Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket nem idegesítene, ha...

Titeket nem idegesítene, ha az anyátok folyton megkérdezné, hogy hová mentek?

Figyelt kérdés

2 generációs házban lakunk, alul anyámék, az emeleten én, a feleségem és 2 gyerekünk.

Mikor el kell mennünk, és összetalálkozunk az anyámmal folyton megkérdezi, hogy hová megyünk. Nem értem 40 elmúltam, milyért érdekli hogy hová megyek? A feleségem is panaszkodott már, hogy mikor indul az ikrekkel megkérdezi hogy hová mennek. Nem értem nem mindegy neki?

Akik ilyen helyzetben vannak, akár anyukák/anyósok milyért olyan fontos ez? Ha bármi történne úgy is egymást hívnánk és nem őt...



#idegesítő #anyós #2 generációs ház
2019. szept. 22. 13:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%

Édesanyád egyedül lakik? Azt írtad, "anyámék", ami ugye mást sejtet. Kié a ház amúgy?


Ritka nagy paraszt lehetsz. Nem bírsz annyit mondani, hogy ide megyünk stb.? Fáj az a pár perc? Gondolom, ha kell valami, akkor nem idegesít, akkor ugye jó?

Szégyelld magad

2019. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
67%
Ha együtt laktok ez normális,hogy megkérdezi,már csak megszokásból is.Ha nem kérdezné,akkor az lenne a baj,hogy nem érdekli.
2019. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%
Mi nyaranta lakunk együtt egy nagy nyaralóban, és ha valaki elmegy, akkor megmondja, hogy hova. A 85 éves apám és a 12 éves lányom is. Ez alap. Az év többi részében mindenki a saját lakásában él, nyilván akkor nem tudjuk percre pontosan, ki hol van.
2019. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
71%
Mi magunktól mondjuk. “Szia, kimegyünk a kiserdőbe, 2-3 órát biztos maradunk”. Miért ne kellene tudni egymásról, hogy ki hol van. Sőt, most biztos kihullik a hajad, de ha látom, hogy anyu készülődik, én is megkérdezem tőle, hogy hova megy. :)
2019. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem miért kell ezen kiakadni, nálunk is az a szokás, hogy aki elmegy megmondja az otthon levőnek, hogy hova. Sőt, ha munkából nem jön valaki egyenesen haza ír, hogy ide mentem még, kb. ekkor jövök.
2019. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%
Minden alkalommal, mikor elmegy a férjem otthonról, megkérdezem, hogy hova megy és mikor jön. Szerintem tök természetes. És nem számonkérni akarom, mert azt mond amit akar, egyszerűen csak megszokásból. De ő is mindig megkérdez engem. Nincs ebben semmi.
2019. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
42%

Nem írtad le expliciten, hogy egy ház, de két háztartás, vagy közös háztartásban éltek.


Közös háztartás esetén nekem az a természetes, hogy aki elmegy, az az otthon maradóknak elmondja, hova megy és mikor jön. Vagy esetleg csak annyit mond, hogy elmegyek, de valamit mindenképpen mond az otthon maradóknak.


Ha külön háztartás, akkor ez már nem feltétlen van így, de persze miért ne érdekelhetné anyukádat? Szeret titeket, és gondolom általában is érdekli, hogy mi történik veletek. Ez teljesen normális, sőt, jó dolog.


Ugyanakkor az is lehet, hogy nektek ez teher. Esetleg azért, mert a kérdés stílusa inkább számonkérő, ellenőrző. Vagy csak ti érzitek annak, akár csak azért, mert a szívetek mélyén külön szeretnétek lakni. Vagy egyszerűen amikor öt másik dologgal van tele az ember feje (játszótér, bevásárlás, hogy a Pisti sapkája, meg kell javítani a babakocsi kerekét, mit főzzek vacsorára stb.), akkor a kavargó gondolatai mellett nem feltétlen örül, ha egy nem várt kérdés miatt valakinek meg kell fogalmaznia, hogy hova megy, mikor jön, mit csinál, mennyire biztos ez a terv. Egy pontatlan válasz kellemetlenséget okozhat, hiszen ha azt mondjátok, hogy "csak ide a játszóra", de aztán boltba menés meg még pár dolog lesz belőle és később értek haza, akkor az anyós esetleg aggódik, vagy rossz esetben megharagszik (Miért nem mondtátok, hogy boltba mentek? Kellett volna nekem egy kis pohár tejföl, igazán hozhattatok volna!).


A megoldás szerintem egyrészt a határok világos lefektetése, másrészt az, hogy meg lehessen beszélni, ha nektek valami nem jó. Tehát egyrészt legyen kimondva, hogy ti szívesen hoztok anyukádnak egy tejfölt, ha épp boltba mentek, de nem vállaltok garanciát, hogy minden boltba menés előtt megkérdezitek. Másrészt senki ne sértődjön meg azon, hogy valaki nem akar vele éppen szocializálni. Ha nem akar a feleséged éppen anyukáddal beszélgetni, ha terhes neki az állandó kérdezősködés, akkor lehessen sértődés nélkül megkérni anyukádat, hogy vegyen vissza, és legyen a két család közötti kapcsolatnak valami jobban megszabott kerete, ami mindkét félnek megfelel. (Sajnos sok embert nem lehet ilyenre sértődés nélkül megkérni. Te ismered anyukád, hogy nálatok megoldható-e ez valahogy.)

2019. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
65%

"Ha elköltöznénk anyám éhen halna a nagy házban..."


Aha, akkor még szívességet is tesztek, hogy a nyakára mentetek!:D

Az nem jut eszedbe, hogy miattatok kell a nagy ház amibe beleszaporodtatok és ha végre lelépnétek, anyád mehetne kisebbe, nem kellene egy hodályt fenntartani?

Egyébként borítékolom, hogy neked ez fel sem tűnne, ha az asszonykád nem tömné a fejed!

Egyébként meg nem értem, hogy miért titkos, hogy hova mentek, kivéve, ha együtt vagy külön swinger klubba jártok. Azt valóban nem kell megosztani vele.

Nekem még az sem idegesítő, hogy a szomszédasszony megkérdezi, újabban én is őt, pedig valójában nem is érdekel.

2019. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
17%
Hát, én vagyok az egyetlen, aki veled ért egyet, hogy igen, engem is idegesítene. Nálam csak telefonban tudja megkérdezni: hol voltál, mit csinálsz. Én is úgy vagyok vele, hogy felnőtt ember vagyok, ne kelljen már minden percemről beszámolni, engedjen szabadon, ami nem azt jelenti, hogy szó nélkül élünk egymás mellett, de azt sem, hogy minden lépésemről tudnia kell. Nem tartozik minden rá, vagy egyszerűen nincs kedvem neki elmondani. Az utcán is bunkóság az ismerősünktől megkérdezni, hogy hova megy. Magánügy. A saját lányomtól se kérdezem meg, legfeljebb összefoglalóan azt, hogy mit csinált mostanában. De nem minden apró részletet. Ez a független felnőttség. Viszont nem szerencsés, hogy az anyukáddal egy házban élsz, nem hal éhen kisebb lakásba költözve, így viszont folyamatosan az ellenőrzése alatt akar tartani.
2019. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%
Most jól le leszek pontozva, de ez szerintem is baromi idegesítő. Indulnál valahova esetleg sietsz is és akkor ilyen értelmetlen dolgokkal föltartanak. Nyilván ha elmegyek 3 napra az ország másik végébe, akkor szólok, de nehogy már minden percemről be kelljen számolnom. Annyit szoktam mondani az ajtóból, hogy elmentem csá, és kész. Én se várom el senkitől, hogy napirendet adjon le.
2019. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!