Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan haragszik?

Jogosan haragszik?

Figyelt kérdés

Az anyósommal egy telken élünk külön házban. Az elején kapott kulcsot ,ha bármi lenne/történne tudjon bemenni, ez sosem tetszett de úgy voltam vele, hogy feleslegesen nem vitázom. Nem jó a mosógépe ezért hozzánk járt mosni illetve minden hülyeségért át járt. Ami nem baj viszont folyamatosan nem zárta maga után az ajtót illetve volt, hogy a kulcsot is benne hagyta. Mi ezt szóvá tettük neki és szépen megkértük, hogy ha be is megy hozzánk mikor nem vagyunk zárja az ajtót vissza mert sosem lehet tudni. Ezután letámadott mikor egyedül voltam persze, hogy mégis minek hisz ő ott van a szomszédban...Mondtam neki, hogy had döntsük már el, hogy zárva van nyitva tartsuk az ajtónkat. Már 1-2 hete nem is beszél velem mondta a fiának mártírkodva, hogy nem fog át járni hozzánk soha semmiért.

Szerintetek jogosan haragszik, hogy ezt szóvá tettük? Illetve miért csak rám? Hisz nem egyedül én lakom ott.


2019. szept. 20. 06:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Illetve tegnap durcin mondta a fiának, hogy ezentúl én csak akkor megyek ha otthon vagytok...Szerintem ezt kérni sem kellett volna mert úgy gondolom, hogy az igaz h szomszédok vagyunk de akkor is KÜLÖN házban élünk . De úgy néz ki nem mindenkinek ez a természetes.
2019. szept. 20. 08:46
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

" párom azt nem akarja azzal a kifogással, hogy ha baj van akkor tudjon bemenni."


Ezt nem értem. Mi baj lenne? Ha kigyullad a ház, egy téglával bedobja az ablakot, és bemegy, vagy hívja a tűzoltókat. Nem szokott olyan gyakran szerencsére "baj" lenni, mint amennyi konfliktus van az így odaadott kulcsokból.

2019. szept. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
Tutyimutyi vagy.
2019. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

"Ki áll mellettem de szerintem ő is így van vele, hogy elég , hogy szóltunk neki ."


De azért nem elég, ha szóltok neki, mert nincs foganatja. Akkor sem zárja be az ajtót, mert ő felülbírálja, amit kértek tőle. Én lecserélném a zárat.

Amúgy meg mi az, hogy nem jó a mosógépe? Akkor most hozzátok jár mosni az idők végezetéig? Ha nem laknátok egymás seggében, akkor is hozzátok járna mosni, mondjuk 40 kilométerre is? 80 ezerért már kap egy mosógépet, nehogy már ezen múljon a családi béke.

2019. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha tutyimutyi lennék akkor fejet hajtottam volna neki és tovább folytatná a hülyeségeit. A kulcsról pedig nem csak én döntök, nem az én anyám ezt úgy gondolom, hogy ezt a lépést nem nekem kéne meglépni. A nagyobb balhé elkerülése végett nem kéri el szerintem ,mert azzal vérig sértené az anyját úgy gondolja . Nem tudom ráerőszakolni sajnos.
2019. szept. 20. 11:36
 16/19 kovpet ***** válasza:
89%

"Igen nem szeretném feleslegesen szítani a tüzet azzal, hogy visszakérem"


Cserélj zárbetétet és nem kell visszakérni a kulcsot.

Úgysem veszi észre, ha tényleg nem jön át. Ha meg észreveszi, akkor lebukott :)

2019. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen talán így nem lenne sértődés belőle. :)
2019. szept. 20. 12:30
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

Mondd azt, hogy "véletlenül" beletörted a zárba a kulcsot, így zárat kellett cseréltetned, de sajnos nem tudsz most kulcsot adni neki, mert kettőt kaptatok a zárhoz. Ha meg utasítást kapsz tőle, hogy adjál neki kulcsot, akkor szépen elmagyarázza neki a fia, hogy tanulva a múltkori esetekből, inkább nem adtok neki kulcsot, mert lehet, hogy holnap, amikor haza értek, üres lesz a lakás, mert "valaki ' elfelejtette bezárni az ajtót.

Amíg nem tesztek semmit, nem fog változni semmi. Azt hiszi az anyós, bármit megtehet, úgysem lesz következménye.

2019. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez a merthabajvan szöveg nekem annyira fura. Ahol a gyerek előtt laktunk, fafűtés volt. 5 év alatt egyszer tényleg volt baj, szólt a szénmonoxid jelző, kimentünk. Ennyi. Ha valami ne adja az ég, kigyullad, azon úgysem segít a kulcs, ha be kell jutni, bejutsz az ablakon is. A tűzoltó sem fogja elkérni a kulcsot, inkább betöri az ajtót :D


Ha egy random sorházban laknátok, közös fallal a szomszédokkal, akkor is adnátok a full idegeneknek pótkulcsot, mert mi van, ha?

2019. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!