Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket nem idegesítene, ha...

Titeket nem idegesítene, ha az anyátok folyton megkérdezné, hogy hová mentek?

Figyelt kérdés

2 generációs házban lakunk, alul anyámék, az emeleten én, a feleségem és 2 gyerekünk.

Mikor el kell mennünk, és összetalálkozunk az anyámmal folyton megkérdezi, hogy hová megyünk. Nem értem 40 elmúltam, milyért érdekli hogy hová megyek? A feleségem is panaszkodott már, hogy mikor indul az ikrekkel megkérdezi hogy hová mennek. Nem értem nem mindegy neki?

Akik ilyen helyzetben vannak, akár anyukák/anyósok milyért olyan fontos ez? Ha bármi történne úgy is egymást hívnánk és nem őt...



#idegesítő #anyós #2 generációs ház
2019. szept. 22. 13:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem, ha az ember egy házban él valakivel, ez a természetes. Ha épp látja, hogy elmentek, érdeklődik. Én is meglepődnék, ha a férjem csak úgy felpattanna, s szó nélkül elmenne úgy itthonról, hogy annyit sem mond "bikmakk". :) Ha teljes nyugalmat akartok, akkor külön kell lakni, ha megoldható.
2019. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%
Érdekled, törődik veled, aggódik érted. Anya. Örülj, hogy megkérdezi. :)
2019. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
39%

Most, oké, valakit idegesít, de mi ez hogy feltart, meg ki kell találni egy komplett választ stb? :D

Valószínűleg anyuka nem arra kíváncsi, hogy percre és koordinátára pontosan hova mentek.

Futsz, ő utánad szól hogy merre mész, te meg vissza hogy boltba,haverral el, átúszni a Dunán stb. Kb kettő egész másodperc és ő is megnyugodott, hogy ha netán otthon történik valami akkor tudja merre keressen, vagy mikorra várjon haza. Mert az ok, hogy ti a feleségeddel egymást hívjátok, de addig már nem jutott el a gondolatmenet, hogy mi van ha vele lesz valami? Vagy vigyáz a gyerekekre és ne adja isten, hogy bármi történik, vagy pont a feleségeddel, fordított esetben veled van valami baj és el kell érnie a másikótokat.

Nem lakok már otthon, de ha hazamegyünk a férjemmel meg a gyerekkel és megyünk valahova akkor nagyanyám is megkérdezi hogy hova, anyám is, sőt ha csak a férjem megy ki akkor őt is. Bár igazából erre sose lett senki nevelve. Még a férjem se, pedig teljesen másik kultúra. Csak egyszerűen alap, hogy beszólok az ajtóból hogy ide vagy oda mentem. Nagyanyám is szól, ha reggel pl boltba megy vagy piacra, mert ő pl nem használ mobilt és tudjuk mindig, hogy merre keressük, ha valamiért túl sokáig elvan.

2019. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
52%

ėn ismerem a "másik oldal" válaszát is..

A Mamâm egy telken lakik a fiával (aki a nagy bátyám) Amikor ők is mennek valahova-el kell menniük a mamám háza előtt és ha épp kint van valamiért, vagy a teraszán üldögél akkor neki is természetes hogy oda köszön és megkerdezi hogy:"mi újság, mentek valahova?

De ebből náluk is konfliktus lett mert visszahallotta hogy panaszkodnak amiatt hogy "mindig" megkerdezi..

Nekem sirva panaszkodta hogy ő nem faggatni akarja őket, es nem is arról van szó hogy mindig mindent tudni akarna.csak egyszerűen ha már ott mennek el, akkor reflex szerüen kérdezi.


De aztán ugy döntött hogy soha többé nem kérdez semmit tőlük a békesség kedvéért.

2019. szept. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
75%

"Ha elköltöznénk anyám éhen halna a nagy házban..."


Na ezt bírom én is.

Szerintem nem "halna éhen". Lezárná a felső szintet, nem fűtené, víz és villany annyi fogy, amennyit ő egymaga elhasznál, és ennyi. Nyilván egyedül egy szobában van, akkor csak abban ég a villany, ahol éppen van. Anyám sem halt éhen a szülői házban apám halála után (pedig nem költöztünk a nyakára).

A másik, kedves kérdező, hogy 40 évesen azért elég dedós lehetsz, ha kiakadsz azon, hogy megkérdezi, hova mentek.

2019. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%
Anyósoméknál laktunk 2 évet. Volt, hogy zavart... Oké, hogy egy fedél alatt laktunk, de mivel nem kedveltek engem, én nem akartam mindig mindenről beszámolni nekik. Nem tudom, a saját családom esetében lehet nem zavart volna.
2019. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"De aztán ugy döntött hogy soha többé nem kérdez semmit tőlük a békesség kedvéért."


Ez a passzív-agresszív lelki terror ez aztán tényleg minden problémára megoldás. Nem tudom miért kell minden szaron besértődni. Azt is mondhatta volna, hogy jól van szívem, a jövőben megpróbálok erre odafigyelni. És ennyi.

2019. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
51%

27es! egy majdnem 80 evesnek a fia is elnezhette volna hogy felteszi a kėrdėst. valamit mondani rá es ennyi..


Nyilván nem megoldás hogy azt reagalta amit reagált, de már idős.. mindkettő makacs és sértődekeny

2019. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
53%

#27

Szóval azzal passzív-agresszív, hogy levonta a tanulságot és többet - kívánságuk szerint - nem kérdezi meg?

Tipikus "van sapka, nincs sapka", lényeg, hogy az öreg mama a hibás mindenben aki befogadja őket, mert nem takarodott még el a sírba, ők meg természetesen totál hibátlanok.

Gusztustalan egy világ van nálunk, de szerencsére (ha megéritek!) ti is lesztek öregek és a gyerekeitek a ti példátokat fogják követni, de meg is érdemlitek!

2019. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Azt kell mondani, hogy: “ Ki a kapun” ennyi. Masik nap is megkerdezi? Akkor is. “ Kimegyek a kapun az utcára” :D ha nem kap infot nem fog kérdezősködni.
2023. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!