódni fog benned. Én sokmindent lenyeltem idősebbeknek, de semmi hasznom nem származott belőle, mert az ilyen emberek mindig ezt fogják csinálni, és előbb-utóbb úgyis kiütközik valahol. Az elején le kell rendezni az erőviszonyokat a miheztartás végett, később csak jobb lesz. Az anyósnak be kell látnia, hogy nem szabad mindenbe beleszólnia!
2019. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

"Szerintetek is csak azért mert fiatalabb vagyok ezért tűrnöm kellene?"


Attól mert fiatalabb vagy, nem kell állandóan játszmázni,

és nem kell minden mondat végén "nyerni" a másikkal szemben.

2019. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Szituáció függő, van amit be kell nyelni, van amikor bele kell állni. Mondjuk a pároddal is meg kell vitanod, mik azok amiből nem vagytok hajlandóak engedni és ezekben a szituációkban álljon ki melletted. A többinél meg engedtek vagy próbáltok kompromisszumot kötni.
2019. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 1 telek/külön ház a szituáció.

- kopogás nélkül jött sokszor vagy kopogott és 1 óránként jött minden hülyeségért. Megsértődött, hogy akkor nem zavarok bla bla. Erről már talán kezd leszokni. Sok mindenen húzza a száját ( baromságokon ) az ilyenekkel nem foglalkozom. Mindig mondtam neki, hogy ha valami gondja van akkor jöjjön oda hozzám és nekem mondja ne a fián keresztül rendezze ( pedig már a fia is mondta, hogy ezt nekem mondja mert ő ki szeretne ebből maradni ).

Én úgy gondolom , hogy a tiszteletet megadom viszont szeretnem nem kell max elfogadnom.

2019. szept. 2. 11:47
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Hiába mondom azt, hogy nem kellett volna olyan helyre menni, ahol anyós papuccsal járhat, mert értelme nem lenne. De! Nincs lehetőségetek elköltözni?
2019. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Mindent nem lehet lenyelni csak azért mert fiatalabb vagy.Ha úgy érzed neked van igazad,ne hagyd magad,mert a végén felűl az anyós a fejedre.Tapasztalatból irom.
2019. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nem kell elnezni. Tartsd kulcsra zárva az ajtót. M
2019. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!